Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо липсва тук


7thString

Recommended Posts

Аз пйк винаги си прилагам лек трик (сигурно и вие, говоря за китарките и клавирите):

 

Като се излезе на сцена вече (прегледа на звука е направен), с няколко идейки си намалям китарката (клавира). Като се пораззвучим така се натаманявам и кат почнем да свирим... леееекинко си побутвам врътката на силата на звука, така че да си го докарам до моето искане!

Като усетя, че ме е хванал озвучителя и ме намали пак, намалям цялата сила.

 

Така у публиката също остава впечатлението, че видиш ли тъкмо зе да звучи и озвучителя я намаля!!!

 

И става голямо шоу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като се пораззвучим така се натаманявам и кат почнем да свирим... леееекинко си побутвам врътката на силата на звука, така че да си го докарам до моето искане!

:bravo::bravo::bravo: аз си мислех че само аз го права това нещо...... :D:D:D малко гаден номер но се налага...и не репетиции го прилагам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (bobalan @ Jul 31 2005, 03:07 PM)

4. Барабаните са УДАРЕН инструмент, не гальовен или какъвто там си мисли барабаниста на групата. От зле звучащи барабани, на който не се свири а се маркират някакви ударчета никой не може да извади звук. 

 

 

Да ми ядеш КУРА, да ми ядеш!

 

Изкарват ме извън нерви подобни малоумни изказвания, щото цял живот ги слушам.

 

Ами аз пък съм съгласен с @bobalan!!!

Присъствал съм на свирения на група с барабанист който гали барабаните и отпред ти ги чуваш, но супер формално! има барабани, но няма каса, няма барабанче, но като цяло барабани има! Както при китарата има ТОН и много зависи от китариста как пипа китарата, така и при барабаниста зависи как ще удари за да искара звук от барабана! Ако един китарист седи и гали китарката с 8-ци струни и без никаква емоция, с каквато и апаратура да свири няма да се чува! Така е и с барабаните!

А иначе изказването на YtseJam е бая селско :blink::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-важното за добър чек(и следователно добре звучащ концерт) е на озвучителя да му ПУКА как звучи групата.просто не е истина на колко озвучители не им дреме от крайния резултат.по тоя начин излагат и групата и себе си.аз като видя озвучител дето работи с пресетнати настройки на различни групи и го мързи да се разходи 3 пъти пред сцената да чуе как звучи и ми става много тъпо.затова е добре озвучителя да е ЧУВАЛ групата преди да я озвучава и поне малко да и се кефи.в стилово отношение също има разлики.не може да си некъв хардкораджия по душа и да озвучаваш джаз-ми странно е.иначе нещата в БГ не са чак толкова черни има и много кадърни хора,и такива които сега се учат.не може да се сравняваме със западните образци на работа като цяло,защото те са десетилетия напред като опит.искам да ви кажа че и музикантите са виновни в много случаи.е ми не може да си барабанист и преди запис или важен концерт да не си си настроил соло барабанчето "щото ме мързи".или да си китарист,който само чака озвучителя да обърне гръб и да си вдигне двойно gain-а от пулта "щото не си чувам китарата на сцената"ебати!ако трябва да обобщаваме на всички ни липсва по нещо ипо добре да работим над себе си,а другите ако са идиоти-тва си е техен проблем...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-важното за добър чек(и следователно добре звучащ концерт) е на озвучителя да му ПУКА как звучи групата.просто не е истина на колко озвучители не им дреме от крайния резултат.по тоя начин излагат и групата и себе си.аз като видя озвучител дето работи с пресетнати настройки на различни групи и го мързи да се разходи 3 пъти пред сцената да чуе как звучи и ми става много тъпо.затова е добре озвучителя да е ЧУВАЛ групата преди да я озвучава и поне малко да и се кефи.в стилово отношение също има разлики.не може да си некъв хардкораджия по душа и да озвучаваш джаз-ми странно е.иначе нещата в БГ не са чак толкова черни има и много кадърни хора,и такива които сега се учат.не може да се сравняваме със западните образци на работа като цяло,защото те са десетилетия напред като опит.искам да ви кажа че и музикантите са виновни в много случаи.е ми не може да си барабанист и преди запис или важен концерт да не си си настроил соло барабанчето "щото ме мързи".или да си китарист,който само чака озвучителя да обърне гръб и да си вдигне двойно gain-а от пулта "щото не си чувам китарата на сцената"ебати!ако трябва да обобщаваме на всички ни липсва по нещо ипо добре да работим над себе си,а другите ако са идиоти-тва си е техен проблем...

Евалас. Много добра приказка! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4. Барабаните са УДАРЕН инструмент, не гальовен или какъвто там си мисли барабаниста на групата. От зле звучащи барабани, на който не се свири а се маркират някакви ударчета никой не може да извади звук.

Да ми ядеш КУРА, да ми ядеш!

 

Изкарват ме извън нерви подобни малоумни изказвания, щото цял живот ги слушам.

 

Така и така сме отворили темата за музиканта на сцената и публиката срещу него, крайно време е всички да разберат, че тоя, дето е на сцената, неслучайно е там и хората са дошли да го гледат НЕГО и той изпълнява НЕГОВАТА музика по НЕГОВИЯ си начин и работата на озвучителя не е да му обяснява колко не може да свири, а да направи така, че да звучи добре, по начина по който ТОЙ си свири. Това как свири барабанистът, НЕ Е шибана работа на шибания озвучител, озвучителят ако толкова му се дава акъл, да ходи да си дава акъл на децата си, а не на тези, които са на сцената и които свирят собствената си музика по собствения си начин.

 

И не си мислете, че щом озвучавате всички инструменти на сцената, можете да свирите по-добре на всеки от тях от съответния музикант, който е на същата тая сцена.

 

Аман от таквиз разбирачи.

Браво Викторе,малко грубичко си се изразил,но си напълно прав.Младежа наистина говори доста големи глупости и е от "разбирачите" съдейки по коментарите му.Аман вече и мен ме дразнят много,такива всезнайковци :rolleyes: Не седнат да се учат да свирят ами коментират другите.Така е,който не може да свири приказва и разбира много.Пак ще използвам една мисъл на великия Zakk Wylde за да изразя становището си по въпроса:КОЛКОТО СИ ПО-ОТВОРЕН,ТОЛКОВА ПО-ГОЛЯМ НЕЩАСТНИК СИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, вие ми разказахте играта. Взимам си думите назад и се извинявам на всички барабанисти - наистина всеки има правото да свири както желае. Аз лично също обичам да свиря леко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да ви кажа господа,че само всезнайковците се дразнят от други всезнайковци.правете си изводите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да ви кажа господа,че само всезнайковците се дразнят от други всезнайковци.правете си изводите...

Щом казваш,така ще да е :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не седнат да се учат да свирят ами коментират другите.Така е,който не може да свири приказва и разбира много.

 

много ми е интересно да те чуя как свириш, щтото по думите ти май бая се опражняваш :beer::godbless:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази история със сцената като огнева линия на вечната битка между музиканти и озвучители, в която всеки обвинява другия че нищо не разбира е стара колкото света, не води до никакъв положителен резултат и по безмислие ми напомня споровете между феновете на Левски и ЦСКА "кой е по-по-най".

 

Както има некадърни озвучители, така има и музиканти които нямат и идея какво трябва да направят за да звучат добре на живо. Когато си свириш с комбото или процесора сам в стаята и отрежеш всички среди и вдигнеш до последно ниски и високи това може да ти звучи супер, ама в група този звук не работи, освен ако нямаш 500 вата усилвател и поне два бокса. Да не говорим за навика на половината басисти и китаристи да си вдигат нивото след като приключи саундчека, с което разбиват целия баланс или за барабанисти, които на чека свирят леко, но след второто парче ги удря адреналина и започвата да ломят все едно свирят на "Уембли".

 

От друга страна много от озвучителите имат навик да гледат високомерно, защото СПОРЕД ТЯХ групата не била оборудвана професионално/не можела да свири, или пък да затъват в висока теория вместо да изкарат това което оборудването позволява. На всеки по-голям концерт си личи колко разбират нашите "специалисти", като за мен най-болезнен е пресния пример със Стенли Кларк в НДК - направо не ми се говори.

 

Каквито музикантите - такива и озвучителите. Смятам, че нивото на двете групи е в тясна връзка. И смятам, че добър звук се прави когато и двете страни разбират кои са предпоставките за него и работят ЗАЕДНО. Не че аз не съм си вдигал нивото от усилвателя след чек и пр. но резултатът никога не е бил положителен.

Най-добър звук съм постигал, когато съм правил следното. Отиваш при озвучителя, казвате си по пет общи приказки за "здрасти" и после уточнявате основните неща, напр. какъв звук предпочита да му дам за баса - линеен, DI или DI с честотни корекции, директно му казвам кой микрофон е за бекинг вокали и съответно може да го "отреже" като честоти т.е. къде може да се направи компромис, какво да се чува в мониторите, какво може да се изкара от китарата като звук, дали предпочита да работи със собствени микрофони или можем да ползваме някои от нашите и т.н. Това обикновено помага. Никой озвучител не ви прави "кофти звук" нарочно. Кажете му какво искате, вижте какви са ограниченията на апаратурата, която ползвате и си стиснете ръцете някъде по средата.

 

 

Ако има засегнати от горното ми писание - аз съм музикант и често по неволя озвучител на групите в които свиря. Не че съм особено добър и в двете, но тези занимания ми позволяват да погледна на ситуацията и от двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбойник

Ще си позволя да не се съглася с едно твое изказване- че озвучителите не разваляли саунда нарочно. Лично съм ставал свидетел на такова нещо- Примерно 3 групи излизат, и понеже "главната" трябва да звучи най-добре, другите две групи биват прецакани НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО, та да не би случайно да засенчат "великите" :)

 

Ще дам пример с концерта на Deep Purple- първата група, тази от Русия беше размазваща и се зарекох да си намеря техни песни. В същото време соло китарата изобщо не се чуваше, баланса като цяло беше отвратителен и музиката звучеше постно. Респективно наще герои БТР бяха балансирани доста по-добре, но за това пък се изложиха като девственица на първия път. Та кое да ме накара да мисля, че такава сериозна организация, уж най-кадърните озвучители в БГ, просто без да искат са пропуснали да направят качествен саунд на първата група? :)

 

Няма случайни неща...

 

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите  :godbless:

off//

както и повечето чичковци в музикалните магазини :lol:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам пример с концерта на Deep Purple- първата група, тази от Русия беше размазваща и се зарекох да си намеря техни песни. В същото време соло китарата изобщо не се чуваше, баланса като цяло беше отвратителен и музиката звучеше постно. Та кое да ме накара да мисля, че такава сериозна организация, уж най-кадърните озвучители в БГ, просто без да искат са пропуснали да направят качествен саунд на първата група? :lol:

 

Няма случайни неща...

 

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите :lol:

Без да искам да взимам страна само ще ви напомня, че в началото не се чуваше и китарата на Стив Муурс. Ако е било част от сценария ми прилича малко на шопката поговорка "че си запалим къщата та да изгори на Вуте плевнята" :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.