Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да идентифицира този шум?


the_gorer

Recommended Posts

Ей ози брум се появи изведнъж както си свирех с Гитар Риг-а.

Нямам идея от кво е, но знам, че не е от китарата, защото бруми при изваден кабел.

 

Забелязах, че като включа крайния рекордер на Гитар Риг, шумът се усилва.

Явно самият софт прави някакви магарии.

 

Ето семпъл - чува се как пипам активния край на жака - за д анаправите сравнение с околния брум.

 

http://media.putfile.com/tapedeck1mar29213312

 

Звучи ли ви познато това брумене?

Ако да - от какво е?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам сложил си noise reduction и си настроил input/output на китарата до подходящи нива ? Аз чувам нещо такова когато китарата е твърде близо до монитора, но надали там ти е проблема. :greenangel:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип винаги имам шум, който обирам с нойз редъкшъна и нямам проблеми с него.

Но в случая по време на свирене изведнъж се появи и този брум, който по сила е почти равен или може би дори по-силен от положителния сигнал.

Демек - никакъв нойс редъкшън не може да го изцери, без да изреже и звука от китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти се е откачил кабела на масата на китарата или кабела ? Щото на мен ми се е случвало да откъсвам масата от тремолото , щото го оставям отворено отзаде :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист, но мисля, че може да имаш проблеми със звуковата карта. Моята не е от най-читавите и се забелязва подобен шум, ако включа някой от дистовете на Гитар Риг-а и затова си ползвам моя СансАмп, а от Гитар Риг използвам другите ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На там отиват нещата. :offtopic-001:

Пробвах с друг кабел, преинсталирах драйверите, цялата програма ГР също преинсталирах - този брум не се маха.

И това, че се появи изведнъж както си свирех ми говори, че май нещо хардуерно по картата се е скапало.

 

При просвирване няма проблеми, но явно я мъчи линейния вход.

Което ме подсеща,ч е ще пробвам да включа китарата в микрофонния да видим там дали ще има такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карта не се скапва току-така . Е , мене ми се скапа ЕМУ-то , ама то направо си спря :offtopic-001: Както и да е , оправих го . Но при теб ми звучи на проблем вътре в китарката . Пробвал ли си на нормален амп да я закачиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си и volume-а на микрофона във Volume Control-а в Windows. Някой път, незнайно защо, автоматично се чеква отметката за +20dB Boost. Ако е Guitar Rig 2 - бъгав е като шит така или иначе. Мини на версия 3. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ГР-3 съм.

Двойката не я ползвам от година и нещо.

 

Не е от майкрофон бууста, защото никога не включвам китарата в микрофонния вход.

 

Междудругото, преди малко пробвах точно това, само за да видя дали ще ми извади същия брум през микрофонния вход.

Да, иам го и там.

Този брум не се маха - има го и при двата кабела (единият чисто нов - преди малко го разпечатах), прави го с всички входове, по всички букси (картата ми може да си мести лайн-ин входа на която букса искаш).

И всичко това при изключена от кабела китара.

Пък и пробвах да включа и другите китари, ей тъй, да видя кво ше стане.

Както и очаквах нищо не се промени - брумът не намаля, защото той очевидно не идва от китарата.

 

Да не би да е нещо от самия ГитарРиг3, да го ева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от ГР3, имам две китари едната с активни адаптери ЕМГ81, другата с пасивни СД. Та като включа тая с активните шум няма изобщо! При тази с пасивните има лек шум но е поносим. Каква ти е звуковата карта ? Аз съм с Аудиофил 24/96 и съм много доволен от нея.

Редактирано от DreamTh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора хич не четат :)

 

От това, което си пробвал, става ясно че проблема явно е от компа.

Пробвай още 2 неща, които ще ти изяснят картината:

1. Запиши нещо без включен кабел в аудио картата. Може пак да пробваш смяна на портовете.

2. Намери нормален запис на чиста китара (ако нямаш, някой да ти прати) и го прекарай през ГР3-то.

 

Така ще разбереш дали е софтуерен или хардуерен проблем с доста голяма точност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като извадя жака от буксата на картата, брумът изчезва.

Явно има някаква магария около тези букси.

Ако вкарвам гол жак в буксата нещо започва да се цака, появява се брумът и сякаш картата почва да улавя паразитни шумове и брумове от самия комп.

А ако вкарам в буксата жак, който е закачен към кабел, брумът става още по-силен - излиза, че има и още нещо, свързано с входните импенданси.

И те влияят на брума.

 

На мен това брумене много ми напомня на уловен вой на някой съседен вентилатор в щайгата.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, тоя момент го пропуснах. Най-вероятно при изваден жак вътре се дава на маса или просто се прекъсва входа и затова не се чува нищо. Но щом при 'гол' жак има шум, значи все пак е в компа проблема. Кво стана с втората проба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че проблемът е в жака-преходник, който ми позволява да да включа китарен кабел във входа на звуковата карта.

То по принцип не е хубаво да се ползва такъв преходник, но аз си го ползвах дълги години без проблеми.

Май сега точно той се е отелил.

 

Дано да е от него и да не е нещо в женските букси на картата.

CAA14.JPG

 

 

ПС:

Пробата с чист запис мина добре - определено не е от софта.

 

ЕДИТ:

Мамка му, не е от този преходник.

Сега почна да бруми и при изваден от буксата на картата жак. :greenball:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.