Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ блус китаристи


Baby Thomas

Recommended Posts

Аз тука ако може ще ви предложа двама трима блусари дето си падам по тях Frank Hannon от Tesla ,Jake E.Lee от Badlands и Bruce Kulick от Kiss

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1.Рори Галахър(незнам защо никои не го спомена)

2.Стиви Рей Вон

3.Джон Лий Хукър

4.Марк Нофлър

5.Всички останали(да не пропусна някой) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... а някой попадал ли е на записи на Robert Johnson ? Слушал съм само един негов кавър в изпълнение на Muddy Waters.....мисля че беше Whiskey bluеs.

Иначе човека е направил много за популяризирането на блуса. Доста от сегашните големи блусари определят именно него като най-великия блусмен живял някога. Интересно нали ?

Редактирано от mistik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... а някой попадал ли е на записи на Robert Johnson ? Слушал съм само един негов кавър в изпълнение на Muddy Waters.....мисля че беше Whiskey bluеs.

Иначе човека е направил много за популяризирането на блуса. Доста от сегашните големи блусари определят именно него като най-великия блусмен живял някога. Интересно нали ?

Имам едно видео на Клептън, в което свири неща именно на този музикант (Session for Robert Johnson). Мисля, че за него имаше някакъв "мит", че продал душата си на дявола за да се научи да свири на китара :happy:, не знам поправете ме ако греша :P. Но определено човека има голям принос в блуса :rockon: , все пак говорим за 30те години на миналят век.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... а някой попадал ли е на записи на Robert Johnson ? Слушал съм само един негов кавър в изпълнение на Muddy Waters.....мисля че беше Whiskey bluеs.

Иначе човека е направил много за популяризирането на блуса. Доста от сегашните големи блусари определят именно него като най-великия блусмен живял някога. Интересно нали ?

Ей т'ва не го разбирам. Кое е интересно? Че си прочел история и понеже за теб е нова, трябва да е и невероятна. Това е факт. При това доста популярен. Освен това РД има записани 30-ина песни, които не е много трудно да се намерят.

 

Основно хората на които групи и изпълнители като Ролинг Стоунс, Бийтълс, Елвис Пресли и още лъскави пичове от 50-те дължат кариерите си са

Робърд Джонсън, Честър Бърнет и Уили Диксън. Естествено това не е категорично (има и други бащици), но мога да дам примерчета по тоя повод. Че съм изровил и оригиналите хехехе...

 

а по темата:

Моя човек един от многото (просто съм го пропуснал преди) се казва Лъки Петерсън, 'ма той свири на доста инструменти, та не знам дали да го броя китарист... :)

 

А 'е, пичове Робърт Крей далиспомена някой?... че доста време се реди тази тема....

 

даааааааааа.. едит видях

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм........ Това сега какво беше ??? - " Ето видиш ли тия тъпаци не знаят кой е Robert Johnson, а пък аз го знам толкова отдавна !!

ЕВАЛА !!

Що не кажеш кои други музиканти знаеш, за да знам и да гледам да не ги споменавам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^забавно...

 

ся кво, ше се обиждате като момиченца ли? можете да прехвърлите кореспонденцията на лични още от сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Как, напоследък все повече фенове има.

Джо е супер, уникално смесва 60-тарски британски блус-рок с традиционен делта америкън блус.

За да е толкова добър, обаче роля е изиграла и средата в която е израстнал.

Баща му е бил музикант, колекционер на китари, явно е и познавал китаристи икони.

На 11, 12 години малкият Бонамаса, започва уроци, като основен учител му е бил Дани Гетън(един от най-добрите кътри китаристи).

Том Дауд също. Взимал е уроци и от ББКинг, Ерик Клептън и тн. Просто е имал късмет баща му да е бил приятел с тях.

 

Казва, че напоследък не слуша много стилът в който свири.

Зависи от настроението му - соул - Ал Грийн или Хари Коник младши.

Когато иска порция метал - Айрън Мейдън или Опет.

 

Йес - евала на пича - фен на Мейдън. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.