Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Drum Loops


the_gorer

Recommended Posts

ОК, това е втората тема за софтуер за метъл барабани, която подхващам. Вече имам FXPansion BFD, благодарение на Делян ( :o ) и ми се ще освен с него да поекспериментирам и с дръм луупове.

Поразрових се в интернет и намерих един диск с барабанни луупове специално за метъл (две каси и прочее). Дискът се казва Beta Monkey Double Bass Mania.

http://www.betamonkeymusic.com/Double_Bass_Mania.html

 

Искам да попитам: има ли го някой на диск, виждал ли го е някой качено на сървър за свободен даунлоуд и прочее? Аз го търсих в мулето и другите p2p-та, но му намерих само упътването.

Другият ми въпрос е: някой ползвал ли е и други подобни метълски луупове и откъде може да се вземат?

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съдейки от качените на сайта семпли бих казал, че направата не е особено сполучлива. :o Наистина и аз не съм чувал за друг диск с лупове за метал, но бих искал да има нещо по-качествено.

 

Освен това луповете (освен ако не са перфектни като звук - а тези не са) ограничават възможността за редактиране. Т.е. например касите въобще не ми харесват, но няма как да се сменят. Иначе е хубаво за черпене на идеи, щото все пак не сме барабанисти и няма откъде да си изсмуча тези барабани другаде, но за използване в записи хич не ми харесват.

 

Освен това що за "Blast Beat" е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз слушах някои от нещата на хората от форума и съм почти сигурен, че на две-три от тях са ползвани луупове (и то доста сполучливо). Наистина е много удобно с тях - не разбирам от програми за правене на хубави барабани (Glacierise хвалеше Sonar), пък и да разбирах, е доста трудно и пипкаво да ги подреждаш нота по нота в MIDI-то. От друга страна, истинските барабани се записват адски трудно, трябват амнайсе хиляди мирофона и така нататък. Пак не става. За мързеливи копелета единственият лесен вариант са лууповете (поне за демота и за бързо сглобяване на идеи, както каза ти)

 

Mu3epHuK, ти лично какво ползваш?

 

И въобще дайте да ги намерим тези лупове Beta Monkey Double Bass Mania.

 

 

.....

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дам и аз това гледах - 30 долара са. Няма скоро да ги изпиратстват, защото са съвсем нови на пазара. Май. :think:

 

Начи аз пак ще говоря за DFH 1 - не ми се смейте, ама само с това съм работил, не за друго. Та там има едно аудио CD с loop-ове с двойни каси - металски са. САМО ЧЕ трябва сам да си ги нарежеш и оформиш като лупове, защото са в аудио формат. Лесно е, и с Cool Edit става. Има и брейкове, които са доста яки и доста яки ритми - има и истински грайндажи 3-4 вида. Само че аз се отнясям скептично към идеята да се прави метал с лупове - това е територия повече на рапърите и т.н.

 

А аз пиша най-некадърните барабани на света. С Cool Edit. :o

 

ПП: Какво не ти хареса в BFD? Щото на мен ми се свали едната част, но трябва да си преформатирам поне единия партишън на харда в NTFS, за да мога да погледна за какво става въпрос.

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз това гледах - 30 долара са. Няма скоро да ги изпиратстват, защото са съвсем нови на пазара. Май. :think:

 

Начи аз пак ще говоря за DFH 1 - не ми се смейте, ама само с това съм работил, не за друго. Та там има едно аудио CD с loop-ове с двойни каси - металски са. САМО ЧЕ трябва сам да си ги нарежеш и оформиш като лупове, защото са в аудио формат. Лесно е, и с Cool Edit става. Има и брейкове, които са доста яки и доста яки ритми - има и истински грайндажи 3-4 вида. Само че аз се отнясям скептично към идеята да се прави метал с лупове - това е територия повече на рапърите и т.н.

 

А аз пиша най-некадърните барабани на света. С Cool Edit. :o

Btw тези дръмс на маймуните много ми харесват

е аз не правя метал де но....мнго ми харесват честотно самите барабани

де да ги имам на семплирани китове :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз това гледах - 30 долара са. Няма скоро да ги изпиратстват, защото са съвсем нови на пазара. Май. :think:

 

Начи аз пак ще говоря за DFH 1 - не ми се смейте, ама само с това съм работил, не за друго. Та там има едно аудио CD с loop-ове с двойни каси - металски са. САМО ЧЕ трябва сам да си ги нарежеш и оформиш като лупове, защото са в аудио формат. Лесно е, и с Cool Edit става. Има и брейкове, които са доста яки и доста яки ритми - има и истински грайндажи 3-4 вида. Само че аз се отнясям скептично към идеята да се прави метал с лупове - това е територия повече на рапърите и т.н.

 

А аз пиша най-некадърните барабани на света. С Cool Edit. :beer:

 

ПП: Какво не ти хареса в BFD? Щото на мен ми се свали едната част, но трябва да си преформатирам поне единия партишън на харда в NTFS, за да мога да погледна за какво става въпрос.

Къв смех бе мен ;) DFH 1 e може би е една от най-добрите библиотеки, които при това са направени почти готови за употреба (с гейтове, еку леко и компресия). Звучат си добре и са направени за директна употреба с малко базикане.

DFH2 за сметка на това е абсолютно "сух" запис. Са за другите не знам - ама аз специално немам време да седя и да налаждам барабани сума ти време (нито пък разбирам чак толкоз).

:)

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Какво не ти хареса в BFD? Щото на мен ми се свали едната част, но трябва да си преформатирам поне единия партишън на харда в NTFS, за да мога да погледна за какво става въпрос.

Не съм казал, че не ми харесва - дори не съм го пробвал още по същите причини. Нямам място на харда и съм във FAT32. Просто искам да пробвам и с луупове за по-бързо, пък после за сериозната работа ще си редя нещата с BFD.

 

Btw тези дръмс на маймуните много ми харесват

е аз не правя метал де но....мнго ми харесват честотно самите барабани

де да ги имам на семплирани китове

Те имат и версия само със семплирани китове. Пет кита са там (има и стотина лупчета).

Виж тук: http://www.betamonkeymusic.com/GCK.html

 

В момента я смъквам от eMule, ама кел файда от нея, щото трябва пак сам да си ги редя (аз ако ще си играя да ги редя, то по-хубаво направо с BFD-то да я подкараме от самото начало)

 

О, и междудругото - ако не си по метъла, те имат 7-8 други CD-та с лупове за рок. Отвори сайта и погледни вдясно - там има един червен надпис "Drum Loop Libraries". Под него има падащо меню. Цъкваш на него и си избираш каквито лупове искаш - кеф ти рок, кеф ти алтърнатив рок, кеф ти блус и т.н...

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО попаднах на нещо друго..

Drumkit from hell - 650 мгб. ПОне като име е Ок сега го точа..нямампредстава кво ще е

Аз го имам - Drumkit From hell MULTIFORMAT.

Tова са просто семпли, които можеш да използваш с няколко VSTi семплера (Battery, Halion и т.н.)

Няма лупове там.

 

 

 

...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами семплите амиго са половината барабани, ако ме питаш мен.

Аз имам доста но са все в гъзъ.Тоест има няколко с които по принцип си работя но повечето нестават за метал.Ще ги видим тия.

Фрути Лупс програмата ползвал ли си я, с добри семпли можеш да си направиш добри лупове , ако ти се занимава де :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам FruityLoops, но при тази програма не ми е ясна "хюмънизацията" на барабаните. Има един бутон "Humanize", ама той прави съвсем друго нещо :beer:

Иначе Фрутито експортва готови лупове, със съответният им там маркер и прочее. Определено е готино за монотонни, роботски барабани.

 

А иначе семпли имам колкот сакаш :cheers: Мъката ми е, че не мога (и ме мързи) да ги подреждам, пък с готовите лупове само теглиш чертата и ритъма ти е готов за 1 минута :)

 

Междудругото току що пробвах BFD-то. Жестоко е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я тогава напиши нещо на това BFD и го качи някъде да чуем - не много - до 30 секунди нещо, ако може грайндаж или нещо с две каси и брейкове. :D

 

Аз си поиграх малко с луповете на DFH 1 - не съм доволен от брейковете в тея лупове, щото свършват много нелогично, та се налага да се режат, но откъм саунд много ме кефят. Жалко, че са толкова малко на брой. :cheers:

 

Ето, чуйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.