Към съдържанието

Снимка

Избор на Баритон / 7струнна китара

• Please log in to reply
26 отговора на тази тема

#1 krismana

krismana

не толкова луд ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 06 юни 2010 - 18:51

Здравейте, преди 2-3 месеца осъзнах че имам нужда от смяна на китарата, та реших че ми трябва Баритон или 7струнна китарка подходяща за музика тип Machine Head. Искам да има по-дълга скала (25.5 и нагоре), бридж позволяващ прецизно интониране (проблемите който имам в момента...) и да не е с много тънък гриф......Предпочитания към марки нямам само искам да е БЕЗ ТРЕМОЛО. Ако някой е имал подобна или пък е наясно пректически как се отразяват за звука дългата мензура,дървото,дебелите струни при B tuning, моля да коментира и да сподели каквото има .... предложение за конкретен модел или съвет относно нещо. Надявам се че не съм единственият който го блазни баритона :D (btw можете да предлагате всичко каквото намерите, нямам проблем с доставки понеже живея във Флорида, сега съм си за лятото в България)
Nothing do not exist. I'm dying to live now. Nature will survive us......
Обичам да слушам музика, която ме кара да творя.
Agile AB-3000 Baritone + MXR 10-band EQ + EH Metal Muff + Peavey ValveKing 112 = METAL CHAINSAW !!!

#2 Necrophagist

Necrophagist

sysAdmin

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Hellraiser!

Публикувано 06 юни 2010 - 19:08

Истината е,че има доста марки,които могат да се изброят.Тънък гриф-това е Ibanez,но повечето такива имат флойд,който ти не желаеш.Аз ще ти препоръчам моделите на Schecter.В зависимост колко пари имаш може да избираш между няколко класа,Omen Xtreme 7 е най-евтиния,а Hellraiser C-7 е най-скъпия.Естествено C-7 е страхотна китара предлага се без тремоло,но грифа и е малко по-дебел,може би малко по-тънък отколкото на BC-тата.Все пак говорим за гриф с 7 струни,дебелита винаги ще е повече отколкото при 6 струнен.Скалата на C-7 e 26.5 ако паметта не ме лъже,а махагоновия гриф,тяло и сет нек конструкцията ще ти гарантират тон от класа.Преди няколко дена прекарахме няколко часа с колегата liquid dead в тестване на няколко ампа,та той има нова придобивка-Schecter.Както много други,които съм виждал и тази притежаваше страхотна изработка.Аз самия мечтая за c-7 :thumbs_up:
Та това накратко е моето мнение... :D

#3 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:
  • Инструмент:китара,моя инстpумент....

Публикувано 06 юни 2010 - 19:11

^ :D
Шектъра е страхотно решение.Ц7

Този пост е редактиран от liquid_death: 06 юни 2010 - 19:12

#4 KeRRANGKid

KeRRANGKid

неуравноделен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 Мнения:
  • Инструмент:7-струнен изтребител

Публикувано 06 юни 2010 - 19:17

Флорида?
Америка?
Agile?

С тия съм убеден, че няма да сбъркаш. По всеобщо мнение са страхотни китари за парите си и сума народ отвъд океана псува, че не може да си позволи доставката. От друга страна, грифовете им може да ти дойдат тънки, затова проучи хубаво какво точно се предлага. Успех! :D
Публикувано изображение

Слушай Cynic и ще поумнееш.

Made in BG: http://www.wartime.bg | http://www.garlandamps.com

#5 krismana

krismana

не толкова луд ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 19:53

@ Necrophagist Нещо не си ме разбрал ... НЕ искам тънък гриф :D

@ KeRRANGKid Тея ме утрепаха бе как може да са толкова евтини .... харесах си 2 модела обаче единия е Trans scale което незнам какво означава... Някой ако знае да помага :thumbs_up:

Agile Septor Std 725 RN & Agile Pendulum 7

Влече ме първата понеже е с 2 адаптера а иначе за Schecter-a ме притеснява малко че е с Tune-o-matic (няма много място да мърда) а аз обичам да свиря с дебели и твърди струни.
Agile AB-3000 Baritone + MXR 10-band EQ + EH Metal Muff + Peavey ValveKing 112 = METAL CHAINSAW !!!

#6 aitapeapea

aitapeapea

МАРТО СТРЕСА

• Members
  • PipPipPipPip
  • 518 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Blackjack C7 ATX

Публикувано 06 юни 2010 - 20:05

http://guitars.music...itar?sku=515766

Eто ти моето предложение.
MARTO Stresa

#7 KeRRANGKid

KeRRANGKid

неуравноделен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 20:16

как може да са толкова евтини

Отговорът за щастие е съвсем резонен :D Фирмата търгува само онлайн и така избягват евентуалната надценка на посредниците. Китара Agile за 800 долара спокойно ще ти струва поне 1300 дракона в магазина. Освен това пичът, дето ги държи - Kurt, е супер отворен, следи прищевките и отговаря на всякакви запитвания по e-mail. Така че ако нещо те озадачава, пиши му.

Шектърът е супер блажен с тази мензура и Сиймор Дънканите, но с Agile евентуално би могъл да намажеш повече за парите си. Мисли му! :thumbs_up:
Публикувано изображение

#8 Necrophagist

Necrophagist

sysAdmin

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 20:23

^С EMG active е :D според мен едни от най-добрите адаптери за метал

#9 aitapeapea

aitapeapea

МАРТО СТРЕСА

• Members
  • PipPipPipPip
  • 518 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Blackjack C7 ATX

Публикувано 06 юни 2010 - 20:35

С Seymour Duncan active Blackouts humbuckers е !!!

-> по-добрите адаптери за метъл :D)))) (според мен)

Този пост е редактиран от aitapeapea: 06 юни 2010 - 20:40

MARTO Stresa

#10 krismana

krismana

не толкова луд ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 22:26

И аз лично повече харесвам Blackouts :thumbs_up: този Шектър наистина ми хареса...

#11 Necrophagist

Necrophagist

sysAdmin

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 22:32

Колеги в поста си говоря за ето този модел,който е с EMG
Публикувано изображение

#12 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 23:08

От друга страна, грифовете им може да ти дойдат тънки, затова проучи хубаво какво точно се предлага.

Грифовете на Agile не са тънки. Всъщност са само с една идея по-тънки от Schecter.

@ KeRRANGKid Тея ме утрепаха бе как може да са толкова евтини .... харесах си 2 модела обаче единия е Trans scale което незнам какво означава... Някой ако знае да помага ;)

Ако забелязваш, прагчетата на Agile Pendulum са под наклон. Това е т.нар. "multiscale guitar". 7-ма струна стои на 27" дължина, докато 1-ва е на стандартната 25.5". Това е смесица от най-доброто в двата свята - дебелите струни стоят стегнати, а соловите не "изтъняват" към по-горните прагове. Проблемът на Pendulum е, че не сложиха адаптерът под наклон, което дава доста неприятен ефект при свирене на басовите струни(чува се все едно си на middle адаптер). Може би ще го оправят със следващата партида, може би - не.

BTW за рифове тип Machine Head това, което наистина ти трябва, е китара в Drop-B строй. Със седмак в B-Standard не стават повечето песни.
<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#13 krismana

krismana

не толкова луд ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 06 юни 2010 - 23:17

Oook отказа ме от тази multiscale технология ;) Това за Drop B го знам, а и не си купувам китарата за да свиря Machine Head :coolp: Та като огледам цените и какво са писали колегите от sevenstring.org май ще си взема тази ЦЪККК Все пак 600$ е доста по-малко от 900$ ....................... А за 6 струнни баритон никой нищо не каза :ban: ???? По ми се ще да е с 6 но пак да си е с 27" мензура или нещо такова :butcher:

Този пост е редактиран от krismana: 06 юни 2010 - 23:20

#14 KeRRANGKid

KeRRANGKid

неуравноделен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1242 Мнения:

Публикувано 07 юни 2010 - 00:04

Китарата на типа от Staind (да не те притеснява!) изглежда като перфектен шестструнен баритон. За цената вече не съм сигурен дали е перфектна ;)
Публикувано изображение

#15 krismana

krismana

не толкова луд ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 07 юни 2010 - 00:50

Да тая китарка също съм я набелязал да я пробвам .... обаче след като видях това се отказах от всякакви 7маци. Просто китарката е страхотна за цената си ;) а и май е с Blackouts (писах на фирмата да потвърдят) :butcher:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни