Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво свирихте като бяхте начинаещи?


DeadWing

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първата ми песен беше "Мила моя мамо" :recourse: По слух на първа струнта. :recourse: :recourse: Хихи колко зарибен бях.

Ейййй да бе...И мойта беше тая ,ама от известните Sweet child O mine...Ама мойта не беше по слух , а по ноти... :surprise::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нирвана са чудесен старт . Аз почнах с тях . Добре че батко Кърт е знаел три-четери акорда и соло на една струна , та не беше много трудно :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за малко по-напреднали ама малко препоръчвам Smells like teen spirit & Sweet Dreams % IRon Man % Paranoid ...с това почнах аз малко по нататък абе нещо с по-лесничко соло и лесни акорди... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Ето ти една дето намрих: http://www.youtube.com/watch?v=Lnvgxce4v_U, :girl_cray2: ама пич кво като си с кухарака и аз съм с така ва, ама това не ми пречи от време на време да си свиря и други мелодийки (например за ел.китара). Забий рок! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато бях начинаещ на класическа- етюди разни

 

иначе на електрическа когато почнах- мастъра естествено, мегадет- ин май даркест оур, уейк ъп дет, слейър- реининг блъд и всякакви такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах също с "Мила моя мамо", но интересното беше друго - втората мелодийка бе "тез червени домати". След това едно басисче - рокаджия ми каза, че чалгата не е хубаво нещо и да не се уча на такива магарии. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеех в група за политически песни. Не след дълго засвирих песните н агрупата, а покрай тях Щурците, Сигнал, лесните парчета на Битълс, Крийдънс и като се почна..

 

... А после една голяма пауза, та до скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата куха китара, която ми попадна в ръцете беше ужасна, но на път за вкъщи по улицата свирех до-ре-ми-фа-сол-ла-си-до (примерно докато чаках на кръстовище да пресека :D).

 

Иначе първото нещо на ел.китарката беше Buuurn! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нирвана са чудесен старт . Аз почнах с тях . Добре че батко Кърт е знаел три-четери акорда и соло на една струна , та не беше много трудно <_<

Айде да не говорим глупости. ;) Музиката не е само студийни записи, вероятно го знаете. ;)

 

Love me Tender - Elvis Presley. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз и сега съм си начинаещ! :hysterical:

 

Иначе навремето като за пръв път хванах китара, приятели ме бяха научили на глупости като: "сакам да строим", "камбаните звънят", "никакви други майки" на оркестър Метлалица (не мога да ги понасям тия!), "смок на дървото" и други подобни л**на, които си подрънквах с неохота, 'щото изобщо не съм харесвал тия стилове никога! ... После като понапреднах ( :bravo: ), започнах сам да си разучавам някои парчета на Некролозите, също от по-старите неща на Изгубения Рай и такива по-лесни и на други банди, които наистина харесвам, по табулатури от нета. :pray:

Редактирано от GRiND BaSTaRD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.