Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ментетата"


RichieSambora

Recommended Posts

Здравейте, понеже видях, че съфоруника Горър беше пазарил от някъде така наречените "ментета" - ефтини копия на маркови китари. Въпроса ми е от къде ги е пазарувал и не само той, който знае да казва, че съм набелязал ей това:

 

122901_158.JPG

 

Не е оригинал, менте.

 

Ето и малко ревю:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Феноменално ревю на "Менте", ако ги изнамерим отнякъде участвам веднага- това е Китарата. Иначе засега събирам за ТАЗИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и дали си мислиш че е по-добре от скуаяра ти ?

 

 

Е, незнам ама все пак. :lol: Аз никъде неможах да намаря в нета нещо по въпроса :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarblast.com/showthread.php?p=80228 тук пише тоя същия че е абсолютнпо копие на фендер - даже виж ключовете

ебаси ако има начин и са на нивото на скуаяр или винтидж ще си купя 5-6 такива - телекастери, стратокастери квот ми дойде на ум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ключовете са капсуловани, с логото на фендер, грифа е ламиниран... Абе и аз ще си купя 2 ако ги изнамерим някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер как още не са ги осъдили тия,че им копират логото... :lol:

Ако някой разбере от къде и колко струват да свирне да си купим някакви бройки наведнъж.

И дали има с мейпъл гриф и нормално тремоло?

Редактирано от Flanker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си такава китара от Щатите за 490$ ,модела не е на Р.Самбора. Трябва да е мескикански Фендер с флойд ,даже е същият цвят като този на снимката и видеото. поне така пишеше в сайта.Имаше го в "GuitarTrader" ,но откакто съм го поръчал изчезна от сайта им. когато дойде ще споделя дали си струва парите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа - ментетата не са лоши, обаче не са особено прецизно изработени, и имат нужда от малко работа.

Моето има флойд, който, въпреки че е менте, е доста приятен - едно, че е с нисък профил - все едно свирите на фикс бридж китара, второ, че му се сменят ножовете, а и оригиналните не са от ЦАМ, както повечето лицензни флойдове, ами са железни.

 

Аз моя веднага щом го получих, му смених позициите, и сега свири идеално с 1.5мм екшън при 12-13 прагче.

Сега се свири удобно, приятно, и лесно.

 

Относно поръчки - не бях аз този, който направи покупката, и няма да говоря за марки/магазини и т.н.

Ако той пожелае, ще сподели след време.

 

 

 

Ето малко снимки от рефрета и семпълче.

refret1_small.jpg

refret3_small.jpg

mente_dusha.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че снимките са след като смених прагчетата. Оригиналните бяха доста посредствено сложени, въпреки,че и те можеха да се пооправят до някъде.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека кажа и аз малко по въпроса. Надявам се, че може, понеже лично внесох няколко ментета.

 

Първо - защо слагате това менте от първия пост на едно ниво с тези, които поръчах аз?

За кои ментета е темата? За моите или з анякакво си, което сте видели в ютюб?

Нещо не разбирам.

 

Моите Ментета са Кошмарни, няма какво да си кривим душата, докато това копие на Фендер от по-горния пост изглежда милиарди пъти по-добро от буково-шперплатените дъски, които поръчах.

 

Скуайър също са менте, но на тях се свири и то добре и обикновено нямат нужда от смяна на праговете отще като си ги купил от магазина.

Аз имам два Скуайъра и съм щастлив.

Обаче ментетата, които внесох наскоро са Кошмарни и не са дори близо до скуайър.

 

ИЗВОД:

Има ментета и ментета. Не си мислете,ч е всички евтини китари са готини, защото това просто не е вярно.

 

 

Второ - Всяка китара се усеща по различен начин в ръцете на свирещия, а също зависи и какъв компромис е готов да направи той откъм външен вид (насрана боя, пукнатини в тялото, подбит гриф, надран и олят сканоколит фингърборд), какви компромиси е готов да направи откъм допълнителни ремонти и Плащания (рефрет, настройка на екшън, екраниране, пренавиване на адаптери) и още милиарди други фактори, които трябва д аимате предвид при купуван ена Ментета

 

Трето - Хората, от които купих Онези ментета не пратиха една от китарите, за които платих и съответно по този начин ме завлякоха със 160 лева.

И до днес чакам да ми ги върнат.

Блажени са верующите, както пише някъде.

 

ИЗВОД-2:

Ревютата са много зарибяващо нещо.

и аз бях правил видео ревю на моя Роудс-менте.

Но действителността често се разминава с видеотата в Ютюб.

 

ИЗВОД -3: Внимавайте какви ментета купувате и най-вече от КОГО ги купувате, за да не ядете хурката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии, горера каза точно нещата. Въпросните ментета, без ремонт, не бяха много по-добре, откъм свиряемост, от средностатистическа кремонка. Сега, след ремонта, моята свири, бих казал, доста добре, но преди да я пипна беше ужасна. Също така, ремонтирах и един телекастер-менте. Той беше 2 идеи по-прилично направен от моята, и още преди ремонта, свиреше добре.

 

Изобщо, качеството на тия ментета като нови, варира между нещо близко до скуаер, и скуаер, използван активно 3-4 години, като гаранция какво ще получите, няма.

 

Тона на китарките не е убиец, не е и отврат, звучат средностатистически, и бих казал, че адаптерите им са приятни.

Също така, с тях получавате калъф(нищо особено, но калъф) инструменти(шестограми), колан, и с някои китари - свирка - тунер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.