Jump to content
Българският форум за музиканти

Липса на кадри или липса на интерес?!?


Recommended Posts

Ако си наистина добър,би трябвало да те забележат и да не си барабанист,който в отчаяните си опити да намери музиканти за каквато и да е група започва да гледа на нещата като изгубена кауза.Казвам би трябвало...това,че в България нещата стават по-трудно на всеки му е ясно,а до това дали има липса на кадри или интерес... хм... нещата зависят едно от друго,ако няма поле за изява нормално е да няма и барабанисти,а и музиканти,и тъй като полето за изява в България не е толкова голямо ... резултата се вижда.Хубавото е,че има хора които искат да се научат...за жалост обаче повечето се учат сами,което иска 2 пъти повече нерви,да си осигуриш инструмент,репетиционна и информация,която ще е полезна.Остава ни надеждата :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв мерак ще имам да свиря на барабани и да се развивам като ще тропам по някоя кофа като някой умствено изостанал? Дори и все пак човек да намери сили да продължава с липса на материална база....докъде?

Приятел - тя затова музиката е изкуство,призвание ! Не съм си избирал аз инструмента,той ме избра ! Всеки е започнал да свири с "идеална цел". Малко са хората,които изчисляват процентната възможност за избор на инструмент,който да увеличи шанса им за просперитет...бла,бла. Надявам се,че ме разбра.

 

В България няма липса на кадри, има липса на търпение ! Тук никой не се опитва да се бори,което на мен ми говори за слаба отдаденост към музиката,безхарактерност...Един от най-добрите ми приятели,страхотен китарист с много голям потенциал,с идеи и т.н.,едва ли не реши да се отказва от музиката,защото пусна една обява за музиканти и за две седмици никой не се отзова ! Т.е. - няма хора - няма смисъл ! Да,ама не ! Хора има,правилни и неправилни. Правилните са тези,които отговарят на техническото ти ниво,на чисто човешкото,морално,ментално,интелектуално...хора с които имате обща цел ! Критериите не са малко,т.е. кръга от възможности е стеснен до минимум ! Но нали това е целта на всеки - да направи нещо истинско,уникално,хубаво... Това не става за 2 седмици и с първия "захапал" обявата :) Всеки сам решава как да се бори за музиката си,за себе си,за инструмента си ! И този процес изисква време :) Ако не си готов да го отделиш - изгаряш !

Човек винаги си получава заслуженото :) Същото е и с музиката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука гледах, че някой за стил ме питаше. Ами не сме доуточнили съвсем, защото не сме събрали пълния състав все още (търсим и басист), но става дума за някакъв хард рок, хеви и подобни. С момиче-вокалист може да се насочим към групи като Nightwish, но аз лично и на Iron Maiden, например, нямам против :)

Та като съберем цялата група, ще оправим детайлите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв мерак ще имам да свиря на барабани и да се развивам като ще тропам по някоя кофа като някой умствено изостанал? Дори и все пак човек да намери сили да продължава с липса на материална база....докъде?

Приятел - тя затова музиката е изкуство,призвание ! Не съм си избирал аз инструмента,той ме избра ! Всеки е започнал да свири с "идеална цел". Малко са хората,които изчисляват процентната възможност за избор на инструмент,който да увеличи шанса им за просперитет...бла,бла. Надявам се,че ме разбра.

 

В България няма липса на кадри, има липса на търпение ! Тук никой не се опитва да се бори,което на мен ми говори за слаба отдаденост към музиката,безхарактерност...Един от най-добрите ми приятели,страхотен китарист с много голям потенциал,с идеи и т.н.,едва ли не реши да се отказва от музиката,защото пусна една обява за музиканти и за две седмици никой не се отзова ! Т.е. - няма хора - няма смисъл ! Да,ама не ! Хора има,правилни и неправилни. Правилните са тези,които отговарят на техническото ти ниво,на чисто човешкото,морално,ментално,интелектуално...хора с които имате обща цел ! Критериите не са малко,т.е. кръга от възможности е стеснен до минимум ! Но нали това е целта на всеки - да направи нещо истинско,уникално,хубаво... Това не става за 2 седмици и с първия "захапал" обявата :) Всеки сам решава как да се бори за музиката си,за себе си,за инструмента си ! И този процес изисква време :) Ако не си готов да го отделиш - изгаряш !

Човек винаги си получава заслуженото :) Същото е и с музиката !

 

Кофти...аз мислех, че човек сам трябва да избира ;) Не, сериозно...тва инструмента ме избра, призван съм...разни супер звездомански изцепки. Но няма да го коментирам повече това. Не вярвам в такива работи. Да, никой не го изчислява, ама в крайна сметка в тая държава водим такъв живот, в който на никой не му трябват излишни трудности.

 

Ама чакай малко бе човек...просто хората са прагматици. Аз не съм тръгнал да ставам музикант! Не искам да се жертвам! Искам от музиката да си правя кеф, а не да я превръщам в кауза и в някаква показност какъв стоик съм.

Много хора също са така.

 

Аз не ти говоря за правилни и неправилни хора..за хора със същите идеи и така...говоря ти за каквито и да е хора! То просто няма. Живота принуждава. Гледай колко хора си продават нещата....и то качествени неща, в смисъл не е някой, който е свирил 3 месеца и е решил, че не му се играе повече. Говоря ти явно за хора, които свирят сериозно със сериозна техника. Продават всичко щото му трябват пари я за нещо по-належащо, я да заминава....загледай се в обявите просто.

 

Айде в София може да е различно, ама в по-малките градове свирещите се броят на пръсти и се знаят един друг.

Примерно Пловдив, в който живея, при все, че е сравнително голям град, гледай във форума едни пичове вече сума време търсят вокалист....вокалист! Представи си за барабанисти....

 

Просто тупаните не само, че са специфичен, труден, скъп и т.н. инструмент, ами и са по-....извън светлината на прожекторите. Всичките дечурлига искат да стават китаристи, щото китаристите стоят отпред и тях ги снимат камерите.

 

Е, явно има някои като мен и теб примерно, които си обичат барабаните, но както виждаш измежду нас двамата само 50% (т.е. ти) сме успяли да си преследваме амбициите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките дечурлига искат да стават китаристи, щото китаристите стоят отпред и тях ги снимат камерите.

...Ааа,тук вече не позна!Дечурлигата на 8 години може би.А иначе всеизвестен факт е,че:

 

drummers.jpg

 

8 от 10 мадами си падат по барабаниста :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехехехе прав си че мадамите си падат по тапанарите иначе тая снимка искарти всички видове барабани :hysterical:

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука гледах, че някой за стил ме питаше. Ами не сме доуточнили съвсем, защото не сме събрали пълния състав все още (търсим и басист), но става дума за някакъв хард рок, хеви и подобни. С момиче-вокалист може да се насочим към групи като Nightwish, но аз лично и на Iron Maiden, например, нямам против ;)

Та като съберем цялата група, ще оправим детайлите...

 

за Nightwish си се забавил доста предполагам Ivory Twilight ги знаеш!Аде да е нещо по различно! Колко много други неща могат дасе направят с женски вокал! Махни капаците от очите :P с тази снимчица на бързовар дето си я треснал :D предчувствам че да говоря ще е губене на време. :music: слушане на повече музика му е майката.стига с тез тресни. и все пак успех и за басиста :godbless:

не взимай думите ми много навътре не се заяждам :nono:;)

 

иначе бат Драго па разкърти земята с таз снимка :) даже 60% си падат по барабанисти :drummer::D

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле , все по - забавно и по - забавно става в тази тема!!!

аз само един съвет ще ти дам , търсене му е майката , пообиколи всички учебни заведениа(за музика) , репетиционни и по - известните магазини за уснтрименти и ако не си намериш тогава пробвай варианта с приятеля който да се научи да свири на барабани!!

успех с начинанието!!

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали вси4ки искат да свирят на китара,но аз 5 месеца търсих китарист и сега работим 4ка без китара...просто нямя никакви музиканти ве4е,а тези които ги има ги мързи.По лесно е да се лежи и да се пла4е 4е нямя къде да се свири и 4е нямя пари.

Еми нямя китарист-купихме си хард диск рекордер и си записваме китарите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая има такава растителност по ръцете, че Кинг Конг би получил комплекс за малоокосменост:cheers2: Може да забърсва и барабаните след концерт:D

 

Към пича с темата - няма с кой да свирите :

 

1. Защото сте зле

2. Мързи ви да търсите

3. Зле сте и ви мързи да търсите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел - тя затова музиката е изкуство,призвание ! Не съм си избирал аз инструмента,той ме избра ! Всеки е започнал да свири с "идеална цел". Малко са хората,които изчисляват процентната възможност за избор на инструмент,който да увеличи шанса им за просперитет...бла,бла. Надявам се,че ме разбра.

 

В България няма липса на кадри, има липса на търпение ! Тук никой не се опитва да се бори,което на мен ми говори за слаба отдаденост към музиката,безхарактерност...Един от най-добрите ми приятели,страхотен китарист с много голям потенциал,с идеи и т.н.,едва ли не реши да се отказва от музиката,защото пусна една обява за музиканти и за две седмици никой не се отзова ! Т.е. - няма хора - няма смисъл ! Да,ама не ! Хора има,правилни и неправилни. Правилните са тези,които отговарят на техническото ти ниво,на чисто човешкото,морално,ментално,интелектуално...хора с които имате обща цел ! Критериите не са малко,т.е. кръга от възможности е стеснен до минимум ! Но нали това е целта на всеки - да направи нещо истинско,уникално,хубаво... Това не става за 2 седмици и с първия "захапал" обявата :icon_shithappens: Всеки сам решава как да се бори за музиката си,за себе си,за инструмента си ! И този процес изисква време :) Ако не си готов да го отделиш - изгаряш !

Човек винаги си получава заслуженото :) Същото е и с музиката !

 

Нека всеки научи това наизуст!!! За добро или за лошо, мисля, че така музикалният бизнес отсява "правилните" хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.