Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Орфей


Hush

Recommended Posts

Един дедо ми предлага бас Орфей за 60 лв вика че е в добро състояние, струва ли си и някой ако може да ми покаже малко снимки щтот ми е ясно че звука няма да е идеален ама мноо се чудя как изглежда, търсех в нета ама не намерих, предварително мерси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://meatexz.com/cheesyguitars/guitars_orfeus.html

 

Много забавен сайт :)

Не, 60 лева за такъв бас не са оферта... Освен ако няма инкрустирани скъпоценни камъни по него или автограф на Флий от Ред Хот :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не искам да казвам тежка дума, но толкова са цените на тези басове ако са запазени. Ако грифът не е изметнат, праговете не са изпилени и басът е верен, тоест не е фалшив, според мен става. Тук са продавани такива бас китари на къде-къде по-високи цени и не е имало негативни коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха наистина мноо забавен сайт, мерси мноо за линка и тоя orfeus precision хич не е зле бих дал 60 за него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее моя бас орфеус го няма там

иначе ако е запазен наистина си залсужава 60те точки

Редактирано от Радослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не е от едни с форма на цигулка - отвратителна грозотия, с него не може да се свири седнал, но пък звука му е малко по-добър от на п-бас копието http://www.snimka.bg/album.php?album_id=34904&photo=3

сещам се за още едни полукухи със f-отвори и за едни чамови, които грифа им тежи повече от тялото и пада на земята като седиш прав :greenball: но те май бяха кремона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отзивите, в крайна сметка го взех и най-хубавото е че оспях да смъкна на 40 басчето е полуакустично и го няма на сайта даже и не оспях да разбера дали е орфей или кремона щот никаде нищо не пише, като го постегна ще кача снимки и вие да му се нарадвате обаче има мноо работа по него....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в крайна сметка го взех и най-хубавото е че оспях да смъкна на 40 басчето....

Хубаво си направил. Аз лично докато се навих (т.е. съпругата ми ме нави :hysterical: ) да си взема Fender Precision свирех (и още си се кефя с тях) със следните модели: Orfeus (model unidentified) приличащ на тази китара, Kremona bass, Orfeus Hebros, контрабас Кремона и най-любимата ми Orfeus Precision-type electric bass (със страхотен Румънски адаптер :blush: ).

А в момента един приятел ми сглобява на дъска от Orfeus Precision-type electric bass, два (още не знам какви) адаптера прекъсвач, два потенциометъра за тонкоректор и усилване и немонтиран досега fretless гриф правен преди 18 години от Пловдивски лютиер (не му помнят името). Та нямам търпение да го пипна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свиря със този http://meatexz.com/cheesyguitars/orfeus_precision.html , само че моя е фретнат =] доволен съм от него ;) на времето го взех за 90лева =]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сещам се за още едни полукухи със f-отвори и за едни чамови, които грифа им тежи повече от тялото и пада на земята като седиш прав :bravo: но те май бяха кремона

Мне... Май са Орфей. Моя стария бас е Орфей и грифа му тежи повече от тялото щото то е кухо :slap: Един такъв много ръмбав такъв... Утре ше взема да го снимам и да видим дали за това става дума :)

Редактирано от Blinda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки на моя Орфей, Overdrive

Много ми харесва. Хубава работа.......малко като се пооправи и смени "петицата" с жак. Мисля, че тези адаптери стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм имал никога бас орфей но един приятел имаше - ще дам снимка щом намеря - копие на ибанез от началото на 80те е - масивен 34" гриф, два J-адаптера, солидно тяло от чам със симетрична форма подобна на сг, но със затъпени рога (грифа влиза съвсем малко в тялото) и култовите 20годишни гладки струни :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.