Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да идентифицира този шум?


the_gorer

Recommended Posts

Може би ти казва , че е време да смениш хардуера :greenball: Бтв , стария преходник здрав ли излезе , в смисъл - цял ли го изкара ? Да не е останало нещо вътре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Цял е, как иначе?

Не ми се е случвало жак да се саморазпадне в буксата, ама знае ли човек вече...

 

Белята вероятно е вътре в самите букси на картата, но остава да изчисля защо същите тези букси при изваждане на изходен сигнал от преампа на картата към външни колони не правят никакви забележими проблеми, а при ползването им за входни причиняват брум.

Странна работа е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изключиш картата като проблем... остава само да я пробваш на друг компютър ако можеш... възможно е нещо да е станало със захранването на твоят и паразитните смущения да влизат от там... между другото... заземен (занулен) ли ти е контакта в който е включен компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Заземен е. :girl_witch:

Звукът наистина наподобява смуштение от зле филтрирано зарядно или от офазен корпус на усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси!

 

Ето тук един нов семпъл, записан с Гитар Риг.

http://media.putfile.com/tapedeck1mar30232045

 

Този път БЕЗ ВКЛЮЧЕН В БУКСАТА НА КАРТАТА ЖАК ИЛИ КАБЕЛ.

На чисто.

 

Бръмченето си е там и ясно се чува как скролването с мишката и отварянето на папки по десктопа влияят върху него!

Особено към края на семпъла се чува как отварянето на една папка рязко засилва нивото на брума и го напомпва до степен на здраво браждене.

 

По някакъв начин звуковата ми карта се влияе от активността на Уиндоус.

Имах изестни проблеми с драйверите, но дали те може да са причината?

Би му майката... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали тия работи стават когато, цъкнеш на отметката Стерео Микс или нещо подобно из тия отметки във настройките на звука..

Да си цъкал случайно ?

 

 

 

Дай му Систъм Рестор :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси!

 

Ето тук един нов семпъл, записан с Гитар Риг.

http://media.putfile.com/tapedeck1mar30232045

 

Този път БЕЗ ВКЛЮЧЕН В БУКСАТА НА КАРТАТА ЖАК ИЛИ КАБЕЛ.

На чисто.

 

Бръмченето си е там и ясно се чува как скролването с мишката и отварянето на папки по десктопа влияят върху него!

Особено към края на семпъла се чува как отварянето на една папка рязко засилва нивото на брума и го напомпва до степен на здраво браждене.

 

По някакъв начин звуковата ми карта се влияе от активността на Уиндоус.

Имах изестни проблеми с драйверите, но дали те може да са причината?

Би му майката... :metalist:

 

 

Което още веднъж навежда на мисълта, че влиза по веригите на захранването. От време на време се занимавам с "ремонт" на компютри и може би на три, четири съм чувал подобен брум или "къркорене". Ритъмът и силата му съвпадат с активността на хард диска, точно в моментите когато свети светодиодът му се движат вътре рамената с главите което е съпроводено с по-голяма консумация. Иначе да си призная, ума ми не го побира как точно става тая работа като се има предвид, че едно средностатистическо захранване е 350W, но... при цена на повечето "китайчета" от около 15-20лв няма нищо невъзможно май... :thumbs_up: . По самата дънна платка също има няколко електролитни кондензатора, но не съм сигурен до каква степен могат да предизвикат нещо подобно.... не съм чак до там компетентен. Аз лично бих "боднал" едно друго захранване ако можеш да "повлечеш" за малко от някъде.... дори и без да го слагаш на мястото на старото - висящо.... трябва да се пробва... няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си провери за всеки случай ламелите на контакта, които са за заземяване дали контактуват добре с пластинките на щепсела на компютъра.

Тези на картинката:

24870_939.JPG

Понякога тия ламели се "разкрачват" и прибират в корпуса на контакта и не опират в пластинките на щепсела. В тоя случай се усеща как щепсела влиза твърде лесно в контакта. Та ако трябва с една отверка ги огъни навътре. Виж и в разклонителя и в стенния контакт, където е закачен разклонителя. Даже най-добре си провери всички контакти вкъщи за тоя проблем.

По този начин съм оправял доста необясними загуби на пакети по лан-мрежата (когато бях интернет-доставчик :) )

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.