Jump to content
Българският форум за музиканти

grizzlogfob

Marshall MB60

Recommended Posts

Здравейте, търся си комбо за бас, което да ми върши работа за репетиции (с барабани, две китари и вокал, които да може да надвика) и за концерти. Имайки предвид мащаба на нашите клубове и сцени, реших, че няма да инвестирам в нещо, което надхвърля 100-150 вата. Изпробвах няколко комбота по магазините и особено ми хареса Marshal MB60. Като за 60-ватово кубе вади доста мощен звук. Някой може ли да даде съвет това сладурче дали ще ми свърши добра работа за горепосочените цели?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не...

Ако използваният говорител е с чувствителност над 100dB.W/m и кутията е оптимално изчислена - тогава може би да.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но по-скоро не.

Транзисторен амп 50-60 вата може да свърши работа за китара. За бас мощността обикновено трябва да е 3х.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Marshall MB60 е с 12 инчов говорител и е 850лв.?

Ей тия двете са много леки за разнасяне и са по-евтини:

tc electronic BG250-210: https://www.thomann.de/intl/tc_electronic_bg250_210.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiYmciLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

tc electronic BG250-115: https://www.thomann.de/intl/tc_electronic_bg250_115.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiYmciLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

По-скъпото ти идва под 650лв. с доставката...

И в Динакорд ги има:

https://www.musicworld.bg/bg/m_1310000/i_48193/tc_electronic_BG250_210.html

https://www.musicworld.bg/bg/m_1310000/i_49720/tc_electronic_BG250_115_MkII_1x15_250_Watt_Bass_Combo.html

Редактирано от dzwer

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Искам да внеса едно уточнение. Маршалът има и лампа за единия от двата канала, тъй че не е чисто транзисторен. Иначе кутията е много масивна и комбото е два пъти по-тежко например от Fender Rumble 100, което кубе учудва с лекотата и малките си размери. Не знам какво да мисля... Маршалът, при все че е само 60 вата, създава впечатление за много по-масивен и стабилен усилвател.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъя лампа е в преампа (и я прави нещо, я не), в случая не се брои.

Както решиш, ама питаш за мнение и после убеждаваш хората, че не са прави. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно този Маршал, определено не става за целта!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.01.2019 г. at 20:10, grizzlogfob написа:

Здравейте, търся си комбо за бас, което да ми върши работа за репетиции (с барабани, две китари и вокал, които да може да надвика) и за концерти. Имайки предвид мащаба на нашите клубове и сцени, реших, че няма да инвестирам в нещо, което надхвърля 100-150 вата. Изпробвах няколко комбота по магазините и особено ми хареса Marshal MB60. Като за 60-ватово кубе вади доста мощен звук. Някой може ли да даде съвет това сладурче дали ще ми свърши добра работа за горепосочените цели?

Твърде оптимистично искане за 60 ватово бас-комбо,особенно от "лидерите" в бас-китарната ниша Маршал.....:lol:Ако е ънплъгд може би ще е ок,иначе "твърдо НиЕ".

Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за всички мнения! Отказах се от Маршала и взех един от усилвателите, които препоръча @dzwer. TC electronic 250 вата с два говорителя по 10 инча. Досега го бях подценявал, но препоръката на колегата ме накара да се разровя по-подробно и то взе, че ми хареса! А и е доста по-бюджетно...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Да те слуша безпроблемно дълго време!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка машина, честитка! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.