Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ако някои съфорумник е стъпвал на NAMM и е седнал да опита 10 комплекта,които са съответно високи и качествени серии,независмо дали са Pearl,DW,TAMA,Yamaha и т.м.,може да ни светне достатъчно по въпроса.Такъв човек аз не съм срещал наоколо,така че няма смисъл да тъпчем празни приказки и мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе,имаше тук един пич,Пламен май се казваше (юзъра му беше HHX или нещо от сорта) той е ходил на NAMM и може да ни светне,ама не е влизал от много отдавна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да си ходил на NAMM,за да си пробвал въпросните марки.Във всеки сериозен магазин извън БГ може да се пробва колкото ти душа иска.Ето и Ненчо наскоро ни зарадва с едни хубави снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,да,но примерно никой БГ музикален магазин не предлага DW (или аз така си мисля?).

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално изборът е доста беден, а цените доста завишени в повечето случаи, дори спрямо европейските цени, но това малко навлиза в друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално изборът е доста беден, а цените доста завишени в повечето случаи, дори спрямо европейските цени, но това малко навлиза в друга тема.
Абсолютно си прав,днес реших да се поразходя до тоя магазин където се намира на Раковска,такава бедна работа не бях виждал.Сложили два комплекта,десет чинела и си мислят че правят бизнес,питах го тоя да ли има уред за настройване на барабани и той ми вика,че не поръчват и няма да поръчват,защото никой не го купува и бил скъп-паднах.Добре че всичко което ми трябва си го взех от САЩ,там какви магазини има,направо може да се побъркаш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че всичко което ми трябва си го взех от САЩ,там какви магазини има,направо може да се побъркаш

 

 

Всичко има. И Бентли има. Стига да поискаш и да можеш да си го платиш.

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като заговорихме за DW (в превод от Гугъл: тъпан цех) как не споменахте комплекта на Едмонд Демирджиан?

 

Човекът имаше картинно изложение в музикалното училище тук във Варна и вечерта направи демонстрация на няколко негови идеи с барабаните. Преди да спомена за комплекта му трябва да кажа, че отдавна не бях слушал толкова креативно свирене, мисъл и т.н. Личеше, че Едмонд се занимава с изкуство, а докато свиреше, трябваше просто да затвори човек очи и да си представи картините, които описваше с музиката си. Звучи малко странно, но беше така, този човек показа майсторска мисъл на барабаните.

 

А самите барабани... Ех... Едмонд е започнал да свири късничко доколкото разбрах, около 40те ако не се лъжа (а пък каква техника показа, нямам думи), но е събрал огромен комплект, основно на DW. Казвам основно, защото към комплекта имаше МНОГО перкусии, които бяха на най-различни марки. В гората от чинели над него имаше представители на всички производители на чинели, но осбено впечатление ми направи един от райдовете му, правен специално по негова поръчка. Чинелът имаше нещо като гвоздеи забити в него и при удар вместо ДЗЪН се чуваше един плавн плисък, като хиляди падащи здездички, като преливане на вода, доста магически звук.

 

А DW-то. Еми барабаните бяха страхотни. Едмонд свиреше неозвучен в концертна зала, но волюмето беше на макс, перфектен звук, настроени томове почти до точна нота. Най-силно впечатление ми направи касата му. Без озвучаване с такъв ПЛЪТЕН и ДЪЛБОК звук, освен това и с някакъв резонанс, неприсъщ на заглушените с чаршафи каси, звучащи като племенни даули. Тази каса буквално къртеше като много усилен subwoofer по дискотеките. :girl_witch:

 

Готиният сет и майсторското свирене и тази широка усмивка направиха онази вечер много приятна за всички, които бяхме там (и хич не бяхме малко). :crying:

 

Ето го и самия комплект. :blink:

 

1133674_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сет на еди е доста малък,преди той имаше чудовищно голям сет!!прав си че звучат доста масивно и чисто същевременно,но то затова са скъпите барабани,за да звучат убииствено!!!

ще гледам да му отида на гости в репетиционната и да направя малко снимки на всички неща които има!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си какво беше наизкарал в "Mr. Punch" преди години,за "Ударно"-доста подобен на Тери Бозио сет/като големина/.Даже и на видео го имам записан:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако можеш да го качиш някъде ще ти бъда много благодарен :metalist:

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм тва не е целия му комплект,освен това на снимката невидях чинела за който говореше със "забити пирончета",помня че беше пратил снимки на сета си до списание Модърн Драмър те нали имат навика да побликуват на последната си страница нестандартни комплекти които имат читателите им.

 

Трябва да вида ако го изровя тоя брой каде съм го сложил ще сканирам последната страница.

 

Иначе си прав за техниката...като се има предвид че той преди всичко е художник...:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирончетата са тъмният райд. Не се виждат на снимката заради качеството и перспективата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,да,но примерно никой БГ музикален магазин не предлага DW (или аз така си мисля?).
Пич,нека да бъдем реалисти,в щатите един сет без хардуера върви над три бона( този който аз видях),тука знаеш ли колко ще ти струва- минимум 8000лв,ти ще ги дадеш ли тия пари?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.