Jump to content
Българският форум за музиканти

пеене и задимени места


Laura

Recommended Posts

Аз съм пушачка,но и на мен ми вреди кофти цигарения дим по време на работа.Когато се е случвало да поработвам в България искам да ви кажа,че най-задимено е на Банкетите на учителите и лекарите.Просто не се диша.те пушат най-много :thumbs_up: А едно заведение беше с "читава"вентилация,което допронесе за друг проблем-баси ветрилника.Мозъка ти в един момент се сковава..та в България сме на крайности.а иначе тук- в Норвегия,където съм сега не се пуши в заведенията и съм много доволна,на другия ден отиваш на работа и не смърди за дърта кръчма,няма кой да ти пречи с цигари.Лошото е на корабчета че се пуши,особено някой като запали някаква ароматизирана пура и започва да ми се гади.супер силна гадна миризма имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здравейте,

интересува ме как ви се отразява цигареният дим на гласа,стажа въпрос когато

се пее в задимени места,особено за тези които не пушат.Пишете

Знаеш ли как?От пушаци и мноооо пеене направих певчески възли и преди 1 месец се оперирах!сега се възстановявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^абе не е само от това. възлите идват от напъване на гласа, неправилна техника, и прекалено ледена бира/кола/вода. Цигарите са най-малкия фактор. Аз пея от 4 години сериозни и пуша от 2. нямам проблеми до сега. а напротив- с всеки ден се развивам все повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигарите въобще не са най-малкия фактор!!! Студеното, в умерени количества, калява гласните струни. Аз леки възпаления ги лекувам със сладолед. Ако когато съм леко хремав 10мин. в задимено помещение ми влошават състоянието 10 пъти! Само може да се радваш, че засега не усещаш вредата от пушенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.