Jump to content
Българският форум за музиканти

Направи си сам/Стойка за китари


Recommended Posts

Преди време, в един друг форум, намерих тази идея и реших да се пробвам да си направя стойка за китари. Ето го и резултата:

643959708273652041245418755df37HimqUCKJjbZBgDJr.JPG

^Всичко, което ви е нужно са:

1.PVC тръби фи20

2.фитинги PVC фи20 (колена,тройници и муфи)

3.изолация за тръби

4.лепило за PVC

5.ножовка и рулетка

5586098359016699511245418759tbWrGbiiDTYm7jb1SQSh.JPG

18531873732557929711245418763LLfIn4UxjB77K0jxsgAZ.JPG

С този материал се работи изключително лесно- мериш-режеш-лепиш!

Моят проблем беше, че идеята, която взаимствах е предназначена за 3 китари за играта Гитар хироу, а там китарите са по-малки и пластмасови, т.е. много по-леки!

В този ред на мисли, моята стойка претърпя редица конструктивни промени, в посока якост, което усложни и оскъпи проекта.

145118870415248890041245418772xd5Gwcpk3bkoF1RnMnjw.JPG

7694474307552166021245418777HaLbS0lD4cQV58G8eUZP.JPG

13438289213862504711245418780J30vfareadr2FcJOFs3a.JPG

1861637289180086267112454187857bO45vPf6TN7kBkbcBIa.JPG

13902718314429272281245418789uiscMCHOVFPOpOMK3Idf.JPG

В заключение бих, ви посъветвал да не се занимавате с нещо подобно, защото накрая, стойката ми излезе не много по-евтина от оригиналните такива(Уоруик например).

 

П.П. Не ми се смейте на кухарката, тя е на жена ми, родителите й я домъкнаха от някъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DIY forever!!! :)

 

Струва ми се, че това ще е леко паянтаво.

Ако правиш пак, направи я от метални тръби, ще стане сигурно 30 кила, но ще е супер здрава хехе.

 

Поздравления за ентусиазма и реализацията :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ultramega- или да я свържа с парното, зимно време да топли :thumbs_up:

@Nikifena - не е паянтово, а металните тръби как да ги сглобявам? Иначе съм фен и оригиналните стойки са метални

@EAmechaniX- прав си

@Baby Thomas - 10Х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металните тръби по същия начин с муфи, тройници и колена. Ама ще ти се откъснат ръцете докато им навиваш резбата...

Но не мисля, че подобен преразход е необходим. Справил си се чудесно и мисля, че стойката ще векува. Колко се охарчи за материали ако не е тайна...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май към 60-70 лв, а металните тръби...то в тоя ред на мисли да взема арматура и да заварявам :thumbs_up:

Оригиналните наистина са метални, но не от водопроводни тръби, може би могат да се намерят алуминиеви, например, но трябват крепежни елементи и машина за огъване, а това вече е сложно. Моята стойка е съвсем лесна за изпълнение, аз не съм някъв майстор...А оказа се, че върши и работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да... Вероятно може да се измисли някакъв вариант с алуминиеви тръби. Тези, които се предлагат в момента на пазара за изграждане на отоплителни и прочие системи са с PVC покритие и не са особено трудни за огъване. Само че сглобките ще изискват малко повече креативност и внимание, защото не се нарязва резба а се набиват накрайници и ако човек не процедира внимателно, може да разцепи тръбата.

 

А иначе, не мисля че подобна стойка ще ти излезе по-малко от парите, които си дал за материали. Разбира се в твоята цена не включвам положения от теб труд, защото все пак го правиш за себе си и загубеното време се изплаща с кефа от добре свършената работа. :) :)

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то стана дявол на магаре, първоначалната идея беше да ми излезе 20-ина лева, но се наложи доста да я усложнявам заради еластичността на материала, от там скочи и цената. Не бих повторил, но и не съжалявам. За сравнение - 143368.jpg

Томан - 46 евро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Шегуваш се нали? :yahoo: То какви ли не предложения се появиха. Пак ще кажа, с този материал се работи изключително лесно и дори човек със скромни способности в насока направи си сам(DIY), може да се справи.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:thumbs_up: Така като ти гледам поста не вярваш че за 20лв може да си направиш стойка от дърво.

Имам 2 китари една класическа и една електрическа.

Вдъхновен от твоята идея направих една стойка за двете.

Ако си заинтересован ще постна снимка.

Редактирано от a12345678903
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.