Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
pepata

Проблем с USB Audio Interfaces

Recommended Posts

Здравейте, нов съм в тази материя, така че бъдете търпеливи. :)
Проблема е следния.
Включвам Line 6 Helix LT с USB кабел към компютъра. Helix работи като USB Audio Interfaces. Инсталирал съм драйвъри и се свързвам с устройството, но не чувам никакъв звук от компютъра, дори звука на "windows" изчезна. Просто каквото и да пусна звук няма никакъв. На "Playback и Recording" съм задал Helix да бъде "Defaul Diveice". Може би има нещо, което пропускам ще съм благодарен ако ми подскажете какво е. :)

Звука трябва да излезе от Helix-a a не от компютъра.

• Like 1

^

Тоест трябва да включа мониторите към Helix, a не към порта на компютъра така ли?

Edited by musicman
Не цитирй предходно мнение

Ти какъвто и аудио интерфейс да включиш към компютъра няма как да чуеш звук просто така. Трябва ти DAW с настроен въпросния интерфейс като input device, желателно през ASIO.

Edited by SlipKnoT
  • Like 1

Според мен изобщо не базарай Уин настройките, остави си там текущата карта и си я използвай както и досега.

Хеликса използвай само със специализиран софт за музициране - DAW/GuitarRig и т.н.

Ако имаш/използваш само едни слушалки/колони - или ги местиш или си правиш/купуваш суич с два входа и един изход.

• Like 1

Звука трябва да излезе от Helix-a a не от компютъра.

Тоест трябва да включа мониторите към Helix, a не към порта на компютъра така ли?

Ад, или ползвай слушалки ако няма изход за монитори. Това все пак е процесор повече от колкото звукова карта ;) Направено е да можеш да записваш. За смесване не е удобно.

• Like 1