Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Mechanize

Marshall AVT50 Combo Модове?

Recommended Posts

Здравейте, притежавам Marshall AVT50 Combo, и се чудех дали този модел има модове за които някой от вас може да знае. Видях някои модове в чуждестранни сайтове, но те са само по сцената с лампата, като байпасват катодните резистори за повече мощност. Също така четох, че тези схеми на този тип усилватели са доста прости, и ако притежаваш някои знания можеш да преправиш някои от сцените. Ще прикача схемите така че ако някой може да ме посъветва какво мога да преправя за по добър звук, мощност и т.н.

bg3.png

bg2.png

Това е транзисторна играчка, каквото и да го направиш... Лампата с тея напрежения е повече за украса и тя...

• Like 1

Това е ясно, аз не търся невъзможното, звук на лампов marshall. А някои съвети, как бих могъл да извлека най-доброто, от това с което разполагаме.

Има 3 поколения Валстейт ампове на Маршал.

Първото е това, дето стана по мое време най-масовото,

даже Чък Шулдинър си изпозаписа албумите с 100 ватовата глава.

Вторият рън е като първия, малко козметика.

Третият е адвансд валвстейт, демек напреднал. Чак кой знае колко, спрямо първият не са по добри

като валвстейтски звук. По високите модели имат вградени ефекти, не е лошо, че ги има, за записи има и по-добри,

за свирене на живо, особено на тъмна сцена, няма къде да въртиш по присети, харесваш примерно един хубав ривиърб и това е.

Имам и AVT50 и 100. 100 е с три канала и ефекти. 50 е по-готин, има 2 звука и това е, няма много да си губиш времето с разни врътки. На по-големият модел, звука се гласи по-трудно и от тази гледна точка предпочитам 50-ката.

Според мен, модове се правят на лампови Маршали, тук само ще си губиш времето.

(т.е. ще имаш по-различен звук, но пак си оставаш тук, като характер)  Но, ако искаш ги пробвай...

Моята идеология е да си докарам звук с малко периферия, няма модове.

Ето един запис, който съм правил точно с такъв  AVT50. Записа е обработен в студио, звучи прилично. Звука е от преампа, със спийкър симулация на 4х12. АйЕсПи за махане на шумове и за буст някакъв тюб скриймър ( ползвам най-различни)

Ето и същото парче, на живо, свиря с Меса Буги.  Сега запис с телефон, няма как да е ясен.

Със сигурност Бугито е по-добрият амп, но АВТ–то за това, което е , е едно доста добро усилвателче.

Четох в някои форуми, че сцената с лампата може да се преправи, за по-добра работа. Чудех се, дали е възможно да я преправя като на Marshall vs8080? И отново искам да отбележа, че не искам нещо невъзможно. Искам само да подобря звука, колкото е възможно. Защото наистина има неща които не ми харесваха, но със смяна на някои от компонентите звукът се промени драстично, до колкото е възможно.

Edited by Mechanize

И още нещо, дали ще е възможно да добавя сцена в пред усилвателя, нещо като боост.