Към съдържанието

Снимка

Търся помощ

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 kristiyaan

kristiyaan

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:вокал

Публикувано 28 февруари 2018 - 03:04

Здравейте,нов съм в форума и се надявам да ми помогнете по някакъв начин дори минимален.Та проблемът е следния:Когато пея акапелно или пея заедно с определена песен (с вокалите) пея добре и високо и ниско,нямам оплаквания,но наложи ли се да пея върху инструментал звучи просто отвратително и не мога да взема нито ниските,нито високите тонове правилно!Та въпроса ми е това нещо коректира ли се (важно е да кажа че не се занимавам сериозно д музика) или не?

#2 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6906 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 28 февруари 2018 - 07:16

Намери си учител. Той ще ти каже какво да промениш.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#3 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 741 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 28 февруари 2018 - 14:15

За "доброто" пеене акапела въпросът е малко спорен, поне докато не си направиш запис и не се чуеш отстрани. За пеене върху завършена песен нещата са ясни - там водещият вокал те поддържа, а дори и да не пееш точно с него, ти се струва, че пееш правилно по причина, че чуваш и него - един запис на изпълнението ти дори и в тоя случай е задължителен, защото просто трябва да се чуеш пасивно отстрани. А за трудността при пеене със сингбек - намери някой да ти изсвири тихо водеща мелодия върху инструментала и освен това малко занимания по солфеж няма да са ти излишни.

#4 savov

savov

SAVOV MUSIC

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • Инструмент:китара, пиано и глас

Публикувано 28 февруари 2018 - 16:30

Да. Отиди при педагог... дори да е само веднъж.
Да ти каже фалшиво ли пееш или има надежда да стане работата. ;)
www.uni-vt.bg
www.kantilena.hit.bg
www.poetiskitara.com
www.teatarvtarnovo.com
www.savov-music.com
Хор "Кантилена" продължава да набира хористи, предимно мъже!
Всяка първа неделя на април - среща на Великотърновските музиканти!

Facebook

#5 kristiyaan

kristiyaan

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:вокал

Публикувано 10 март 2018 - 14:20

Фалшиво не пея,записвал съм се мисля че звуча прилично,също така не само мое мнение.Проблема е че когато пея с инструментал не мога да вляза в ключа на песента,обаче когато сложа слушалки и слушам вокалите и инструментала едновременно всичко се нормализира.Мисля че най-добре педагог ще ми каже!Благодаря за отзивите! :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни