Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

вие сте казали всичко, но и аз да се обадя от 4 месеца свиря с queen черна опаковка kaто за 17 лева мисля че са много добри и на всеки ще свършат работа е ако свирите в нормални настрой :violin: ки щото са тънички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за инфото! За съжаление на мен ми трябват спешно и няма да мога да чакам доставката от visiarts. В момента мога да избирам пред D'Addario и Yamaha. Някой да каже кое е по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за Дадарио.

С Ямаха съм свирил (на пасивен 4 стр. с джаз-бас адаптери) и бях доволен (сравнително меки на пипане, тон с хубава агресивна среда, МНОГО подобен на Warwick Red Label, ако си ги пробвал), но като поостареят губят баланс. Това е наблюдение от два комплекта техни струни и двата купувани бая отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Разбойнико. За съжаление, поради изключителното качество на обслужване на музикалните магазини в България купих Куийн струни. Няма да казвам имена на магазини но ще кажа само, че и в двата магазина по телефона ми казаха неверни цени (естествено по-ниски..) после се оказа, че няма точно такива струни каквито искам въпреки, че ми казаха че има и си загубих два часа от работното време при това в дъжда. Немам думи. Все пак евала на човека в единия магазин, че ми даде бонус едно празно ДВД за това че ме е подвел. Такива работи. Да видим сега тия Куйин като са толкоз евтини какъв звук ще изкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги! Като става въпрос за струни знаете ли от къде мога да си купя наилонови струни за петица? Изорах София, но не намерих. Не смея да извадя фретлеса да не го батисам, а е добър. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид струни с покритие т. нар. coated strings? Не съм виждал такива в БГ магазини. Дадарио имат такива модели, провери дали могат да ти внесат.

Други популярни такива струни са DR Strings и Elixir , но не знам да ги има в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой знае ли къде продават струни Warwick в момента? Преди имаше в ПроМюзик, но те сега се преместиха (бтв. не знам къде).

И нещо друго- интересно ми е да пробвам струни с по-тънка от обикновеното първа и по-дебела четвърта (примерно .035" - .105")- any ideas? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде продават струни Warwick в момента? Преди имаше в ПроМюзик, но те сега се преместиха (бтв. не знам къде).

Warwick има при "Бозов" в Пловдив, аз оттам си взимам...в София така и не намерих да продават (не знаех че в ПроМюзик е имало някога)...

Интересно е, че когато за пръв път преди 2 години обикалях софийските магазини за такива струни, влизам в Jazz-а и питам Пепи Славов за съответната марка, при което той ме поглежда странно и вика: "Момче, ти нормален ли си?! Да ти продавам Warwick...че аз трябва да ти ги изписвам отвън за най-малко 120 лв! Я си вземи тия хубави Дадарио за 65" :unsure:

 

P.S.: Чух че Бозов понякога вкарвал и "жълта серия"...някой знае ли по какво се различават от red label-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, до Пловдив едва ли ще ходя много скоро, но ще имам предвид :) А въпросният Бозов къде се намира? Аз знам само един в Пловдив- IGS се казваше май.

 

А жълтата серия е средна м/у икономичната Red и Black Label (които са най-скъпи). Жълтите са никелирани, а черните са от неръждавейка :)

http://www.warwickbass.com/misc/strings.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпросният Бозов къде се намира? Аз знам само един в Пловдив- IGS се казваше май.

А жълтата серия е средна м/у икономичната Red и Black Label (които са най-скъпи). Жълтите са никелирани, а черните са от неръждавейка

 

Благодаря и аз за инфото!

 

Магазинът се намира в една пресечка на бул. България /ул. Брезовска 34/, много близо до Панаира

сега намерих визитка, то си имало и сайт даже: www.bozovmusic.com

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един месец свиря с Ротосаунд РБ45-5, макар че се целех в Д'адарио.Много съм доволен. Като са свежи имат един особен звук, напомня ми на пиано в ниския му регистър...Размазвация. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.