Jump to content
Българският форум за музиканти

миди контролер


peshoy2k

Recommended Posts

ами начи ся на нуендо съм и искам да подкарам компакт да може да се управлява през миди /става дума за панорама, филтри и най-вече volume / също така искам и да подкарам самото нуендо да се управлява като същински миксер с фейдърите на контролера ми влезнах в device и му добавих generic remote после там има някви midi learn с които би трябвало да стане ама нещо се ебава. връткам като ненормален ама чушки. може би трябва да извадя от някъде номерата на всичките копчелъци ама не знам от къде. тъпа работа начи като връткам ми показва че кореспондира ама какво точно кореспондира да му го........... :think: . въпросчето ми е как, да го таковам, става тва нещо с assign и как да разбера какво трябва да assign- а и как да го напраа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какъв точно контролер си? По принцип триабва да видиш на компакта кой cc# на кое отговаря -- не зная как се прави точно със Нюендо (в логиц по принцип може да се види -- другото нещо което можеш да направиш е да запишеш аутоматион на параметъра който искаш да контролираш и после през Event List (трябва д аима нещо подобно на това във нюендо) и да видиш кой е cc#. След това през контролера ти му даваш assign на дадениа cc# към дадениа потенциометър. Имай в предвид че все пак триабва да имасх дадениа канал селектиран във arrange-a за да пращаш миди към него ( а също така сяс мулти инструменти ще триабва да му кайесх и на кои миди канал да приема миди съобщениа....

 

Това е принципно все пак а не специфично за нюендо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e така де и аз принципно знам как става. тва за аутономацията и после да видя параметрите е хитро не се бях сетил ше го пробвам. абе би трябвало да е по-лесно бе ебаси сложнотиите начи :happy: не може да е толкова гадне бе егати. иначе съм с еволюшън 461ц той има някви присети ама не точно за тези семплери и няма за нуендо и изобщо за никакъв мултитракър, което е мн тъпо щото можеш да си изкараш цял миксер имаш достатъчно фейдъри и врътки ама не са направили за да си купиш др контролер еееееее големи са хитряги начи. абе незнам защо няма никъде user presets има само малко на сайта ама не вършат работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с това:

http://mackie.com/products/mackiecontrol/index.html

 

и е просто прекрасно ...имам познати които са сас контолер като твоя... ще разпитам и ще пиша...

*drools*

то само прекрасно да беше....:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:idea: справих се де ако някой има питане може да се обръща към мен хаха и все пак ако има готови присети не се стеснявайте а дайте насам :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз също съм с въпросния еволюшън 461ц от съвсем скоро. Точно тия дни се каня да опитам най-после да вържа нещо повече от стандартните пресети. Иначе има на сайта на М-Аудио една програмка за безплатен даунлоад (май само на регистрирани потребители) - казва се Енигма - тя доколкото разбирам до момента е подобрен вариант на Либрариан-а, който си върви с клавиатурата и гледам, че има некаква библиотека с доста повече пресети ама засега не знам как да ги ползвам. Ако споедлиш нещо относно връзването на еволюшъна и за тая Енигма, ще ти бъда благодарен!

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с въпросния еволюшън 461ц от съвсем скоро. Точно тия дни се каня да опитам най-после да вържа нещо повече от стандартните пресети. Иначе има на сайта на М-Аудио една програмка за безплатен даунлоад (май само на регистрирани потребители) - казва се Енигма - тя доколкото разбирам до момента е подобрен вариант на Либрариан-а, който си върви с клавиатурата и гледам, че има некаква библиотека с доста повече пресети ама засега не знам как да ги ползвам. Ако споедлиш нещо относно връзването на еволюшъна и за тая Енигма, ще ти бъда благодарен!

абе да ти кажа тая енигма хм става ама аз вече го правя директно в нуендото ако си с продукт на стейнберг трябва да е същото. кажи дали си с такова и ще помогна :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами хууу тогаз ето нещо което може да ти помогне

1 отиваш на device

2 device setup

3 add/remove :arrow: generic remote

4 след като го aad-неш му даваш setup

5 излизат ти два прозореца в горния му даваш learn

в долния на отделните копчелъци задаваш с падащи менюта какво да управляват

пример на fader 1 му задаваш на device - vst mixer на channel cat - in stereo и на value action - volume

тва ти е за едно копче само нататъка е аналогично ако има нещо въпросченце не става или друго ще :think: по въпроса или пак ще обяснявам, аз по help стигнах дотук. идеята ми беше после на смесването траковете да са ми като на миксер с аналогово управляние така съм си направил за смесване отделните тракове с volume и врътките са ми пан, а може и якюлайзера да управляваш абе каквото ти скимне. виж за отделните vst все още не съм проверил, но нямам засега време. там май ще трябва да се пишат команди и да се търси какво копче от vst инструмента на каква миди команда отговаря айде и пиши да видим какво става хаха със здраве :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Сега се сещам, че на диска с драйверите на клавиатурата май имаше некакви файлове със котролер-мапове и май имаше за кюбейс... Ще ги погледна дали няма начин и с тях да стане по-лесно.. иначе също ме вълнува въпроса като си направиш настройки за отделните вст-та после те записват ли се в проекта на кюбейс или в-стак, щото при свирене на живо да не се налага първо да си зареждаш проекта, пък после да зареждаш настройките на вст-то и представи си к'во става - ако на отделните парчета си с различни вст-та, ще падне голямо зареждане..:P? Също така ми е интересно ако си сложа някаквъ ефект след инструмента, може ли част от копчелъците да управляват инструмента а част-ефекта.. Ще се занимая тия дни с всичките тия въпроси и ще рапортувам, пък ако и ти имаш ново инфо - споделяй:( Айде приятно еволюиране и до скоро!:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тва е че ако нещата си ги направиш на самия мултитрак в случая нуендо като заредиш проекта ти се зареждат всичките настройки за съответното парченценце сещаш ли се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, дано сега да имам търпение да напиша всичко дето искам и дано после някой да им атърпението да го чете.

 

Значи по начина, по който си описал става - и аз си настроих слайдерите да са ми вързани с ми волюма на каналите в миксера и врътките за панорама. Обаче посмъртно не можах да ги накарам като сменя там едно нещо дето не го знам как се казва, което е направено един и същ слайдер (или врътка) да можеш да го настроийваш на различни канали от миксера ако имаш повече канали отколкото слайдери, и като смениш "страницата на каналите" да може всички слайдери вече да ти управляват не от 1-9 канал примерно а от 10-19, та ей това не можах да го подкарам посмъртно и падна бая псуване..:D Обаче от тия така наречени страници подкарах друго ценно нещо - на едната от тях съм си настройл контолите са са ми вързани за миксера, а на другата - да не са, така че бързо мога да превключвам между двете - съответно ако искам мога да си ги освободя и да ги ползвам в някое vst за нещо друго - иначе между другото всяка контрола може да бъде асоциирана едновременно към миксера и към някое vst и даже към няколко vst-та едновременно, от което се получават желани и нежелание ефекти - нежелани в смисъл че едновременно променяш параметър на миксера и на vst-то което в повечето случаи не ти трябва, но за това казах какво е решението, а желани - щото можеш да регулираш едновременно няколко параметъра на едно vst или даже на различни vst-та което дава много големи възможности за експерименти, които при хардуерните синтове просто нема как да ги постигнеш..

Така, самите vst-та пък повечето имат много лесен начин за асоцииране на контролите - при тия на Arturia например само правиш control+click върху желаната контрола на vst-то и ти излиза едно малко прозорче, после мърдаш на кейборда желаната контрола и натискаш едно бутонче "Learn" в прозорчето на vst-то и "О, чудо!" вече регулираш желания параметър от кейборда! При тия на Native Instruments пък трябва да отидеш някъде по менютата има опция Learn и като я избереш после която контрола посочиш с мишката и като мръднеш след това цъкалка от еволюшъна и готово. Накрая трябва пак да идеш в менюто и да избереш край на Learn. Това е, но трябва да отбележа че не всички vst-та имат такива възможности - например засега не знам как да вържа електрик пиано на нейтив инструментс и steinberg hypersonic. Също така не успях посмъртно да вържа PSP Nitro, а много ми трябва, ако някой знае как - моля да каже! Друго важно уточнение - настройките на копчелъците на vst-та не се записват в проекта а се сетват по принцип за vst-то - дори и да го пуснеш като standalone пак ще са същите. Това донякъде е добре щото няма да ти трябва за всеки нов проект да ги зареждаш наново, но от друга страна ако искаш в различни проекти да имаш различни настройки за да освободиш малко копчелъци за друго vst е кофти. Същото важи и за настройките за миксера - не се записват с всеки проект а по принцип за Cubase. За настройките на миксера между другото, както вече казах в предишния пост, може да се импортне и xml-файла от диска с драйверите ама се оказа че той е само за UC33 и не работи с 461c, което ме навежда на мисълта, че UC33 не е лоша идея ама само да имаше парички..:lol:

Пробвах и тая Enigma - тя има настройки за доста повече софтуер от 10-те фабрични пресета, но проблемът там е че не можеш да ги прашташ целите към кийборда, а трябва контрола по контрола което можеш да си го свършиш директно с vst-то и нема никакъв смисъл да го правиш от Енигмата. Чак се чудя що тия типове не са сложили възможност да ползваш настройките за целия кийборд ама както и да е. То между другото май нема много смисъл по принцип да програмираш самия кийборд - има два вида програмиране на vst-та - единия е тоя дето го описах по-горе и той става от страната на vst-то като на кийборда пазиш винаги един и същ пресет от 10-те, а другия е - да програмираш от страната на кийборда, а vst-та да не ги пипаш, та на мен ми се струва че е по-добре да програмираш от страната на vst-та, щото веднъж програмирал настройките за vst-то, няма нужда да пипаш повече нищо докато не го преинсталираш, докато ако програмираш клавиатурата, вски път когато почвааш да свириш с друго vst трябва да избираш съответните настройки в клавиатурата.

Та това е в общи линии, ама да не ти казвам до колко часа през нощта стоях през weekend-а за да успея да разуча всичко. Айде дано това да е полезно на някой. И ей, ако някой знае как да си вържа клавиатурата към PSP Nitro, да не се срамува да каже че не успях а много ми трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.