Jump to content
Българският форум за музиканти

fxPansion BFD


the_gorer

Recommended Posts

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Nalbantov, за тебе какво ще правим? Ти май си по сложен в това отношение.... За тебе ще се наложи да ги копирам.... Това от което се опасявах.... Казвай какво ще се разберем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov, за тебе какво ще правим? Ти май си по сложен в това отношение.... За тебе ще се наложи да ги копирам.... Това от което се опасявах.... Казвай какво ще се разберем

Каквото кажеш!

B):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм офтопик, но ми е интересно тази хюманизация на бфд, доколко е читава.. Мисля че в усер-гайда на батери 2 имаше една статийка по въпроса за хуманизация на барабаните и там човека казваше, че компютърно рандомизираните барабани звучат по-скоро като пиян барабанист, отколкото като истински барабанист, тъй като нормалния барабанист вкарва закъсненията и акцентите не по случаен начин а с цел наистина да подчертае особеностите на композицията и според собствените си психологически особености... Така че дали тоя тип рандомизация на бфд е някакво предимство? Иначе разбира се аз също четох доста добри отзиви за него, ама нещо ми писна от огромни библиотеки, които нямаш време дори само да ги разровиш... Последно се спрях на батери 2

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм офтопик, но ми е интересно тази хюманизация на бфд, доколко е читава.. Мисля че в усер-гайда на батери 2 имаше една статийка по въпроса за хуманизация на барабаните и там човека казваше, че компютърно рандомизираните барабани звучат по-скоро като пиян барабанист, отколкото като истински барабанист, тъй като нормалния барабанист вкарва закъсненията и акцентите не по случаен начин а с цел наистина да подчертае особеностите на композицията и според собствените си психологически особености... Така че дали тоя тип рандомизация на бфд е някакво предимство? Иначе разбира се аз също четох доста добри отзиви за него, ама нещо ми писна от огромни библиотеки, които нямаш време дори само да ги разровиш... Последно се спрях на батери 2

Не съм чел статията от упътването на Battery, но определено има известен резон в нея. Като казах, че е готино да се ползва компютърната хуманизация на BFD, имах предвид за правите ритми и groove-тата. Там всичко си е ОК.

За преходите наистина трябва да се човърка MIDI-то, а мен там хич ме няма. Уви.

А ти ще споделиш ли опит относно как се правят реалистични барабани с Battery 2? Имам няколко добри библиотеки за този семплер, но хич не му разбирам на интерфейса. А иначе от Native Instruments едва ли не те убеждават, че е маса "интуинтивен" и лесен за ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., а заради вградената му функция за хуманизация. Ако ползваш Battery, Drumkit from Hell, или Imperial, и искаш реалистични барабани, трябва да си играеш да настройваш велоситито на MIDIтата, а това са часове досадна работа и то само за една песен. BFD ти дава възможност да ти рендомизира семплите дори самото MIDI да е право като дъска откъм велосити.'

Първо, humanizer-a не бъзика само velocity, а и момента на атаката.

 

Второ, такъв humanizer си има в Sonar-а открай време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, humanizer-a не бъзика само velocity, а и момента на атаката.

 

Второ, такъв humanizer си има в Sonar-а открай време :)

Миди секуенсърите не са ми стихията. Едвам барам Cubase SX, а за Sonar съм чувал по радиото.

Не знам какво ще рече "момента на атаката", но ако това е момента, в който трябва да се чуе някакъв звук от мидито, значи BFD-то бърника и него. при него за тази цел има два елементарни за използване плъзгача - един за велосити и един за едва забележимо разместване на нотите, ефектът от което обаче подсъзнателно те кара да си мислиш, че иде реч за истински барабанист.

 

О, за малко да забравя: Cubase SX има едно чудо, викат му Logical Editor. Чувал съм, че се ползва за рандомизиране на велоситито в MIDI, но да пукна ако знам как да го ползвам. Нещо не ми е лоджикъл този инструмент.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то в същтност като че ли Sample Offset базика на ниво самплер (да аттаката ама то я реже де факто --аттака в случая е аттаката на volume envelope - с две думи времето което отнема на саунд-а да стигне от нула ниво до пълната си сила, а.к.а. gain envelope... с други думи като отреже това на един перкусивен звук имаш чувството че е започнал да свири малко по рано сравнение със другите саундс)... когато е на ниво хост тогава пък вече мести миди-то... с други думи Сонар-а едва ли базика аттака а може би playback-a на самото миди..... просто мисли по въпроса..... може и изциало да греша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  ;)  ;)  :)

 

QUOTE (bobalan @ Feb 21 2005, 11:12 AM)

Nalbantov, за тебе какво ще правим? Ти май си по сложен в това отношение.... За тебе ще се наложи да ги копирам.... Това от което се опасявах.... Казвай какво ще се разберем

 

 

Каквото кажеш!

:):)

 

С риск да прозвучи като заяждане:

 

QUOTE (Baby Thomas @ Feb 11 2005, 10:51 PM)

Добре, няма да помагаме. Всеки да се мъчи както може...

 

 

С линкове за краден софтуер не помагаш на никой!

 

Не се сдържах просто :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)  ;)  :)  :)

 

QUOTE (bobalan @ Feb 21 2005, 11:12 AM)

Nalbantov, за тебе какво ще правим? Ти май си по сложен в това отношение.... За тебе ще се наложи да ги копирам.... Това от което се опасявах.... Казвай какво ще се разберем

 

 

Каквото кажеш!

:):)

 

С риск да прозвучи като заяждане:

 

QUOTE (Baby Thomas @ Feb 11 2005, 10:51 PM)

Добре, няма да помагаме. Всеки да се мъчи както може...

 

 

С линкове за краден софтуер не помагаш на никой!

 

Не се сдържах просто :hello:

Браво на УмнитЕ! ;)

 

Ако искаш да го няма форума

направо мога да ти постна 10000000000000000000000

 

емуле линка!

 

Искаш ли !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)  ;)  :)  :)

 

QUOTE (bobalan @ Feb 21 2005, 11:12 AM)

Nalbantov, за тебе какво ще правим? Ти май си по сложен в това отношение.... За тебе ще се наложи да ги копирам.... Това от което се опасявах.... Казвай какво ще се разберем

 

 

Каквото кажеш!

:):)

 

С риск да прозвучи като заяждане:

 

QUOTE (Baby Thomas @ Feb 11 2005, 10:51 PM)

Добре, няма да помагаме. Всеки да се мъчи както може...

 

 

С линкове за краден софтуер не помагаш на никой!

 

Не се сдържах просто :hello:

Браво на УмнитЕ! ;)

 

Ако искаш да го няма форума

направо мога да ти постна 10000000000000000000000

 

емуле линка!

 

Искаш ли !?

Явно е прозвучало като заяждане. :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е последната версия на Sonar? :D

4 :)

 

Освен тва, има сума ти скриптове на трети лица, дето са безплатни и могат да правят сякакви неща в такава посока (търсиш в Google '.cal scripts')

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.