Jump to content
Българският форум за музиканти

White Snake - Blindman


james-assya

Recommended Posts

..... Иска ми се в „Кавъри" да намирам предимно интерпретирани кавъри......

;) Не, не искаш. Вервай ми. Вкараха предложение за грайнд версия на "Две калинки"......ще бъде страшно/"ташо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

но мислех просто че обстановката е малко по-друга тука : хайде да си показваме кой какво е направил и всеки коментира този път това този път онова и така малко по-приятелски настроени както и да е :icon_shithappens: Моя грешка както винаги

 

Ми твоя е грешката, аз преди време направих същото обаче в раздел Вокали. Бях пуснал 1 тема да чуя мнението на съфорумниците за пеенето ми.. Полячих 90% критики 5% градивни, 5% добри съвети, това е положението. Просто ако ме питаш в днешни дни почти всеки си мисли, че разбира от пеене, то не е гъзник айдъл, то не са караокетата...(да, има и компетентни), но съм забелязъл и, че освен ако не пееш на наистина добро ниво, никой няма да ти каже "ти можеш да пееш", братче понякога оценявайте желанието поне.. Ти определено имаш желание и пееш с чувство според мен, имаш и косури естествено но, просто недей да се подлагаш на "професионалния разтрел", който съфорумниците предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, и аз разбрах че съм сгрешила, трябваше да направя както и с китарата първо се научи после покажи. Глупаво е защото така става просто едно показване на кой какво може което също не е лошо, ам нали уж идеята е и да си помагаме :thumbs_up: Е няма значение. досега съм се справяла сама, и не съм сгрешила, така че най-добре и с пеенето да направя така, то човек най-страда от чуждо мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пак... се намесвам.

Но проблемът в тази тема има широка приложимост във форума, а и в българската действителност, уви!

...братче понякога оценявайте желанието поне...

По тоя повод предлагам нова понятийна категория: певец "по самоопределение".

...плюс това както виждаш аз си бях написала грешките и сама когато ме попитаха, нямам нужда от анализи когато и аз знам повечето проблеми...

Това ме съсипва като изказване (особено като знаеш, че трябва и работа, но не си много сериозна, все не ти стига времето, ама великото чувство те превзема отвътре...)

Ще дам един пример от нашия роден живот: околовръстен път на София.

На всички е ясно, че пропускливостта на пътя е толкова, колкото е на най-тясното му място.

Това значи, че след километри прекрасно магистрално трасе, като има 300 МЕТРА двупосочен участък, с каквато и скорост да се движиш до момента, накрая влизаш в задръстването и... натрупваш закъснение, все едно си се тараляскал по стария път.

 

Това е САМО ЕДИН от многото примери как един-едниствен недостатък скапва цялото изпълнение!!!

А когато инвеститори/изпълнители излязат по медии и кажат: "Ама ние си знаем грешките" (но нищо не правим по въпроса), това вече ми звучи като гавра.

- Гавра със собствения труд и ресурс, вложен за изграждането на цялата магистрална част; и

- Гавра с потребителите на пътя.

Сигурно аз съм луда, но докато си образувам нерви в задръстването, хич, ама никак, ама грам не ми хрумва ДА ОЦЕНЯВАМ ЖЕЛАНИЕТО на изпълнителя да построи магистрала.

Искам ДА ОЦЕНЯВАМ МАГИСТРАЛАТА, бе другари!

...откажи се :) е соръ ам няма, ако човек се отказва от всичко което прави още в началото само защото не може по принцип значи нищо никога няма да може :) ...

Ами аз по принцип не мога да летя и затова съм се отказала от самото начало.

Кв'о да се напра'а, кат съм човек без амбиции (и ньи ма владеЙ сълзлив копнеж по невъзможното...)

 

Тозиии, запей, молим та, за Гърла Фром Ипанима, да се развеселя...

И грайнд калинки като баРелинки от "Аз съм Сънчу" същооо... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джеймс мой съвет е да се придържах към траша, много повече ти приляга! Само да не започнеш да пееш като като Хетфийлд сега, че Доли Партън ще ти се разсърди и на теб! Само траш, това е! Няма да омекваш с такива лигави песни. Следващата например трябва да ти бъде поизборна на Slayer, Kreator и т.н. Не ти предлагам Megadeth, съдейки по ника ти. Например Миле-то от Kreator опита ли чисти "лирични" вокали положението е катастрофално, но заагресира ли всички орки сме на небето! Агресия,кръв,картечници,смърт, разруха, ядрени взривове :) ..... Надявам се разбираш какво имам предвид.

 

:hysterical: Понеже това е най-четената тема го поствам тук.

Един дядо седи в кухнята и чете вестник, разгръща на страницата с некролозите, и в този момент в стаята влиза внука:- О, дядо, к'во става, пак ли си във Фейсбука...

:):P :P

Редактирано от Pro stack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примерно един съвет почти нямаше, освен а да откажи се

 

няма да коментирам останалото изписано по-горе.

не бих минавала през тази тема само да се дразня и щото нямам какво друго да правя...

желанието си желание...важно е , но само по себе си не значи нищо.

ходила си на училище...

като правиш контролно или те изпитват достатъчно ли е да кажеш: аз много искам това да го науча! ??

не е, нали?

ще ти пише ли някой 6 ей така за поощрение???

едно от най-трудните неща, които като музикант и по-специално като певица съм научила е да бъда обективна и да моля за помощ, когато нещо не ми е ясно или не мога сама.

мисля, че ясно се изразих.

 

ако си се спряла на

Агресия,кръв,картечници,смърт, разруха, ядрени взривове
- успех.

ако по някое време усетиш,че имаш нужда от конкретна помощ с ПЕЕНЕТО пиши ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Prostack - да има нещо такова, но то е защото малко повече съм го пяла тва, всеки път като навлеза в нови води омазвм нещата първия път, ами много се силя и прибързвам тия песни май не бяха още за тука, както се разбрахме научи се пък се покажи за другото май не сме дорасли :).

 

@Viara Ivanova - ок, зна4и жупреки пуржото ужодно изре4ение с което ме псорещна в първия си пост, сега съм склонна да повярвам че действително предлагаш помощ и съвет, и ти обещавам , че в момента в който поне малко се поосвободя и намеря време за сериозна работа ще ти пиша ЛС, защото не ми се иска да стане така , здрасти прати ми там каквото имаш и после да го погреба някъде, уви наистина съм много заета, наистина в музикално отношение имам доста спънки да се развивам, защото завися от времето и кога другите ще излезнат за да мога да свиря или пея, камо ли пък да ме търпи някой да му правя вокални упражнения, така например туй емблематичното ми изпълнение на песента която вече отдавна спряхме да обсъждаме, се състоя така: събудих се , нямаше никой вкъщи и се наядох отидох в стаята, казах си я да запишем нещо че кой знае кога ще излезат пак, сетих се за тая песен изпях я два пъти с него два пъти сама и тва е. Да знам че не е много правилно така, ама все още съм начинаеща в пеенето и ми е много интересно, имам още много ентусиазъми простете че поддавайки на емоцията се радвам и бързам да кача всичко тука на форума, Уви цялото положение със записисте ми е така, с китарата не личи защото тия песни съм ги свирила сто пъти преди време и ги знам, но с пеенето личи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да бъда буквалист.

Ася, проблема (ако въобще има такъв) не е в пеенето ти, а в начина по който реагираш и отговаряш на постовете на хората които искат да ти помогнат. Това че слагаш неща за обсъждане във форума, за които не си готова е ок. Има хора от които може да научиш интересни неща - БЕЗПЛАТНО! Никой (с малки изключения) не те напада, а ти заемаш защитна позиция и почваш да се оправдаваш (и нападаш) без да има нужда. Разбери - не може постоянно да ти правят комплименти (особенно когато не ги заслужаваш) - така е в живота. Повечето хора ще се опитат да ти "отрежат крилете" поради една или друга причина. Но! Това не е важно. Важното е когато ти се предоставя шанса да научиш нещо ти да се възползваш докато имаш възможност, защото по принцип никой нищо няма да ти дава наготово занапред. И - НЕ СЕ ОПРАВДАВАЙ! Както казваше един мъдър човек - you know who you are!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Аз също не се дразня от тази тема, нито от музикалните качества на Ася, въпреки, че темата се превърна в гротеска(кво ли беше тва)! Дано и другите участници, останали в темата, се чувстват така.

Компетентни муз. съвети не съм годен да дам - има доста вече, дори и аз ще се възползвам от тях! Но, чисто човешки съвет- мога. :ok:

Ася, разбирам те, че вече си афектирана и стресната. Дали ще се развиеш технически повече или не, не знам, но едно е ясно - ти обичаш музиката и да пееш и да свириш. Тогава никога, ама никога не се отказвай от нея, защото

:yes:\\\"Който пее, Зло не мисли\\\".

И ако следваш тази мъдра поговорка, и се отървеш от болни амбиции, отдавайки се на музикалната наслада безгрижно, хем ще ставаш и все по-добра музикално, хем никога няма да се превърнеш след години в озлобена мърморана, каквито често срещаме по света и у нас. :greenangel:

 

:thx:

 

П.П. А като се стопли времето, нали ще си посвириме на пейката пред блока? Ей така - за кеф, на нас и на съседите! :P:dance::hysterical::beer::band2:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...\\\"Който пее, Зло не мисли\\\"
...който слуша да му мисли... Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е обичам страшно много музиката и може би затова реагирам така остро към хората и грубите подмятание, музиката идва от сърцето и душата и някак не може да бъде така принизена, нали ви казах аз не мога така примерно саркастично да режа някой та какво ще да е като знам аз какво е за мен музиката и какво чувствам към нея. И не хора въобще нямам болни ямбиции и не ми дреме дори охотно приемам забележки, само НЕ и подигравки просто там не ме търсете, иначе в очите са миказвали за нещо ам много си зле и аз съм ОК, но не и подигравки и саракзъм. А комплиментите не ме интересуват, камо ли незаслужени, знаете ли защо се радвам на малкото хора киото ми се кефят в тубата/ Зашото знам че съм успяла да зарадвам някой с това което правя и не го правя само за себе си :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.