Jump to content
Българският форум за музиканти

One Caress


Mis

Recommended Posts

Здравейте на всички. :)

Отдавна съм регистрирана тук, но досега така и не се "престрашавах" да пиша поради простата причина, че не свиря на инструмент. Тоест не съм човек който може да даде някакво компетентно мнение. За сметка на това пея, но си признавам, че съм аматьор. Нямам никакъв опит и никаква подготовка (уроци и т.н.), пея си само вкъщи за кеф. Започнах преди около 2 години (в момента сум на 23 бтв) и си мисля/надявам, че съм на някакво прилично ниво. В крайна сметка, след кратък размисъл реших да се допитам до по-компетентните от мен хора, които се занимават малко или много професиолнално с музика и имат съответният опит. :) На кратко искам да знам, аджеба става ли нещо от мен или не. :godbless: Има ли смисъл да се занимавам по-сериозно или да си пея по възможност само под душа.

 

Така. Съжалявам за дългото и отегчително интро. Песента която изпях се казва One Caress и е на Depeche Mode в оригинал. Текста е предназначен да се пее от мъж. Аз се абстрахирах от този факт, тъй като обожавам песента. Искам само да отбележа, че качеството не е особено добро (микрофона ми е евтин :godbless: ) и на някои места има "huffs" и "puffs" например на съгласни като "п", "б", "с" и т.н. за което съжалявам. Както казах аматьор съм. Също така инструментала, който използавах май е миди. Ако успеете да пренебрегнете тези недостатъци, бих била много благодарна за вашето мнение и/или критика относно пеенето ми.

 

За песента -> цък. *Не нося отговорност за спукани тъпанчета! :)

 

Предварително благодаря на хората, които ще си изгубят времето слушайки. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не съм професионалист, но честно казано........... O, MY GOD!!!!!! :headbang::hooray::yahoo:

 

Страхотен глас, страхотно изпълнение!!! :dance::recourse:

 

Ще бъде наистина голяма загуба, ако не продължиш. Трябва да използваш този талант.

 

Браво!!! Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mis, аз опитах да ти разтоваря файла, ама DAP-а ми даде съобщение, че не може да се разтовари успешно. Сървърът имал "вътрешна грешка".

 

Би ли го качила в putfile-то, моля.

10х предварително за усилието! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aз го отворих без проблем.

 

По темата:Абсолютно си струва да се занимаваш-имаш много потенциал!Правилно интониране,вродено вибрато,имаш усет.Ако решиш да се занимаваш професионално,ти препоръчвам задължително да започнеш занимания с педагог за да ти покаже какво още можеш да правиш с гласа си.

Евала за усилията и ти пожелавам УСПЕХ от сърце!

 

Поздрави:Лили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mis, преборих се с техниката и те чух.

Аз също не съм професионалист, ако това има значение за теб.

Как може такъв въпрос - струва ли си да пееш или не. (То на хубавото човек може ли да каже нещо друго?) Хубаво пееш! ПЕЙ, не спирай!

(+): Имаш прекрасен, лиричен и (много важно!) одухотворен глас, точна на интервалите, едни красиииви завършеци на фразите.

И малко "солчица": Намери си парче, в което има РАЗВИТИЕ (градация). Малко е "тегава" тая песничка на Depeche - една и съща схема се повтаря n пъти и... като я чуя веднъж, вече съм чула цялото парче.

Намери си (примерно) песни от мюзикъли, има такива "арии", защото ти пееш някак обаятелно - като "разказвач на приказки"...

Една тема, в която добре те "чувам", е арията на Мария Магдалина от Jesus Christ Superstar.

Или Good Morning Starshine (Hair).

Има, ще си намериш.

Ще си позволя да ти дам и няколко принципни съвета:

- пази се от "хитозни" парчета (схематични, сладникави, с много повторения).

Имаш МНОГО СЛАДКО гласче и доста люде бързо ще поискат да превърнат твоята музика във "фон на кебапчето".

Това е мое мнение, ти си определи какво искаш, но имаш потенциал да гониш максимални резултати.

- МИСЛИ с какво ИСКАШ да пробиеш! (Недей като Десислава, например, дето има страшен дар, но сега, ако издаде албум със смислена музика, нито поп-фолк-чалголюбителите ще се "зарибят" с нещо нормално, нито почитателите на соул и рок ще си купят баш Десислава.)

- Ако ти се ходи на педагог, пробвай. Но потърси внимателно, поразпитай - да е човек, който се е отказал от егоцентризма си и няма да сегне да ти прави "формат на харда".

 

И повече не питай "ставам ли за пеене", а пускай още работи, че ми се слуша... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ако й идва отвътре ще пее така като стой та гледай. И ако има талант...и хъс и добро ухо...

По темата - изкефи ме. Продължавай да пееш в тоя дух, няма къде да сбъркаш. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено бих искал да чуя още нещо от теб. Страхотни височини и много добре завършваш фразите.

Бих искал да чуя нещо на ева несънс, много ще ти отива женският вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучиш много школувано! Интонираш страхотно, фразировката ти е супер, красиво вибрато и много хубав тембър. Ако ти не се занимаваш с пеене, не знам кой :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, събрахме фен-клуб! :)

И на мен много ми хареса, да не говорим че песента е супер яка! От фенска гледна точка (щото от вокали не вдявам твърде) ти пиша Отличен 6+!!!

 

 

П.П. Ако искаш да ти запиша аз нещо да видиш кое не става, щом ти е трудно да прецениш... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Първо искам да ви благодаря за всички отзиви - да си призная не очаквах осбено много (и бях леко нервна). Наистина УЖАСНО съм благодарна на всички за отделеното време!

Сега по същество:

Не че не ЗНАМ, че мога да пея вярно, но това не означава, че е хубаво или подходящо за сцена и т.н. До сега не съм пяла пред много хора и колкото и да ми се иска не мога да се доверя на преценката на съседите например. :P Та затова се реших да попитам тук.

Никога не съм ходила на уроци. Ако бях ходила, не мисля че щях да пускам тема тук. Може би първо щях да питам преподавателя си? :thumbs_up: До сега не съм имала време/възможност/стимул да ходя на уроци. И в момента нямам достатъчно време, за съжаление. Както споменах, пяла съм само в домашни условия. Преди си мислех, че пея много хубаво и един ден реших да се запиша. Като се чух... О УЖАС! :) Това просто не можеше да съм аз. И така реших да се упражнявам докато стигна до такова ниво на което мога де се понасям. Доста полезни неща съм прочела тук. :)

 

Относно стилът... музиката която харесвам май не е много подходяща за гласа ми. Групи като например Radiohead, Nirvana, Metallica, Garbage, Depeche, Blur, Foo Fighters, Red hot и т.н. Така де харесвам ужасно много неща, но рокът си ми остава любим стил. Също така 100% НЕ ставам за комерсиален поп. Не, че имам нещо против поп изпълнителите, но това просто не съм аз. А за поп-фолк изобщо няма да коментирам.

 

Благодаря за рикуест-а - имам няколко инструментала така, че бих могла да изпея нещо на Evanescence. Ако наистина ви се слуша.

 

И отново много благодаря на всички, че ме насърчавате. :P Чувствам се малко по-уверена.

 

Поздрави! (по-здрави) :P

 

П.П. Ако искаш да ти запиша аз нещо да видиш кое не става, щом ти е трудно да прецениш... :)

Нямаш проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко искам да знам, аджеба става ли нещо от мен или не. :) Има ли смисъл да се занимавам по-сериозно или да си пея по възможност само под душа.

 

Задължитело трябва да продължиш да се занимаваш с пеене.

Айде, събрахме фен-клуб! :P

И на мен много ми хареса, да не говорим че песента е супер яка! От фенска гледна точка (щото от вокали не вдявам твърде) ти пиша Отличен 6+!!!

 

 

П.П. Ако искаш да ти запиша аз нещо да видиш кое не става, щом ти е трудно да прецениш... :thumbs_up:

И аз се присъединявам към фен клуба :)

 

п.п. Ако се съмняваш във вокалните си способности, може да чуеш мойте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че хората се вдъхновяват за изяви в певческа насока. :D

Определено ще продължа да се занимавам сериозно (въпреки, че в момента нямам идея точно как ще го осъществя :greenangel: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.