Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

Ми или са почнали да правят пак или тези Ei  които си купих миналата година (за н-ти пореден път от неколко години насам) края и тези които сега предлагат са от некви неизчерпаеми запаси....

 

А китайците продължават да си правят Шугуанг :))

 

За Carvin препоръчваната стойност е 100mA в допълнение...

аве и на други места чета, че сърбите пак правят ламби .... ти от къде ги пазариш твоите? и аз бих си взел от тях дали нови, дали НОС ...

 

малко обща инфо за ламби

 

относно биаса: пред мен е дейташита на 6л6

ако карвин гонят 100 мА ток, то по спецификация за клас АБ1 при 102 мА и 400в биаса е -25 волта ... щото амповете с потенциометър и биас проуб (като 5150-2) можеш да им ръгнеш волтметър и да мериш напрежение, а не ток ...

незнам Легасито дали има пот за тюнинг на биаса ... ако няма - трябва да се сетва вътре, а там не е хубаво да се бърка докато не е изтекла гаранцията :-))

Очаквам скоро карвина.

И май има доста да науча.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми или са почнали да правят пак или тези Ei  които си купих миналата година (за н-ти пореден път от неколко години насам) края и тези които сега предлагат са от некви неизчерпаеми запаси....

 

А китайците продължават да си правят Шугуанг :))

 

За Carvin препоръчваната стойност е 100mA в допълнение...

аве и на други места чета, че сърбите пак правят ламби .... ти от къде ги пазариш твоите? и аз бих си взел от тях дали нови, дали НОС ...

 

малко обща инфо за ламби

 

относно биаса: пред мен е дейташита на 6л6

ако карвин гонят 100 мА ток, то по спецификация за клас АБ1 при 102 мА и 400в биаса е -25 волта ... щото амповете с потенциометър и биас проуб (като 5150-2) можеш да им ръгнеш волтметър и да мериш напрежение, а не ток ...

незнам Легасито дали има пот за тюнинг на биаса ... ако няма - трябва да се сетва вътре, а там не е хубаво да се бърка докато не е изтекла гаранцията :-))

ами от разни места (едно от които го закриха www.rubytubes.de преди време).

Иначе thetubestore.com, custom-sounds.com, tubedepot.com, а последните си ги зех от един магазин в Чешко директ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от разни места (едно от които го закриха www.rubytubes.de преди време).

Иначе thetubestore.com, custom-sounds.com, tubedepot.com, а последните си ги зех от един магазин в Чешко директ.

ахъм, аз се надявах, да е някой магазин из софето например .... щото в нета всичко има и без т'ва :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от съвсем скокро имам изцяло лампов преамп и мога да кажа само 1:

НИКАКВИ ТРАНЗИСТОРИ ДИОДИ И КАМИОНЧЕТА ВЕЧЕ

няма смисъл лампата има такъв готин тон всичко друго е само залъгалка !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от съвсем скокро имам изцяло лампов преамп и мога да кажа само 1:

НИКАКВИ ТРАНЗИСТОРИ ДИОДИ И КАМИОНЧЕТА ВЕЧЕ

няма смисъл лампата има такъв готин тон всичко друго е само залъгалка !!!

Хамър-е,

кво си взе?Обади и недей да криеш :lol:

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамър-е,

кво си взе?Обади и недей да криеш wink.gif

 

Владо

май при него точния въпрос е кво си направи :)

айде запиши нещо да чуем :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера имах възможноста да посвиря с поръчков Фендер и с лампов Маршал...който ма разби .....свирил съм и с транзисторен Маршал ама 5 пари не праи.....кофтито при ламповите е че по-често се прецакват....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и двете рулззз :( Важното е джангър да става.

 

Много сложно с намирането на тея ламби. Взех си наскоро JJ уж high-gain. Боб е готин пич, но ламбите нещо не ме радват. Страшно готино звучи чистият канал, но драйва е под всякаква критика. Сега мисля да последвам съвета на synchu и да си завзема от някъде Ei.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
.....кофтито при ламповите е че по-често се прецакват....

това не е вярно, поне не и на общо основание!

единствено се налага подмяна на лампите от време на време, но това не е в следствие на повреди ...

 

 

 

Бе и двете рулззз :cheers: Важното е джангър да става.

 

Много сложно с намирането на тея ламби. Взех си наскоро JJ уж high-gain. Боб е готин пич, но ламбите нещо не ме радват. Страшно готино звучи чистият канал, но драйва е под всякаква критика. Сега мисля да последвам съвета на synchu и да си завзема от някъде Ei.

е па трябва и канала да предразполага за хай гейи, иначе нищо не правиш само с ламба :-))

мойто комбо има JJ само на чистото канал, после като влиза драйва съм му мушнал филипс nos jan, а на фазовия инвертор - китайско ламбе етикирано от меса ... така звучи най-добре на база наличните материали - електро хармоникс са малко по-остри и гейни, но при мен не звучат добре - може да пробваш и с тях

 

аз също искам да пробвам сръбските, но трябва да се поразтърсим от де ще ги поръчваме ...

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е па трябва и канала да предразполага за хай гейи, иначе нищо не правиш само с ламба :-))

мойто комбо има JJ само на чистото канал, после като влиза драйва съм му мушнал филипс nos jan, а на фазовия инвертор - китайско ламбе етикирано от меса ... така звучи най-добре на база наличните материали - електро хармоникс са малко по-остри и гейни, но при мен не звучат добре - може да пробваш и с тях

 

аз също искам да пробвам сръбските, но трябва да се поразтърсим от де ще ги поръчваме ...

Еми предполагам че си е достатъчно хай-гейн. Zakk Wylde е записвал "No rest for the Wicked' с Ozzy 1988. Children of bodom май повечето албуми са записани с този преамп.

 

В момента е с едни китайски лампички маркирани от Marshall и звучи не лошо, но ми се иска повече :cheers:

 

Не знам от къде можем да си поръчаме Ei, защото thetubestore.com нещо не приемат заявки от България. Вероятно можем да ги сръчкаме по е-майл-а, но в момента не ми се занимава. Може би следващият месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е нали затва има гугъл де :P

http://www.tube-shop.com (британски сайт)

Поне до фаза последна нямаше проблем да си поръчаш за БГ.

6.45 паунда за лампа (Еи 12АХ7) с Британското ДДС (16.5%, ако се не лъжа - би трябвало да го приспаднат при експорт, но нямам представа дали ще го направят), 5 паунда шипинг...

Цената си е доста добра.

Лайхо между другото не използва чак толкова много гейн.

Но характера на звука на преампа си се запазва, каквато и лампа да сложиш. :cheers:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали затва има гугъл де ;)

http://www.tube-shop.com (британски сайт)

Поне до фаза последна нямаше проблем да си поръчаш за БГ.

6.45 паунда за лампа (Еи 12АХ7) с Британското ДДС (16.5%, ако се не лъжа - би трябвало да го приспаднат при експорт, но нямам представа дали ще го направят), 5 паунда шипинг...

Цената си е доста добра.

Лайхо между другото не използва чак толкова много гейн.

Но характера на звука на преампа си се запазва, каквато и лампа да сложиш. :rolleyes:

оо, този стор не го знаех ... не съм ръчкал гугала от няколко години да търся ламби и ми се е изплъзнал :-)) ма ша го пробаме ;-)

 

niki123bg: може би трябва да сложиш електрохармоникс ... той не че е кой-знае колко по-хай гейн, но няма тримерността в звука на JJ, а и доста повече требъл хармониции се усещат и така звукът "изглежда" по-тежък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се пробва :rolleyes: Лошото е, че след всяка проба ми остава комплект от 3 ненужни лампички... Нищо, след години ще ги продавам като NOS ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.