Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Чакайте, чакайте, нещо не зацепвам.. Аз съм абсолютен новак в областта на пеенето, но какво искате да ми кажете? Че две октави и малко глас е няква огромна дарба???

 

А за техниката - еми на мен проблема ми е, че като тръгна да пея високи тонове се спичам, и тръгвам да си стягам гърлото, а нямам нужда да го правя.. Същите тонове ги изкарвам и отпуснат и то много добре... Та на това се уча - да се отпускам :rolleyes: Ама 2 октави и малко не е голяма дарба, или?

Абе важно е да можеш да си ползваиструмента на 100%!!!

Една от любимите ми арии е nessun dorma - turandot от Пучини

Та тая арийка иапазона и е от d до H ,което е по-малко от три октави.

Чуй там за кво става въпрос и после може да обсъдим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моя глас е баритон и хващам 2 октави и малко, иначе съм пял в хор и като чета тука че има хора с глас в 5 октави направо се шашкам :lol:

просто ми е чудно как ги мерите тези октави и какви са тея извънземни :lol:

иначе любимият ми вокал е тоя на Def Leppard, Joe Elliot мисля че се казваше, страшен е :lol:

айде наздраве за извънземните с 3 октави и повече та даже и 5 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моя глас е баритон и хващам 2 октави и малко, иначе съм пял в хор и като чета тука че има хора с глас в 5 октави направо се шашкам :lol:

просто ми е чудно как ги мерите тези октави и какви са тея извънземни :lol:

иначе любимият ми вокал е тоя на Def Leppard, Joe Elliot мисля че се казваше, страшен е :lol:

айде наздраве за извънземните с 3 октави и повече та даже и 5 :lol:

Йес! Йес! TOO LATE FOR LOVE! Върхът са братята шефилдски! Ма STEGEFREIGHT е по-яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
Йълдъз Ибрахимова не е ли 5 октави!?

Щото като няколко дена пея редовно и аз ги докарвам докъм 3... Без фалцет.

 

Иначе за гласа ми съм чувал че е контрабас(?), бас, бас-баритон, чист баритон, ама не знам на кой да вярвам. Аз не отбирам кой знае колко

3на4и да сме наясно 4е диапазон е оноа място от гласа дето може6 да пее6 поне 2-4аса без да си навреди6 на гласа, а не някакжи тоноже , които може6 да искре6ти6 или из6епне6 7-8 пъти и да прегракне6, а по въпроса за октавите иълдъз ибрахимова е някув алт или контра алт дето пее 4есто на фалцет ина4е не е ни6то особено ли4но според мен, а е имало една жена на име има сумак която е имала диапазон от 4 октави и няколко тона та тази аномалия е записана като рекорд

Редактирано от I`m a believer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

IvanDTr,

Сигурно си прав. Аз от гласове много не отбирам, честно казано... обаче съм сигурен, че цигарите са ми дръпнали гласа повечко от тон-два (пуша като комин от 13-годишен и не съм спирал оттогава); може просто да са "подпомогнали" мутацията или нещо такова... ама стига толкова, че започвам да изглеждам все по-прост и по-прост :D

 

Като си говорим за диапазони и октави... нищо не можете вий бре, за нищо не ви бива! А знаете ли, че на Софи Маринова диапазона е 16 октави!? Те, верно, че 13 от тях са в ултразвука, та затова си мислиме, че има паузи в песните, ама тя просто е голям ерудит и обича животните - та в парчетата й има и неща, специално за кучета и делфини... Ако мога да цитирам един съфорумник (само да не ми направи проблем с авторските права): "Да живей!" :D

Редактирано от Tarvin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

бе софка има определено големи4ак диапазон ама според мен и да бие рекорда не Има Сумак по диапазон, което е доста малко верояно, пак 6те си остане с един от наи-неприятните тембри, които някога сум слу6ал на професионалната сцена. Ако има тука неини по4итатели моля да не се засягат :D

Редактирано от I`m a believer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата в пеенето е повече в тембъра, отколкото в извилчането на повече тонове. Мое лично мнение естествено. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно съм съгласен с теб но съвременната музика изисква много пове4е от тембър - диапазон , интересно изнасяне не гласа, разли4ни тембри, (до колкото е възможно), визия, сцени4но пожедение, познания по музиката,продуцент, издателска къ6та, мениджър и какво ли о6те не но важното е да се надяваме и да се борим българската мъзука да е на ниво, близко до световното, и много ме боли сърцето, 4е единствената издателска компания , която минимално се доближава до това е Пайнер. Но горе главата- 6те успеем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да естествено- всичко е комплексно. Аз имах предвид само за пеенето, че до голяма степен красотата му е в тембъра. А за всичко останало- така е в световен мащаб. Тука е малко по- аматьорско все още (с изключение на чалгата разбира се и още няколко певици и певци :headbang: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от около 10 месеца се опитвам да се уча да пея. Гласът ми е бас-баритон, но е много особен. Рано сутрин пея онова гробовно ниското ла и стигам до ми (на първа октава ако не се лъжа). Нагоре имам необработен главов регистър до около си-до и фалцет нагоре до сол - ла(чист мек фалцет, като на мецосопран). Когато съм в добро състояние и съм разпят успявам да пея от до(над гробовното ла) до сол не първа октава. Учителят при който ходих няколко пъти каза че имам гръден глас до ла диез на първа октава, ама

ако не миксирам и не правя трикове звуча ужасно кресливо над фа диез, а всичко над ми ми звъчи леко стегнато. С леко миссиране успявам да пея правдоподобно речетативи до сол на първа. Не знам дали не бих могъл да използвам трикове за да имитирам дрезгав глас, когато пея на микс или фалцет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от около 10 месеца се опитвам да се уча да пея. Гласът ми е бас-баритон, но е много особен. Рано сутрин пея онова гробовно ниското ла и стигам до ми (на първа октава ако не се лъжа). Нагоре имам необработен главов регистър до около си-до и фалцет нагоре до сол - ла(чист мек фалцет, като на мецосопран). Когато съм в добро състояние и съм разпят успявам да пея от до(над гробовното ла) до сол не първа октава. Учителят при който ходих няколко пъти каза че имам гръден глас до ла диез на първа октава, ама

ако не миксирам и не правя трикове звуча ужасно кресливо над фа диез, а всичко над ми ми звъчи леко стегнато. С леко миссиране успявам да пея правдоподобно речетативи до сол на първа. Не знам дали не бих могъл да използвам трикове за да имитирам дрезгав глас, когато пея на микс или фалцет.

Всичко е въпрос на работа.Стига да има човек който да ти дава правилни насоки.

Ако трябва нещо помощ питай B) тука има хора с по 4-5 октави.

 

Сериозно с квот можем ше помогнем.

Ти да не си пианистче иначе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.