Jump to content
Българският форум за музиканти

Сола


Михаил

Recommended Posts

Здравейте. Бих желал да ми препоръчате мелодии свирени соло, от един човек, без съпровод и фон, на акустична или еликтрическа китара китара. Скромничко, нали? Ама дотук. Не искам Joe Satriani, Stevie Ray Vaughan, Zakk Wylde, Yngwie Malmsteen,BB king,Eric Clapton,Buddy Guy, Steve Vai, Ritchie Blackmore, Billy GIbbons, Daron Malakian, Steve Holt / изморих се от copy-paste-ване...и останалите изпоствани в темите за любими китаристи.../, по простата причина че съм слушал веке повечето им творби и много от тях не ми харесват. Искам нещо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пич ти трябва да си избереш,квото те кефи това свири.Мене ме кефат рок солата и солата на металика ингвита мингвита не ми се щредва.Свири си това което ти е кеф щото тука и да ти кажат по вероятно е пак да не ти хареса зависи от вкуса ти...Това е мое мнение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай из гугъл видео разни джаз мелодии като Autumn Leaves и т.н.

Там заедно с мелодията има и хармония отдолу, и са доста приятни за свирене, развиват слуха, звучат добре и т.н..

 

http://www.youtube.com/watch?v=NTCdD2fC1sk

http://www.youtube.com/watch?v=AZWOsCDNXFQ

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей т'ва се вика контраст ...

От Joe Pass до Даймбег Дариел!

И двамата са страхотни, ама все пак !?

 

Може да потърсиш Peter White и по специално проектът му Glow !

 

Мн. добър :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля, че неможеш да солиш тигана, преди да си сложил рибата вътре.Това копи-пейст ти дава известна насока.НО(голямото НО).Посвири много "копи", надявам се и по-сполучлив "пейст" да стане, и тогава ще си говорим.А ако си намериш какво да копнеш, най-ще е добре за теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче всички почнахме да пишем : "слушай това, слушай онова...", всеки лубимия !

 

В интерес на истината stanbog е прав !

Я кажи какъв стил търсиш, да не гадаем...., или ти на това разчиташ, да те изненадваме???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще има контраст, що не пробваш соловия албум на китариста на Meshuggah - Fredrik Thordendal. Албумчето се казва "Sol niger within"Пробвай го , голяма веселия е :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.