Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще се състезава?


KhanAttila

  

174 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ами да пееш на октави си е кофти, поне според мен. Да, тя бе интонационно чиста /по спомен/. И толкова.

И никой не казва, че трябва да имитират. Има разлика м/у имитация и интерпретация, поне за мен е така.

Самият конкурс е такъв - пеят чужди парчета и не може да пеят собствени. Значи ще интерпретират. Ще транспонират, ще говорят вместо да пеят, ще пеят вместо да говорят, ще покажат себе си по начина, по който могат. Сега не ми казвайте, че всички имитират, всички са некадърни, само Деница може да пее , защото първо няма да е никак вярно, второ ще омаловажите евентуалната й победа. На конкурс с голяма конкуренция да им гепиш златото е як кеф, на конкурс без конкуренция е скука и тъпо да спечелиш.

 

А този Свилен ми превръща душата в шоколад, баси...

Според мен няма нищо лошо да се пее на октави, даже е много интересно и професионално, иначе за какво певците постояно се стремят да си вдигнат диапазона с няколко октави, ако примерн искат да пеят само в една. Това е изкуството да може да направиш всека песен, по-различна и най-лесната - трдна.

 

Не съм видяла никой тук да е казал, че всички са некадърни и само Деница може да пее, няма такова нещо. Лично аз съм за нея, макар, че конкуренциата е много голяма и сред айдалите има много добри, лично аз много харесвам и Шанел, Ана и Иво, но специално Деница за мен е най-добрата, като глас и сценично поведение - всеки си има фаворит!

 

П.С. Много се радвам, че ни посети нашата гордост! Дени с теб сме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 349
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Явно не съм се изразила правилно, щом сте счели, че обявявам окатавите за лош интервал на гласоводене. Не е вярно!

Казах, че са кофти за пеене, защото в унисон октава е доста трудно да се интонира, но пък тя го направи много добре. Ето, това исках да кажа, но май не съм била ясна. Сори.

Бръснарски терци? Зависи кой ги изпълнява - дали е некадърник или талант. И кой изобщо определя, че ако не е на октава, ще е на терца?Лично аз май най-рядко се с случвало да пея на терца под/над някого/, все пак има произведения с доста по-сложни хармонични ходове :greenball: Но пък терците си ги обичам.

Нали си знаем, при изпълнението на чуждо парче винаги е трудно да се откъснеш от оригинала и го търсиш без да искаш. Но всички са поставени при еднакви условия - чужди парчета, уж съобразени с гласовите им възможности, но по-скоро само при някои има съобразяване с нещо, за съжаление прекрасен вариант да се играе със шанса на изпълнителите. На една й се пада Кабаре, където е явно, че е силна, на друга й се пада Шоколад, където явно не й е силата, на един му се пада Каризма, защото има и визия, която да му помогне, на друг му се пада дует с Дичо /а песента не е дует/.Изобщо много могат да ги прецакват с песента.

 

А тази Мария Илиева забелязахте ли, че пя една изключително скапана песен? Че как може да се сравни песен като тази с "Минаваш през мен", "2 следи" или "Шоколад". Защо трябваше да й дадат такова парче? Направо й помогнаха да си тръгне мен ако питате.

 

Радослава, да си вдигнеш диапазона с няколко октави - еййй, за това мечтае всеки певец.... ама ти сериозно ли го мислиш? Гласът 2 октави ще опознае, ако си изключителен талант може и една квинта да имаш още, ама 3-4....те фенките на М. Кери навремето мислеха, че имала 4 октави диапазон :greenangel: Само където диапазон на гласа би трябвало да бъде качественото звучене, а не някакви мижави писъчета. Поправи ме ако не съм те разбрала, много те моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой от вас си мисли,че изпълненията на участниците са решаващи за вота на зрителите,значи е в голяма заблуда :greenball: Не се обиждайте,но "пеенето" е най-маловажното в това шоу :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачи и двамата сме прозрели истината :curse: пък и не сме само ние да ти кажа. И като дойде момент да се гласува есемесово, аз стискам зъби, мижа, стискам палци и силно се надявам по игра и сценарий да остане този, който аз харесвам повече. Ма не винаги става така, ясно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като някой спечели/не спечели какво ще стане? Апокалипсис? Music Idol не е люпилня за звезди, както и от Евровизия много рядко излизат големи изпълнители... едното изключение е Абба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно съм съгласен с това мнение миналогодишния победител какво направи ? Да не би да е сътворила песните си сама нищо свястно не излезе от нея само дето се дуе че е голяма работа.Догодина хората няма да си спомнят коя е .В голяма заблуда са тези дето си мислят че за два месеца и хоп вече съм звезда. Звездите са звезди защото са високо..... -ФСБ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи му направих сефтето и на т'ва ефирно лайно. Д'еа за т'ва хората си мразят тъщите. Едва го изтърпях до края, а тя бабата и се кефи, че и разсъждава, кой, защо, колко...

Милко, извинявай баце, ама ебаси и полюцията гледах.

 

Само за последната песен така да дам коментар.

Почна едно момче така леко брадясало, ясно, чистичко - тембър на слънце, след него запя едно друго момиче и на третото потъна и песен и всичко. Иначе кака хубави крака показа ама нали вече към финал отива цялата хава.

И последно за лично осветлени да попитам ако някой знае - Калин Вельов вокален педагог ли е? Щото аз бях решил че е нещо тъпанаро-перкусионист, ама не знам к'во е учил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хооооо :) леле откога не съм писала... много ви благодаря за коментарите... леле този понеделник беше много обсъждан,но аз съм доволна от себе си и от изпълнението си.,... Свилен е уникален вокалист(любим) И смятам,че само така звучим добре :) Но кога ще имам възможност да пея със Свилен :...

Ти нали си наясно,че въпросния го отсвирваш отсекъде (такъв е лафа),и просто си вдигни самочувствието,защото такъв Черен (блус) глас и усещане трудно се намира по нашите ширини и въобще,това че не изглеждаш като анорексичка и с креслива кънтри бленда,само може да те радва,както и доста от нас.

Знай си цената и не се връзвай на капутите (с извинения),защото ще ти се качат на главата и ще те използват максимално.

И това не са четки,защото съм убеден ,че истинския музикант не се възгордява от такива,само мнение на рок китарист с опит -Успех,момиче!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хооооо :hysterical: леле откога не съм писала... много ви благодаря за коментарите... леле този понеделник беше много обсъждан,но аз съм доволна от себе си и от изпълнението си.,... Свилен е уникален вокалист(любим) И смятам,че само така звучим добре :hysterical: Но кога ще имам възможност да пея със Свилен :...

Ти нали си наясно,че въпросния го отсвирваш отсекъде (такъв е лафа),и просто си вдигни самочувствието,защото такъв Черен (блус) глас и усещане трудно се намира по нашите ширини и въобще,това че не изглеждаш като анорексичка и с креслива кънтри бленда,само може да те радва,както и доста от нас.

Знай си цената и не се връзвай на капутите (с извинения),защото ще ти се качат на главата и ще те използват максимално.

И това не са четки,защото съм убеден ,че истинския музикант не се възгордява от такива,само мнение на рок китарист с опит -Успех,момиче!!

Съвсем съгласна съм с HillBilly, човек трябва да си дава ясна преценка къде се намира. Това, че някой е известен не го прави по-качествен изпълнител от теб, затова следващия път като Азис ти каже, че ако те изгонят той щял да те покани да пеете заедно, недей така благодарно-невярващо да гледаш, ако разбира се да пееш с Азис не ти е мечта някаква... :) Ако можеш открадни всяка нота-знание от тези, с които сега се срещате и знай, че е по-вероятно те да крадат от теб, понеже си млада и талантлива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно за лично осветлени да попитам ако някой знае - Калин Вельов вокален педагог ли е? Щото аз бях решил че е нещо тъпанаро-перкусионист, ама не знам к'во е учил.

 

Минал покрай вокалните педагози... B)

Мда... наистина много странно.

Другият път могат да викнат за ментор някой компютърджия. :hysterical:

 

Hillbilly, :thumbup: ! Подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш открадни всяка нота-знание от тези, с които сега се срещате и знай, че е по-вероятно те да крадат от теб, понеже си млада и талантлива B)

Също!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф общо взето това предаване е за печалба на продуцентите ,дреме им на тях кой как пее и кого ще поканят.......важно е шоу да става ...честно казано на мене вече ми омръзна

нормално в началото всеки е пял песните ,които знае най- добре и му лежат на гласа - имитирайки съответния певец или певица -

изкараха ги даже "световни гласове ".......да ама световен глас можеш да наречеш някой тогава ,когато има собствени песни изпяти без имитация със собствен стил и предизвикали интереса на света

така че ...

Ето един българин - наистина ще остане в историята като световен певец със собствен стил и начин на звукоизвиличане ,пример за певческо майсторство ,предизвикващ напъните на доста имитатори,но недостигнат все още

 

 

коментарите там са наъплно красноречиви

 

има още няколко такива български СВЕТОВНИ гласове ,всичко друго е ала - бала

Редактирано от mororor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^има,Юлиан Константинов предполагам го знаеш,освен че е бас в операта е много добър рок-китарист и се надявам да си пусне албума в БГ,защото ми писна от порняци в ефира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от младите световни гласове най- известна със собсвения си стил далеч от имитации е Веселина Кацарова :

http://www.youtube.com/watch?v=9HUSvdcTZTM

изобщо българите сме дали доста световни гласове - наистина СВЕТОВНИ и недостигнати ......така че имаме представа какво е "световен глас"

а използването на този термин в МЮЗИК АЙДЪЛА е меко казано несериозно ....вокалните ментори и те са далече от световните сцени тъй че ......наистина доста претенциозно ,а всъщност безсмислено

Редактирано от mororor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.