Jump to content
Българският форум за музиканти

Pinch Harmonics


Recommended Posts

Aз държа перото близо до върха и не ми се налага никакво сменяне на постановката при правене на такива флажолети. Явно е индивидуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаемия колега Nessor в нашето детство беше изобретил техника за pinch harmonics,без да се сменя постановката на дясната ръка(сиреч тоноизвличането става с пениз върху фингърборда) и можете да го попитате как става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много често използвана техника от Дарел ( Пантера ) . наистина от голямо значение е захвата на перото а тънкоста на тая техника е простичка

просто струната се удря едновременно с перо и с пръст - палец в случая

 

друг по сложен вариант е удряш 0 на която струна ти хареса ако имаш флойд роуз хващаш го смъкваш го на долу пак с удар на 3 5 7 12 като удара е флажолет и става по криво :)

почти на всяка една китара флажолета на 9 ти праг не е точно там

а между 9 ти и 10 ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязал съм, че много хора имат различна техника за постигането на този звук. аз не си променям постановката на перото, колкото използвам палеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перото се държи по един и същи начин и в двата случая, няма нужда от преминаване

 

И аз така правя.

 

pinch-harmonics-200-80.jpg

 

(само че за разлика от тази снимка, с по-тънко перо става по-лесно);

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За флажолети на мен ми е най-добре със симетрични дебели, твърди перца (около 1мм) със заоблени върхове. Държа си палеца близо до върха и не сменям въобще постановка. :icon_shithappens:

 

За всеки е различно, но веднъж намериш ли най-удобният ти вариант всичко останало е практика. По едно време даже по 150-200 флажолета на ден за практика правех за да се науча. Все пак Zakk Wylde ми е един от любимите китаристи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дясната ръка ма хватка не само как държиш перото но и къде по дължината на струната опитваш,сиреч не стават навсякъде-пробвай по-напред към грифа става по- нисък тона а по назад към бриджа по-висок.Също вибратото на лявата ръка има значение то усилва в малка степен флажолета и го кара да звучи по-дълго и натурално.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.