Jump to content
Българският форум за музиканти

Kремона за винаги


tocata

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си взех класическа китара Кремона от махагоновите им серии през 2006 година и ми върши идеална работа. :)

 

 

 

Кажи как се държи в времето ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами за моя изненада се държи доста добре ;) Може и аз да запиша нещо и да го сложа в тази тема, ама колкото ми е добър микрофона ... (от слушалки, за скайп :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за моя изненада се държи доста добре :drummer: Може и аз да запиша нещо и да го сложа в тази тема, ама колкото ми е добър микрофона ... (от слушалки, за скайп :hysterical: )

 

 

 

Ще се радвам да чуя :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам такава от 4 години (серийния номер е 0-4-4-01 :recourse: ) - ама тогава никой не вярваше че в Кремона правят супер яки китари

мисля че повечето ги изнасят за щатите

 

 

Само и слагаш добри струни и звука става още по-плътен и мек. За 4 години не е мръднала. Моята е от серия класика - махагоновите модели 7/8 китара(по-големите имаха прекалено много басове като ги раздрънквах из склада им тогава...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А някой който си е купил Кремона от Казанлък може ли да каже какви са цените защото на сайта им не намерих никаде колко струват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са лоши инструментите определено и са класи над производството от преди 10 години, но честно казано звукът не е особено забележително богат и хубав.

И аз от скоро чувам много добри отзиви за китарите от българско производство. Относно звука мисля, че ако се пипнат малко корекции може да се постигне по-богато звучене на инструмента (там микрофони, еквилайзври и т.н.) :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях в завода преди няколко дни,купих две китари F65C цаната им беше леко завишена от преди няколко месеца.

Цената на този модел е 240 лв.(ТОВА Е МОДЕЛА С КОЙТО Е ЗАПИСАН СЕМПЪЛА В НАчАЛОТО НА ТЕМАТА) цените варират от 240 лв. до 800 лв.

 

Срещнах се и с директорката на завода :) мн. свжа жена,мн. отзивчива тя ми каза че са започнали да правят модел които ще е страхотен...

плътен масив с мн. качествени материали.

В края на месеца пак ще ходя за да го пробвам......така че пак ще пиша......

 

 

За Ричи Коцен....това което разбрах от директорката е че на истина имат проект с него

но това което иска тои е китара с метални струни а както знаем те произвеждат

само класически китари.

Но каза че контактуват редовно с него :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех, дали имат идеи пак да правят и електрически китари? Много се съмнявам де, но ако го направят - ще е доста интересно. Представяте ли си, да си имаме родни електрически китари серийно производство, които да са готини? tocata, когато ходиш следващия път и ако пак говориш с нея, моля те, питай я по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех, дали имат идеи пак да правят и електрически китари? Много се съмнявам де, но ако го направят - ще е доста интересно. Представяте ли си, да си имаме родни електрически китари серийно производство, които да са готини? tocata, когато ходиш следващия път и ако пак говориш с нея, моля те, питай я по темата :rolleyes:

 

За серийно производство едва ли...с тия евтинджоси по 150-200 лв по магазините (жълтурите ядат сигурно в краен случай само) ,ама знам, че май може да поръчаш на някой от кремонските майстори да ти направи китарка, и няма да е никак лоша :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз се чудех, дали имат идеи пак да правят и електрически китари? Много се съмнявам де, но ако го направят - ще е доста интересно. Представяте ли си, да си имаме родни електрически китари серийно производство, които да са готини? tocata, когато ходиш следващия път и ако пак говориш с нея, моля те, питай я по темата ;)

 

 

Не,нямат такив идеи.

Изцяло са се отдали на това да првят акустични инструменти...

Но ако отидеш в завода и говориш с някой от майсторите може и да ти напрвят..

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време Влатко Стефановски каза, че ако си е можещ и във форма - човек може и от тенис ракета да изкара тон...не е китарата Бисере...в човека и пръстите му е всичко - страхотно свириш нямам думи... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Само 1 въпрос :) умалени скали ?(не те питам какви просто питам дали са умалените пт/тп)умалените ли ползваш? полутон тон/ тон полутон ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.