Jump to content
Българският форум за музиканти

Тест на 10 различни китари


edgecrusher

Коя китара ви хареса най-много?  

99 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

От толкова кратък семпъл с еднотипно свирене и само един единствен пресет трудно би могло да се добие преценка за която и да е китара, но в конкретния случай не исках да ви затормозявам да слушате 10 пъти( или повече) една цяла песен B) Все пак се получиха доста добри резултати, които дори ме изненадаха малко. При възможност в скоро време ще запиша и по-всеобхватни семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За тия на който им е интересно да чуят малко по-смислен запис, ето линкове към две прясно записани парчета:

 

Day40 - Cult Of The Speaking Cross

- Guitar: ESP Explorer

Death Metal Project - Many Lives, One Death

- Guitar: Vintage V100CS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Довечера ще гласувам като ги чуя по-обстойно всичките, че сега нямам време. Това което забелязах само е, че #1 и #3 са в различни настройки или съм безнадеждно глух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ред на номерата - 9,10,8,3....и на там им изпуснах края.Гласувах за 9 но и следващите 10 и 8 ми харесват.1 и 7 са ми извън класацията.3 ми е тъничко за това парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще гласувам като ги чуя по-обстойно всичките, че сега нямам време. Това което забелязах само е, че #1 и #3 са в различни настройки или съм безнадеждно глух.

М'дам D и Db. Btw. това е доста старичка тема вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Просто няма как да спомена!!! Адски много се кефя на vintage и слушах китарите, но без да гледам коя каква е и избрах 10 и като се оказа vintage наистина много се накефих... баси късмета да го наречем ;):D (btw death metal парчето много ме кефи :godbless::girl_witch: )

 

Поздрави! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия на който им е интересно да чуят малко по-смислен запис, ето линкове към две прясно записани парчета:

 

Day40 - Cult Of The Speaking Cross

- Guitar: ESP Explorer

Death Metal Project - Many Lives, One Death

- Guitar: Vintage V100CS

Day40 - Cult Of The Speaking Cross размазва :greenball::D:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях че аз съм първия гласувал за #6

после видях че това е Line 6 Variax 500/with simulation of 1959 Fender Stratocaster

според мен това е единствният трак който звучи хубав за слушане сам по себеси, защото другите са твърде изчистени, стегнати и сухи

variaxa според мен вади най много високи и може би това ми е харесало

което не означава че в микс другите тракове може да звучат по добре от #6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.