Jump to content
Българският форум за музиканти

Как ви е най удобно да свирите на СИНТЕЗАТОР


Dogy9006

Recommended Posts

Я хората които се занимават с синтезатор да кажат как предпочитат и защо

 

 

аз още не съм пробвал изправен такаче не мога да кажа как ми е по удобно

 

 

 

ПП

бе малко тъпа тема ама нали с нещо трябва да запълним форума :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами зависи:Pи в двата случая ми е удобно,но може би по-удобно ми е седнал;),щото като имаш да натискаш 2 педала едновременно става малко гадно,но иначе и рав ми е удобно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами зависи:godbless:и в двата случая ми е удобно,но може би по-удобно ми е седнал:godbless:,щото като имаш да натискаш 2 педала едновременно става малко гадно,но иначе и рав ми е удобно :godbless:

и аз съм така. :godbless:

 

но какво ще кажете за Дерек Шериниан, как му е удобно да свири... :rolleyes:

за тези които не са виждали как обича да си държи клавирите могат да видят :arrow: Derek Sherinian

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами зависи:godbless:и в двата случая ми е удобно,но може би по-удобно ми е седнал:godbless:,щото като имаш да натискаш 2 педала едновременно става малко гадно,но иначе и рав ми е удобно :rolleyes:

и аз съм така. :rolleyes:

 

но какво ще кажете за Дерек Шериниан, как му е удобно да свири... :)

за тези които не са виждали как обича да си държи клавирите могат да видят :arrow: Derek Sherinian

Бахти гъзът лустросан :godbless: Как може да свири в тая позиция само това не ми е ясно... Аз съм гледал едни концерти с Тиътър и там са си нормално синтовете! :godbless:

 

Иначе на мен ми е по-удобно да свиря седнал...Всъщност зависи какво свиря - ако си свиря класиките и др. подобни ми е много по-удобно седнал! Иначе като свиря роците и метализмите, прав си е ок! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но какво ще кажете за Дерек Шериниан, как му е удобно да свири... :rolleyes:

за тези които не са виждали как обича да си държи клавирите могат да видят :arrow: Derek Sherinian

Бахти гъзът лустросан :godbless: Как може да свири в тая позиция само това не ми е ясно... Аз съм гледал едни концерти с Тиътър и там са си нормално синтовете! :godbless:

 

Иначе на мен ми е по-удобно да свиря седнал...Всъщност зависи какво свиря - ако си свиря класиките и др. подобни ми е много по-удобно седнал! Иначе като свиря роците и метализмите, прав си е ок! :godbless:

ами явно така му е удобно да свири лудориите си :godbless:

на концерта му тук с Planet X в началото бая се цъклих защо си е сложил клавира така... (хем бях виждал негови снимки от лайвове, но на тях не ми направи нещо впечатление-може да не съм обърнал внимание...)

явно за музиката която свирят и темпата в които свирят повечето пасажи така му е най-удобно.

 

аз пробвах след това и наистина за някои бързи пасажи е доста удобно това положение на клавира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шериниън е циркаджия:)ама това си е мое мнение:)

в началото си мислех че го прави само за шоуто... (или пък за реклама на клавира :lol::lol::lol: )

но като пробвах тази постановка наистина ми хареса за бързи неща...

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той Дерек Шериниън просто си е естествен. По-неестествено е да свириш прав и клавира да ти е хоризонтален.

 

Когато сте прави и присвиете лактите, за да изнесете предмишниците напред, китките съвсем е тествено застават леко наклоненеи напред. Просто сложете сега жкавира успоредно на пръстите и сте готови. Няма напрежение във външната, горна страна на китките.

Така мисля аз, макар да не свиря на клавир, но поназнайвам нещо от механиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм слушал и едно парче на Тиътър а Planet X ги гледах само при Слави като бяха ама не ми направиха добро впечатление - много надути нещо.. Особено те тоя пич със синтезаторчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той Дерек Шериниън просто си е естествен. По-неестествено е да свириш прав и клавира да ти е хоризонтален.

 

Когато сте прави и присвиете лактите, за да изнесете предмишниците напред, китките съвсем е тествено застават леко наклоненеи напред. Просто сложете сега жкавира успоредно на пръстите и сте готови. Няма напрежение във външната, горна страна на китките.

Така мисля аз, макар да не свиря на клавир, но поназнайвам нещо от механиката.

приятелю, за какви лакти и предмишници говориш...

като си прав най-естественото е да си регулираш височината на стойката за клавира, за да ти е най-удобно. да го нагласиш така че постановката да ти е същата с тази когато си седнал... така че да няма "присвиване на лакти и изнасяне на предмишниците напред..."

 

това положение на клавира(при Дерек) според мен изобщо не е същото като това когато си седнал, защото той докато свири прав ръцете му почти не са сгънати при лактите- почти са прави!

 

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той Дерек Шериниън просто си е естествен. По-неестествено е да свириш прав и клавира да ти е хоризонтален.

 

Когато сте прави и присвиете лактите, за да изнесете предмишниците напред, китките съвсем е тествено застават леко наклоненеи напред. Просто сложете сега жкавира успоредно на пръстите и сте готови. Няма напрежение във външната, горна страна на китките.

Така мисля аз, макар да не свиря на клавир, но поназнайвам нещо от механиката.

приятелю, за какви лакти и предмишници говориш...

като си прав най-естественото е да си регулираш височината на стойката за клавира, за да ти е най-удобно. да го нагласиш така че постановката да ти е същата с тази когато си седнал... така че да няма "присвиване на лакти и изнасяне на предмишниците напред..."

 

това положение на клавира(при Дерек) според мен изобщо не е същото като това когато си седнал, защото той докато свири прав ръцете му почти не са сгънати при лактите- почти са прави!

 

:greenangel:

Аха...! :lol:

Именно! Затова не мога да схвана как може да му е удобно така...пък сега го гледах, че свири и седнал.... Въобще свири какво му дойде :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той Дерек Шериниън просто си е естествен. По-неестествено е да свириш прав и клавира да ти е хоризонтален.

 

Когато сте прави и присвиете лактите, за да изнесете предмишниците напред, китките съвсем е тествено застават леко наклоненеи напред. Просто сложете сега жкавира успоредно на пръстите и сте готови. Няма напрежение във външната, горна страна на китките.

Така мисля аз, макар да не свиря на клавир, но поназнайвам нещо от механиката.

приятелю, за какви лакти и предмишници говориш...

като си прав най-естественото е да си регулираш височината на стойката за клавира, за да ти е най-удобно. да го нагласиш така че постановката да ти е същата с тази когато си седнал... така че да няма "присвиване на лакти и изнасяне на предмишниците напред..."

 

това положение на клавира(при Дерек) според мен изобщо не е същото като това когато си седнал, защото той докато свири прав ръцете му почти не са сгънати при лактите- почти са прави!

 

:)

Аха...! ;)

Именно! Затова не мога да схвана как може да му е удобно така...пък сега го гледах, че свири и седнал.... Въобще свири какво му дойде :P

ами удобно е.

ръката е почти права, и така е много по-лесно да ти е отпусната.

 

наистина пробвай го!

аз видях малко зор докато си закрепя клавира в такава позиция (заради това че трябва да ти е и на удобна височина).

 

 

иначе да, свири и прав и седнал... тук на концерта свиреше на клавира прав, а на органа седнал. а когато свиреше и на двете едновременно, беше понякога седнал, понякога прав...

 

 

незнам, може би не на всеки ще му е удобна тази позиция, но на мен ми хареса. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ме разбрахте за кво говора!

Не присвивайте лактите ставата в рамото е също много важно... офф, абе хора механиката на човешкото тяло си е съвсем елементарна!

 

Джордан Ръдес, ко като свири със сички стави... изрут!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така мисля аз, макар да не свиря на клавир, но поназнайвам нещо от механиката.

:arrow:

Регистрация: 18-July 05

Инструмент: китари, барабани, клавири

???

последно свириш или не свириш на клавири... или просто поназнайваш от механиката... B)

 

 

 

а какво имаш предвид с това за Джордан Рудес? това някаква шегичка ли е?... :P

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като си записвам в домашното "студио" седя,щото ми е по-удобно.На лайфовете задължително съм прав и даже куфея и тичам.А на репетиции-зависи от състоянието ми-обикновено прав,ама като съм уморен-седя,а понякога дори спя и свиря...странно, но факт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.