Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара до 1000 лева


gog

Recommended Posts

Здравейте, за Леспол копията на Корт, за тези ли става въпрос http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_30..._TS250_CRS.html . Става ли добре, ако се върже тази китарка с винтидж комбо, с по - слаб гейн, за блус, рок примерно? И мензурата на оригинала ли е 628 мм? Cort TS200 BK същите ли са? В You tube чух как звучат, приятен и предпочитан за мен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, за Леспол копията на Корт, за тези ли става въпрос http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_30..._TS250_CRS.html . Става ли добре, ако се върже тази китарка с винтидж комбо, с по - слаб гейн, за блус, рок примерно? И мензурата на оригинала ли е 628 мм? Cort TS200 BK същите ли са? В You tube чух как звучат, приятен и предпочитан за мен звук.
)Оригинала е с малко по дебел и широк гриф (поне 50-тарския),този модел е и по тънък като тяло,абе приятна китара според мен,сравнявам го с Гибсън студио.

За феновете на метъл китарите с гриф размер "вафла от 12 стинки" ще изглежда голем кютук :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До музикалната академия има 2 магазина. В по-големия има едни LP копия на марката Career. Имам такава от най-високия им клас (880 лв.), който за съжаление май не се произвежда вече, но и сегашните модели изглеждат читави. Моята китара е много качествена и след смяна на пикапите със SD-кани звукна. Горещо ги препоръчвам... най-малкото за тестване :happy:

 

Другата ми мисъл е за Washburn X50Pro от магазина на Фактор - има две разновидности с активни EMG-та и с SD-кани. Първата съм я пробвал с един Рандал лампов и звучеше страхотно и беше много удобна. Пикапите са овързани по някаква яка схемичка и има много комбинации. Няма тремоло, което виждам като плюс, защото за начало е добре да се свири на добре настроена и стабилна китара (лично мнение ;)), а и състейнът е друг. :cheers2: Винаги има време за извращения с тремоло. Цената беше около 1000-ка.

 

Виж и Ibanez-те в магазина на Икономов до Южния парк. Има много избор. Като цяло са добри инструменти. RGA32 изглежда мнооого добра. Не съм я пробвал, но като комбинация от елементи звучи обещаващо и е красива (според мен ;)).

 

Успех с китарката. Дано съм ти полезен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ От собствения си опит мога да кажа, че китарата ми с Флойд се разстройва много по-малко, отколкото китарата ми без Флойд, при това с вързани струни и хубави ключове :hysterical: Така че когато системата е качествена и добре настроена в това отношение проблеми няма. Проблемите са при смяна на строя и интониране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия дни един Корт М600Т ми хвана окото просто. Пасивни ЕМГ-та, Уилкинсън тремоло, махагоново тяло и гриф и много готин финиш. Проблемът е, че Динакорд не го внасят. Имат М600, който е с ТОМ (даже в Сливен го има тоя модел), но аз искам с тремоло.

 

 

Някаква идея дали някъде в България може да се пробва тази китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Абе тия дни един Корт М600Т ми хвана окото просто. Пасивни ЕМГ-та, Уилкинсън тремоло, махагоново тяло и гриф и много готин финиш. Проблемът е, че Динакорд не го внасят. Имат М600, който е с ТОМ (даже в Сливен го има тоя модел), но аз искам с тремоло.

 

 

Някаква идея дали някъде в България може да се пробва тази китара?

Благодаря на всички които си дадоха мнението.Пробвах доста инструменти днес дори успях да отида до Видин от където се върнах с това http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=90227 и сега се почва :):):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава беше идеята.Но като видях ltdто и като го пробвах установих че и то ми харесва просто звяр.Помислих малко и взех и двете китари.В крайна сметка кеф цена няма.Сега си имам красавецът и звяра :):punk_guitar::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава беше идеята.Но като видях ltdто и като го пробвах установих че и то ми харесва просто звяр.Помислих малко и взех и двете китари.В крайна сметка кеф цена няма.Сега си имам красавецът и звяра :hysterical::):)

 

Евала. Много се кефя на такива хоара. Твърдо и аз съм зад принципа - КЕФ ЦЕНА НЯМА! Да са ти честити! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.