Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

Първата ми китара беше Стаг... все още си карам с нея :) . Китарата си е зле като се сравни с други на които съм свирил, ама така е като няма пари. Почнах с класическите smoke on the water и другите му тем подобни бози, а сега съм на вълна soilwork, all that remains и avenged sevenfold ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една акустика ;):D фалшива на тавана.Нямам си идея чия е била, доста беше фалшива след 10-то прагче половината останали не свиреха (явно грифа е бил крив де да знам), но както и да е на нея научих най-основните неща после се прехвърлих на Скуайър Стратокастър, много от вас ще кажат .... менте.... еми да евтиничкия вариант на фендър обаче за мен е перфектна затова казвам: "99% от музиката която свириш ти е в ръцете, останалия 1 % е таланта..." така че новачета не се хвърляйте на скъпите китари където да си издумкате сичките пари...

ако сте кадърни китаристи и дъска с ластици да ви дадат пак ще свирите добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа китара,беше китарата на баща ми - някаква българска - джазов модел,с два f-а ,беше много готина всъщност..., електрониката и беше изкормена от някакъв "приятел" на баща ми,така че дрънках "на сухо"...

После ми подариха кухарка "Пълдин" за 13 ми рожден ден...,две години по-късно бачках цяло лято и станах горд собственик на черна "Кремона" и кубе "Лариус"...

Кремонката в последствие беше модната - изрязана по модел на джем-а на вай(собственост на мой приятел),22 праг + Di Marzio Chopper + някаква скапана имитазия на Floyd Rose :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях супер доволен от първата си китара, ама ако хвана сега да свиря на нея сигурно ще съм мега-недоволен :hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара до скоро беше един B.C. Rich Assassin ASM , който купих преди около 5 години от един познат за 200 $.

Много съм си доволен от нея и не мисля да я продавам. Бичил съм на нея heavy , trash , death metal , metalcore , справя се доста прилично с изредените стилове , като се има предвид че не някав висок клас китара ! :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не драсна няколко ред тук,и да се върна към избледнелите спомени.Китарката беше електрическа,с гриф на Орфей.Останалата част беше издялана от някакво дърво...даже не беше лакирана.Най-интересното е,че вътре имаше вграден дисторжън,с барерия от 9 волта.Част от кабелите вътре бяха свързани с тиксо,и това беше проблем защото дистърчето от време на време прекъсваше,и се налагаше да я удрям по тялото за да тръгне пак.Имаше много копченца по нея,и "плъзгач"за усилване на дистъра.Беше уникална и навремето я взех за 100 лв,а това си бяха доста пари.(88-89 година не помня точно) :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо награбих акустичната "Кремона" на баща ми на която сложих адаптер "Милин Камък" и я ръчнах във един стар магнетофон, който много скоро след това приключи с единият канал.

Първата ми ел. китара пак беше "Кремона" 14 употреба - нашите ми я купиха 1991 година за рожден ден.

Китарата беше много зле обаче как и се радвах само ... От 7 до 12 прагче беше с бели позиции, а по-нагоре пак жълти, но се виждаха само пластинките имплантирани в грифа...После си купих едно кубе "Larios" 20 и един отвратителен правен дистър в кутия от ключ за бойлер.Това не ми пречеше да свиря вече в група.

Еееех детство мое...

След това станах лютиер по неволя и си направих четири ел. китари вдъхновен естествено от BCReach, три от които продадох.

През 1997 си купих Jackson (Vester - Germany) - продадох го, после пак си направих една китара, продадох я и нея...

:ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сте кадърни китаристи и дъска с ластици да ви дадат пак ще свирите добре wink.gif

 

да предвид изказването ти ми става ясно че не си от "най-добрите" познавачи на хубава музика :D:girl_witch: :girl_witch:

Редактирано от kimir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Кремона разбира се,май беше "Роза" или нещо подобно."

И мойта първа китара беше такава.Седяхме с баща ми в квърталната кръчма и аз му мрънках сигурно от полувингодина вече кога ще ми вземе китара и бармана "Цецо" ни дочу разговора и вика "Бори тука в склада имам 1 китара никой не свири на нея искаш ли да ти я подаря?" Аз естествено се сагласих отидохме до склада,оказа се Кремонка "Роза" доста старичка,смених и струните защото бяха раздясали и направо се чупеха,баща ми поправи магарето и си бачкаше китарата.Тогава си мислех че е супер но щом си взех нова видях разликата :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Първата ми китара беше някаква ужасяваща акустична китара. Испанска беше с найлонови струни. Обаче на нея се научих да свиря доста добре. Почти 6 години свирих на нея и после си взех Джаксън Динки за 840 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

моята първа и същност сегашна китара е behringer centari , първоначално не ми харесваше много но после като малко по малко се понаучих да свира сега съм сравнително доволен, дадох 233 лв за нея което смятам че за първа китара не е чак толкова зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата и единствена за сега от 2-3 седмици я имам. Кремона! Дадоха ми я безплатно да се уча на нея, не знам, но ми харесва звученето и то много, а и не е страт-а и си има Tone 1 и Tone 2, но има някакав проблем с Volume-а, ама тва не ми е болка за умиране, иначе харесва ми грифа, удобен ми е. Адапторите мисля, че са доста добре, главата си е ОК, като изключим, че единия Switch (не знам дали се казва така, все пак от няколко седмици се уча) е леко преебан и с клещи си пренастройвам струната. Като звук бих казал, че направо ме плени, много хубав поне според мен, а и за нууб като мен доста добре съм я настроил. За сега се опитвам да свиря Sunshine Of Your Love, ама все накрая на основния риф се осирам, но това е друга тема, започнах да изпадам в лирически отклонения.

1211687_t.jpg

 

PS: доста е грозна обаче и ми направи лошо впечатление, че е само 20 фрета.

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфей тип страт, с меден пикгард и някакви странни соц сингъл адаптери, за 120 кинта на старо. Грифът му беше дебел като сап на мотика, но за сметка на това предишният му собственик го беше сетнал много добре, а май и адаптерите му беше пренавил, та звучеше учудващо добре (като за Орфей, де), пък и беше сравнително удобен за свирене - със сигурност по-добре от средностатистическите Кремони и Пълдини, с които се свиреше тогава (но аз въпреки това завиждах на хората с Пълдинки, защото бяха по-метълски :D ) . След време го продадох за 40 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ха, това е дъъъълга история - в къщи се валяше една счупена куха китара, баща ми и залепи грифа (как го залепи няма да ви казвам...) и година преди да си купя първите струни бях опънал парчета корда за въдица по грифа (бях малък) :D

 

С акустичната нищо не стана - страшно дърво си беше (е) и купих от един приятел за 15 кинта една електро - акустична... И тя беше страшно дърво - грифа беше ИЗКРИВЕН към тялото, защото се оказа че е без централен винт (rod), адапторите бяха навързани последователно ;) Пак че беше с 21 прага и можеше да се свирят повече неща. Даже си налепих един MXR+ и го монтирах вътре в тялото, ама го извадих като продадох китарата това лято. Тъжна картинка са тия евтини китари...

 

Сега съм (неособено горд) притежател на Stagg F300 GBK

 

194520830001R677_N.jpg

 

Харесвам си дръвцето, ама вече си мисля за нещо наистина добро - сигурно някой Ibanez или ESP ще е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.