Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Nookz

Сравнение Ibanez V70ce Bk и Fender Cd - 60 Black

Recommended Posts

Здравейте, двоумя се между две акухарки, и се надявах дали можете да ми помогнете малко.

Китарите са съответно : Ibanez V70CE BK и Fender CD - 60 Black (не електро акустичната, само акустичната).

Ако някой се е докосвал до една от двете, или има някакви забележки съответно, моля да изрази мнение.

Мерси предварително.

китарите не са нищо особенно ....

.. до голяма степен плащаш за надписа на главата .......

ако има кой да я "пробва", ако ти не разбираш, би било хубаво, но не задължително(и фатално)

определено ibanez-а най - малкото заради електрониката и "изрязването" ... фендера няма да ти даде нищо повече като звук .....

ако трябва да дам толкова пари(250-300лв) за китара и нямам претенции озвучена(изрязана) би пробвал някоя по-"непопулярна" марка, но да е с масивна горна дъска ... например тази

...или Walden. За малко повече пари и Ямаха ще влезнат в класацията.

Walden_D550

Walden_D610

Walden_D670

... вярно... не са черни, но качество-цена ми се струва по- добро от Ibanez/Fender

Мерси много за отговорите, ще ги разгледам и ще преценя :happy:

Успехи!

Искренно се надявам (щото съм добър по душа, така да се каже) скоро да ви мине това да си избирате китарите по красота и цвят ....:cheers2:

Не пречи един инструмент да е красив, но все пак няма в рамка на стената да седи.

• Like 2

О, аз съм пробвал Хонъра когато си вземах кухия Корт. :) Жалко, че нямах още 150 лв. в джоба. ;)

^Aз също съм го пробвал, затова си позволих да напиша нещо.

Nookz,послушай synchu и badValue имал съм Ibanez V72 ECE BK.Не казвам,че китарата беше лоша просто е неестествено

скъпа за това от което е направена и което предлага като саунд.Сигурен съм,че каквато и китара с масивен топ да вземеш ще бъдеш в пъти по-доволен от този Ibanez.Фендера не е по различен.Успех!!!

Мерси за съветите, ще поогледам още и ще се вслушам в тях най вероятно.

Успехи!

Преди седмица тествахме с приятел няколко модела между които и Ibanez PF15ECE и Fender CD-60 (и двете електро-акустични). Ibanez е леко по-евтина (с около 50 лв) и далече от истината в сравнение с Fender. Вярно, че Fender имаше леко по-дебел врат, което я прави нюанс по-неудобна, но разликата в качеството беше несравнима в полза на Fender.

• Like 1

Супер полезна информация. След последното изречение обаче само това ми беше в главата. :)

TSM8C.jpg

• Like 3

Искренно се надявам (щото съм добър по душа, така да се каже) скоро да ви мине това да си избирате китарите по красота и цвят ....wink.gif

Не пречи един инструмент да е красив, но все пак няма в рамка на стената да седи.

надеждата умира последна