Jump to content
Българският форум за музиканти

grizzlogfob

Marshall MB60

Recommended Posts

Здравейте, търся си комбо за бас, което да ми върши работа за репетиции (с барабани, две китари и вокал, които да може да надвика) и за концерти. Имайки предвид мащаба на нашите клубове и сцени, реших, че няма да инвестирам в нещо, което надхвърля 100-150 вата. Изпробвах няколко комбота по магазините и особено ми хареса Marshal MB60. Като за 60-ватово кубе вади доста мощен звук. Някой може ли да даде съвет това сладурче дали ще ми свърши добра работа за горепосочените цели?

По-скоро не...

Ако използваният говорител е с чувствителност над 100dB.W/m и кутията е оптимално изчислена - тогава може би да.

Но по-скоро не.

Транзисторен амп 50-60 вата може да свърши работа за китара. За бас мощността обикновено трябва да е 3х.

Posted (edited)

Marshall MB60 е с 12 инчов говорител и е 850лв.?

Ей тия двете са много леки за разнасяне и са по-евтини:

tc electronic BG250-210: https://www.thomann.de/intl/tc_electronic_bg250_210.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiYmciLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

tc electronic BG250-115: https://www.thomann.de/intl/tc_electronic_bg250_115.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiYmciLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

По-скъпото ти идва под 650лв. с доставката...

И в Динакорд ги има:

https://www.musicworld.bg/bg/m_1310000/i_48193/tc_electronic_BG250_210.html

https://www.musicworld.bg/bg/m_1310000/i_49720/tc_electronic_BG250_115_MkII_1x15_250_Watt_Bass_Combo.html

Edited by dzwer

Благодаря за мненията. Искам да внеса едно уточнение. Маршалът има и лампа за единия от двата канала, тъй че не е чисто транзисторен. Иначе кутията е много масивна и комбото е два пъти по-тежко например от Fender Rumble 100, което кубе учудва с лекотата и малките си размери. Не знам какво да мисля... Маршалът, при все че е само 60 вата, създава впечатление за много по-масивен и стабилен усилвател.

Тъя лампа е в преампа (и я прави нещо, я не), в случая не се брои.

Както решиш, ама питаш за мнение и после убеждаваш хората, че не са прави. :)

Аз имам точно този Маршал, определено не става за целта!

На 8.01.2019 г. at 20:10, grizzlogfob написа:

Здравейте, търся си комбо за бас, което да ми върши работа за репетиции (с барабани, две китари и вокал, които да може да надвика) и за концерти. Имайки предвид мащаба на нашите клубове и сцени, реших, че няма да инвестирам в нещо, което надхвърля 100-150 вата. Изпробвах няколко комбота по магазините и особено ми хареса Marshal MB60. Като за 60-ватово кубе вади доста мощен звук. Някой може ли да даде съвет това сладурче дали ще ми свърши добра работа за горепосочените цели?

Твърде оптимистично искане за 60 ватово бас-комбо,особенно от "лидерите" в бас-китарната ниша Маршал.....:lol:Ако е ънплъгд може би ще е ок,иначе "твърдо НиЕ".

Успех.

Благодаря още веднъж за всички мнения! Отказах се от Маршала и взех един от усилвателите, които препоръча @dzwer. TC electronic 250 вата с два говорителя по 10 инча. Досега го бях подценявал, но препоръката на колегата ме накара да се разровя по-подробно и то взе, че ми хареса! А и е доста по-бюджетно...

• Like 3

Честито!

Да те слуша безпроблемно дълго време!

Яка машина, честитка! :)

On 1/16/2019 at 8:45 AM, grizzlogfob said:

Благодаря още веднъж за всички мнения! Отказах се от Маршала и взех един от усилвателите, които препоръча @dzwer. TC electronic 250 вата с два говорителя по 10 инча. Досега го бях подценявал, но препоръката на колегата ме накара да се разровя по-подробно и то взе, че ми хареса! А и е доста по-бюджетно...

Супер!

Точно се чудя дали да си продам Fender Rumble 100 и да взема това...

Сподели впечатления, че аз съм ползвал само версията с 15" говорител!

• Like 1

Така, и аз съм вече с TC electronics BG250 210.
Малко по-голямо и тежко е, но звукът си заслужава...

Изпратено от моят DIG-L21 с помощта на Tapatalk

• Like 2