Jump to content
Българският форум за музиканти

Доволни ли сте от баса си?


slayer_fox

Recommended Posts

Точно този Уошбърн ми беше харесал, затова исках да чуя ти от кой модел си доволен.

 

 

 

за 5 или 4 струнните

 

Аз бях яростен защитник на класиката т.е. 4 стр. в продължение на години, но от няколко месеца се предадох и свиря и на 5. Оказа се, че не боли :happy: освен това в някои случаи е доста по удобно.

 

Всичко е индивидуално, всеки преценява за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахааааааа..мииии,сори,предполагам..търсех петак и като видях тоя,и още пове4е като го 4ух,адски ми хареса..набързо събрах парите(половината де,назаем :green: )и го взех..ама ти си имаш!и то мноо як,оня правения е реза4ка от всякъде..

 

по въпроса за 4 или 5 - абслоютно съм съгласен с теб за удобството и за вкуса на 4овека.а и доста добре ти разширява диапазона - не само при импровизации,но и при композиране(ако се стига до там:rolleyes:),и просто при утежняването на някой момент - за пове4е 4увство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъка, колеги! Мъка!

Днес до такава степен се отегчих от мотиката си, че просто живота ми всякакъв смисъл изгуби :) При опит да си ремонтирам единия потенциометър, той се скапа и сега като включа баса и чувам един галещ ухото звук "РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР"! Реве ми сееееееее, свири ми сеееееееее... да му е*а майкатааааааа! Е така е, немотия....

 

Не съм доволен..... НЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте!

Нека и аз да пусна нещо тука.

Аз свиря SDGR SR 405. Той е с активна електроника. Още като го взех малко ме стресира.

Първо че е с 5 струни, и второ че е активен. Извстно време изобщо не звучеше. Мислех дори да го махам.

Пробвах с какви ли не ефекти - не става. След време си взех един компресор-лимитер на DOD R-825. От този момент до сега, за мен няма друг бас освен моето куче. Убийствен тон. Ако се наложи да променя нещо, пипам само неговите врътки. Изобщо не пипам апаратурата за бас. Тя е Беринджер 300 Вата. За нея съм чувал и хубаво и лошо. Аз ще кажа само хубаво. Така че да финализирам. Не изсипвайте стотици левове за процесори, ефекти и още там други глупости.Рано или късно ще си вземете едно камионче, което е компересор-лимитер и ще мирясате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ,че интересна темичка ,любимия ми бас с който свиря в основната си група е с само един потенциометър-volume!!!!Няма нищо друго,Ibanez MDB-1,страхотна машина,най-красивия и удобен бас който съм бутал и имал някога!Относно ефектите ,обичам дисторизирани басове,метълски,от тия дето хората си мислят че баса е слаб ,а когато спре разбират че освен плътността ги няма и половината китари :metalist: ,за целта ползвам следните ефекти-Boss NS-2,Boss ODB-3,Tech 21 sansamp bass driver,...за сега поне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво! Доволен съм си от дръвцето...вече 3 години съм с този бас и мога да кажа,че за парите за които си го взех той ми звучеше най-добре от останалите съперници...и продължава така да ми звучи. :) Баснята е Hohner Bbass V. ,кубето е Fender Bassman 250 и процесорче Boss me-20B.

Като ефекти...замешвам здраво за да получа скречове,deep bass-ове,дистъри,тресни,wah....и още нещо! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

 

И пак напредваме с рекордите - събудихме още една тема на 7+ години!!!

 

Ама нищо де - 'ората сакат да има! :headbang:

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.