Jump to content
Българският форум за музиканти

Как ви е най удобно да свирите на СИНТЕЗАТОР


Dogy9006

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

progressive, не свиря на клавир... сменям и в профила - веднага!

OFF

 

не го приемай като заяждане... стана ми чудно и попитах. :greenangel:

...ама ти все пак не ми отговори на въпросите...

а аз попитах съвсем човешки

:think: :think: :think:

 

 

 

айде лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като си записвам в домашното "студио" седя,щото ми е по-удобно.На лайфовете задължително съм прав и даже куфея и тичам.А на репетиции-зависи от състоянието ми-обикновено прав,ама като съм уморен-седя,а понякога дори спя и свиря...странно, но факт!

бе за не мога докато свиря да куфея неудобно ми е и си оплитам пръстите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като си записвам в домашното "студио" седя,щото ми е по-удобно.На лайфовете задължително съм прав и даже куфея и тичам.А на репетиции-зависи от състоянието ми-обикновено прав,ама като съм уморен-седя,а понякога дори спя и свиря...странно, но факт!

бе за не мога докато свиря да куфея неудобно ми е и си оплитам пръстите :headbang:

ами то просто ей така няма да стане... ;)

ще се поупражняваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то си е интересно да куфееш като свириш...

лично на мен не ми е удобно защото не мога да мисля така.а за седенето орпеделено трябва да си подпра някъде защото иначе мнг се напрягам.може и да е заради неправилна постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а за седенето орпеделено трябва да си подпра някъде защото иначе мнг се напрягам.може и да е заради неправилна постановка.

какво имаш предвид с да се подпреш? :think: :P

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам предвид да осигуря подпора за гигантския си задник...

а бтв класическата постановка някой може ли да обясни(да сложно е да се обяснява така) но мисля че съм си развалила моята и почнаха да ме болят китките понякога

Редактирано от MadHatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класическата постановка е да свириш с изправени китки,без да ги стягаш (в смисъл да не се отпускат надолу ,да се облягат под клавиатурата и т.н.)формата на ръката ти трябва да е все едно държиш ябълка (въпреки,че братята негри свирят с прави пръсти) и в никакъв случай не се стягай докато свириш:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене определено няма стягане щото ако се стегна импровизациите ми отиват на кино.въпроса ми беше повече за китките...и мерси за обяснението!!! <_<

Редактирано от MadHatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами китки могат да те болят и ако не седиш правилно, ако ти е много ниско стола например...

а иначе Topsun ти каза за китките- да не се чупят... ама ти това май си го знаеш <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами дааа...

Не е лесно да се куфее по време на свирене, ама е въпрос на свирене-пръстите сами трябва да знаят къде да отидат,самото техническо свирене,т.е. кой пръст колко трябва да се премести, трябва да е механично и да отделяш внимание на експресивността-динамичното свирене,ефекти,начина по който да изразиш музиката си...Трябва да можеш да свириш без да си гледаш пръстите,клатенето и въртенето на тиквата идва с упражнения...има си пинизчета-клатиш се с темпото на песента,хвърляш по някое оче на клавишчетата...и винаги трябва да знеш кои тонове трябва да изсвириш...

И най-важното-никога не го правете,ако не ви идва отвътре-става някак си изкуствено и публиката го усеща! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами дааа...

Не е лесно да се куфее по време на свирене, ама е въпрос на свирене-пръстите сами трябва да знаят къде да отидат,самото техническо свирене,т.е. кой пръст колко трябва да се премести, трябва да е механично и да отделяш внимание на експресивността-динамичното свирене,ефекти,начина по който да изразиш музиката си...Трябва да можеш да свириш без да си гледаш пръстите,клатенето и въртенето на тиквата идва с упражнения...има си пинизчета-клатиш се с темпото на песента,хвърляш по някое оче на клавишчетата...и винаги трябва да знеш кои тонове трябва да изсвириш...

И най-важното-никога не го правете,ако не ви идва отвътре-става някак си изкуствено и публиката го усеща! :headbang:

:blink::blink::blink::blink:

Що не напишеш книга :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.