Jump to content
Българският форум за музиканти

Baby Thomas

Решение на проблемите с всечуващия комшия? ;)

Recommended Posts

Zildjian & Remo имат някакви хитри продукти, които в голяма степен разрешават основния проблем на свиренето с барабани в домашни условия - шума. Или поне така твърдят. ;)

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на лондоското дръм шоу имаше един сет, тия чинели, които бяха наистина много тихи, сета беше целият с меш кожи, тригери и модул. На мен ми звучаха доста тихи, но пък има и едно друго нещо, в залата имаше сигурно около 50 сета и всеки свиреше на тях, престави си за какъв шум става на въпрос около мен и как те са звучали пред останалите барабани. Това е най добре да отидеш да ги пробваш,според мен в по малко помещение, за да чуеш реално как звучат, защото ако е някъде в по голяма зала звучат по тихо. Също така зависи в какво жилище живееш, на баба ми апартамента се чува как комшията си слага лъжицата в раницата, просто забрави ако и твоят апартамент е такъв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кожи REMO Silentstroke. Значително намаляват шума на барабаните като не се губи тона. Просто стават по-тихи. Доволен съм, но предпочитам нормалните кожи... чувството е съвсем друго :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.03.2017 г. at 19:24, Thunderstroke написа:

Аз имам кожи REMO Silentstroke. Значително намаляват шума на барабаните като не се губи тона. Просто стават по-тихи. Доволен съм, но предпочитам нормалните кожи... чувството е съвсем друго :)

Поръчах си  от тези и чакам да дойдат до 1 седмица.  Твоите в какво състояние са след повече от година? ( ако влизаш още във форума де :))  Четох, че специално тези , които се ползват на касата не са много издържливи?

ще пиша впечатления  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като май никой друг не се вълнува особено  :D, пиша впечатленията, защото казах, че ще ги пиша. Тези Silent Stroke наистина са изключително тихи. Чак странно тихи. Но нали това е идеята. Хубавото е, че се запазват.. тоновете и общо взето има някаква мелодия в цялата работа. На соло барабана усещането не е върха, но бива. Аз, понеже съм абсолютно начинаеща, трудно долавям разликата, но  определено  отскокът ( как се казва?) е малко по-силен от нормалното. На мен сега ми помага, но предполагам, че  след това, на нормална кожа може да  е проблем. Отделно, че сега се опитвам да си коригирам  избщо постановката , резултат от някакви самоуки фантазии  :)) 

С две думи, може да се окаже добро решение на проблема с недружелюбните съседи. За съжаление нямам база за сравнение с онези джаджи sound off  ,  които се слагат върху  нормалните кожи и чинели, но изчетох доста ревюта и изгледах доста клипчета и общото мнение е, че silent stroke  са по-добрият компромис -_-   и.. като цена май излиза горе-долу същото.. хайде мааалко по-скъпи са и за някого може да е неудобство, че са си монтирани постоянно.

колкото до low volume чинелите и подобните на тях, засега съм пас, много $$$ накуп ...  като ги отделя, ще пиша и за тях :dance: ако все още се занимавам с това :drummer:

айде със здраве 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.