Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Nf-1 Vs Boss Ns-2


Arcturus666

Recommended Posts

Трябва ми нойз гейт. Искам някой който плзва такива камионетки да ми каже каква е разликата м/у noise gate noise suppressor и кое е по-добре да търся.Идеята ми е все пак да реже излишните шумове,но е и честотите на самия сигнал,който да се окаже съвсем окастрен.Предполагам че доста хора тук ползват такива камионетки или поне подобни на тях. Ако има някакви алтернативи на тези ще се радвам да ги споделите.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически м/у двата ефекта няма почти никаква разлика, Ns-2 е по-нова версия на Boss, докато Boss Nf-1 е камионче произвеждано в периода 1979-1988 год. и незнам дали ще си намериш такова.

Хубавото при Boss Ns-2 е,че има някои екстри които лично на мене ми допадат.

Самият ефект може да захранва допълнително до 5(ако не се лъжа)ефекта на 9V, има send/return,както и режим mute.

Що се отнася до рязането на шумът и до някъде на честотите,няма начин да не го прави,все пак това му е работата,но с по-щадящи настройки върши чудесна работа.

Накратко бих заложил на Boss Ns-2,нов струва някъде към 170/180 лв. а втора ръка върви някъде около 100 лв.

Дано съм ти бил полезен.

С поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NF-1 знам че е доста старичко....мерси за отговора..гледах сайта на Бос и май само NS-2 предлагат като noise gate efekt.ще разгледам тук-там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в търсачката, че сега нямам много време да пиша, а имаше някъде една тема само за НС2, където бяхме говорили всичко. НС2 е много много по-флексабилен и аз лично съм ултра доволен от него. Със сенд и ретърна можеш да правиш чудеса.

 

:girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да бъдеш наясно че тези ефекти изчистват шума когато не свириш - но той съществува като такъв във основния сигнал. Но ако е достатъчно нисък като ниво не се и усеща.

 

Не очаквай чудеса от ефекта.

Не на последно място оцветява сигнала типично както всички камиони бос - събиране на честония спектър заради солид стейт буферите и ниските стойности на проходните кондензатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стомп бокс формат също така са известни (но и по-скъпи) MXR Smart Gate и ISP Decimator, като за последния съм чел доста добри ревюта. При тях се филтрира самия сигнал и се премахва шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец си го взех за 146лв. от райзинг.

 

странно...noise suppressor-a там беше над 170лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.