Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
biohazard_kn

Изработка на кардан на двоен педал за барабани.

Recommended Posts

Вече май си му дойде време за смяна на мойто карданче, но съм решил да потърпи още малко бой  :virtuoz: . Та  в момента има голям луфт и изглежда е за ремонт. Тъй като не мисля да се занимавам да ходя по стругари, дали има някакъв вариант, че да си купя такава връзка? Идеи от какво може да стане, дори и да се преправя малко?

Продават се в Томман.де. Можеш да си ги получиш през Динакорд. Има различни видове, много вероятно е да не се налага да преправяш. Иначе можеш да намериш и в добрия, стар ИБей. ;)

Колега, определено ще се стигне до преправяне на двойния педал :D видях цените и се уплаших. Взел съм колена от гедоре и с лека намеса може би на електрожен или телоподаващо ще се справя успешно :) целта ми не е да изглежда като нов, а да се усеща като такъв :D

Интересен ми е крайния резултат. Качи някоя снимка, като го направиш. :)

Успех!

Дай снимки на сегашното състояние, за да не гадаем какво е точно положението.

Състоянието му ако го снимам нищо няма да се разбере, трябва да направя клипче за да се види луфта. Бях го разглобил целия, направо не е за вярванеколко мисъл са вложили в направата на такъв ефтин педал - Millenium stage pd 669. Някога го взех за 120 лева, учудващо издържа геройски на яко блъскане и много концерти :) За сега "тунинга" на моя педал протича така: Сменени са всички лагери - 6 големи, 4 малки, на обща стойност приблизително 30-35 лева, връзката между двата педала- същинския кардан ще бъде преработен. Преработката се състои от 2 чупещи коленца от гедоре в краищата и един екстеншън (удължител) от гедоре, което излиза + около 20 лева. В коленцата от гедоре има минимален луфт, който е приемлив, така че не се притеснявам много от крайния резултат. След завършената работа ще кача снимки и коментарче дали се е получило сполучливо  :D

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By JustDrumIt
      Здравейте, преди половин година си купих най-евтиния кардан от Музикер, но имам някои проблеми с него и откакто започнах да свиря в група го използвам много по-често. мисля, че е време за ъпгрейд. Попринцип ме посаветваха за Yamaha, тъй като били много здрави, също така гледах DW3002 и IronCobra600 и някои от гибралтарите до 500. Може и друга марака стига да ми пасне. Ако знаете някъде магазин, в който има разнообразие и начин за пробване дайте име и адрес.

• By bartmart
      Здравейте,
      Търся си помещение в което да си сложа барабаните, и да им се кефя максимално, демек яко да може да се тупа :D

Ако някой може да ми предложи помещение, ще съм/и много благодарен, назависимо помещението какво е (стая, мазе, гараж), ако трябва ще го приспособявам със нужните звуко-изолатори. 
      Естествено че съм и готов да платя, в рамките на разумното. Живей в София, и бих предпочел мястото да се намира в центъра или около; далечните квартали не ми вършат много работа. Може и да е споделено!

Rock'n'Roll пичове!
    • By androbandro
      Здравейте готини хора.

Казвам се Андрей и съм на 24 години от София. Пея, свиря и композирам в свободното време. Също така и работя. Обичам музиката и купона да се свири на живо. Също така обичам отговорността към нея и детайлите нужни за да се изпипа и направи едно парче да предаде възможно най истински, предвидената емоция. 

Заедно с един много пъргав и ентусиазиран китарист правим авторска музика. 

Жанра най просто казано е стил “Dirty Rock”. Групи за пример - Royal Blood, Des Rocs, Highly Suspect, Kaleo, Jamie N Commons и The Heavy (със сигурност изпускам някои).
      Имаме идеи, (някои от тях записани) които искаме да до-развием. Винаги е хубаво да има принос от всички членове. Single/EP като за начало.

Търсим барабанист(ка) и басист(ка). Да обичат да избухват на сцена. Да се кефят на живота. И да обичат да избухват на сцена (2 пъти за всеки случай :D).

На който му допада – да ми пише. Ето и ФБ - https://www.facebook.com/good.show.37

Предлагам да се съберем на един джем като за начало за да видим как бихме се сработили.

Good vibes!
    • By Krisko_K
      Търсят се басист и барабанист за метъл група! 
      Изисквания:
      Дабсте от Шумен (или да имат възможност да идват за практис) 
      Между 15 и 19 годишни
      Да имат собствени инструмент
      И да са свестни пичове, естествено ;) 

• By solist
      Здравейте!
      Търсим барабанист за съвместно записване на авторска музика по интернет. Никакви ограничения няма нито за възраст нито някакви специални изисвания и подобни.Изключителния фактор, който ни води е удоволствието от правенето на музика. Пари няма в тази работа - всеки музикант е наясно за какво говоря. Сега конкретно за проекта: Например - пращаме  запис на колегата барабанист - и ако му допада стила и съответното парче - да  си записва партиите върху предоставяния файл но на отделна писта, да се чуват само барабанните партии. После смесването го прави колегата - китарист, който е и композитор и водещ , а и двигателя и сърцето и душата на проекта, освен това бих го определил като великолепен-виртуозен-метъл китарист. Успява да вдъхнови тези, които работят с него - а това е много, много важно - защото не се усеща умората при репетирането на съответните партии. При желание от колеги - Стоян ще ви изпрати завършени, готови записани песни, които е направил до момента с различни вокалисти за да получите точната представа за неговата работа като цяло. Неговия стил бих го определил като вдъхновен от Бляк Сабат. А пък моето пеене е по-лирично, за мен е авантюра метъла- не съм пял никога досега в този стил, ама Стоян ми даде шанс да опитам.
      Нямаме средства за професионално студио, живеем в различни градове и си записваме собствените партии с помощта на компютрите си. Дали колегата барабанист ще има собствена техника или някой приятел ще го запише - това е негов избор. За нас е важно да получим записаните партии на ударните. Проекта няма някакви фиксирани срокове - записваме без да бързаме и в момент на вдъхновение.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.