Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Заинтересувах се от първата китара на Beio.

superstar5.JPG

superstar1.JPG

superstar2.JPG

superstar3.JPG

superstar4.JPG

Тези чехи наистина правели готини дъски. Я вижте колко як радиус са и вкарали на фингърборда, какви яки ключове, страхотен натурален финиш с използване на различни видове дърво. Ами това тук си е ситинска китара! И като се замислиш, че е правена по времето на дълбокия комунизъм - някъде 1978... Направо нямам думи.

Защо българските хлапета винаги трябва да започват да свирят със скапани български Кремони и защо винаги сме на гъза на географията относно качество на продукцията??! Жалка държава сме, мамка му, а хората дори по комунизма са си правили качествени дъски докато ние тука се лигавим за зебри и жирафи, чамови дъски и Орфеи, правени в мебелни заводи. :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо българските хлапета винаги трябва да започват да свирят със скапани български Кремони и защо винаги сме на гъза на географията относно качество на продукцията??! Жалка държава сме, мамка му, а хората дори по комунизма са си правили качествени дъски докато ние тука се лигавим за зебри и жирафи, чамови дъски и Орфеи, правени в мебелни заводи. :wall: :wall: :wall:

За тва устискваш два три месеца и събираш за Пълдин, вместо да се тормозиш с онази брадва Кремона :metalist:

 

Абе слава богу, че нещата почват лека полека да се променят. Днешната младеж започва обикновенно със Squire, Stagg или някоя друга евтина западна талпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудесно, значи ако вървят нещата така след 20-тина години може да се надяваме на някой успял БГ-Малмстийн примерно!!! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората дори по комунизма са си правили качествени дъски

 

И тука май е имало, ако не се лъжа, ама всичко за износ. Някой беше дал линк към някакъв сайт с Орфеи и това не бяха нашите брадви в стил "Оркестър без име"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох и с мен беше много прочувствено! Деиствието се развива началото на това лято аз събрал около 30-40 лева от баби и дядовци за завършванвето :D един приятел си беше взел кремонка за 50 лева и породи надеждата в мен че ще мога и аз да си взема нещо! Та търсих аз 1 седмица и попаднах на обява за крамонка за 40 кинта. Оговорих си среща с пича и трябва да ви кажа че не беше една а три безсънни нощи. То не бяха филми то не беше разглеждане на снимките й за 700 -ен път и пича дойде и аз като я видях направо ахнах! Изглеждаше супер за кремонка и далеч по добре от на снимките! Направо дадаох парите и имаше след тва още три безсънни нощи свирене ;):happy::dance::D;). Познатото интро на Смока и така. До преди 15 дена преживях още по големия кеф от покупката на ЕСП-то :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: на подписа ми. По щастлив от мене нямаше а и няма! Ходех по улиците на виена и скачах и се кефех а хората си мислят тоя нещо му има :lol: . И така еуфорята още не ме е пуснала и много ама много се кефа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз финансирах мойта с пари от завършването :dance: Squier strat , черничък :lol:

Бях ходил преди това и я бях избрал, като заговарях вкъщи за ел. китара

Диалога беше "Ти к`во китарист ли ще ставаш" (смях), "за кво ти е? избери да правиш нещо сериозно не да си губиш времето" и тн и един следобед просто си взех парите казах че отивам да си купя китара и така направих

Днеска май прави седмица откак я взех,

от 3 дена свирука.. Значи като чета до тука

на дневен ред е пушек над водата :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хората дори по комунизма са си правили качествени дъски докато ние тука се лигавим за зебри и жирафи, чамови дъски и Орфеи, правени в мебелни заводи.

правели са си и дъски и коли и камиони и локомотиви!!!

ние лютеница и кьопаво.. това е останало от листа със задачите..българина пак е закъснял за срещата :P или пак нещо са го подлъгали братушките.

кофти тръдка.

А кви магнетофони имаха чехите....УНИТРА..изгорих две .

 

верно добре изглежда тая китара...и ако верно ми е набор..неам думи..сигурно и звучи добре :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...верно  добре изглежда тая китара...и ако верно ми е набор..неам думи..сигурно и звучи добре :godbless:...

Aве дя, ти уж си по-млад а забравяш повече от мене!

Тоя тука да го помниш от някъде и то със същата китара?!

 

jFog-Razgrad%201996.JPG

 

:P:ph34r::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: jFog, ама ти вярно си имал такава чешка талпа!!! <_<

Гледам, че снимката е от някакво видео... Едж, дай линка да го изгледаме цялото. Това ще е някакъв КУЛТ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: jFog, ама ти вярно си имал такава чешка талпа!!! <_<

Гледам, че снимката е от някакво видео... Едж, дай линка да го изгледаме цялото. Това ще е някакъв КУЛТ! :)

:):):P

Култ я, само че не е видео а DVD, а сега не ми се занимава да го рипвам....

Китарата доколкото си спомням не беше негова, а я заехме от друга група малко преди да се качим на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооооооооооооооооооооле мале. о де го изкопа това дя ????? :godbless:

взехме от некви пънкари софийски мисля... :think: верно че е същата деба.Ама тая правеше много брум и много не я чух колко може в интерес на истината ..хохохо беха времена деба...Разград 97 мисля... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента дърпам от Еджа некъфф лайф в Попово :godbless::P:dance:

Вече успях да прегледам началото и много ме е яд, че връзката ми е 3 кб/сек, защото искам вече да го изгледам целия!!! Мноооо якооооооооо!!! :ph34r::P:ph34r:

 

ЕДИТ: Този лайф в Разград, с чешката дъска, също искам да го видя, но него го няма шернат... :wall: :wall: :wall:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.