Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Махни де що видиш Нуенда и Кюбейси, влез в регистрито и изтрий всичко дето се вика Syncrosoft. След това си инсталирай това дето са ти дали на H2O

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах абсолютно същия проблем, но нямах време да се разправям пък и имах работа на същия комп да преинсталирам и тн щеше да ми отнеме време и съответно не го барах няколко дни, намерих време и реших все пак да видя що за шит е станал и как да го оправя, но след няколко рестарта системата сама си тръгна. от тогава не съм имал никакъв проблем. Не знам какво може да е било, но сега всичко върви и не ме интересува. Рестартирай, др не знам. Проблема според мен е в самия донгъл, защото тоя фокус дето викаш, ставаше на кюбейс, след като се оправи и инсталирах нуендо, тя ползваше същия донгъл и не ми е правила цигании, но това е - рестарт и :greenball:, при мене проработи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, но за съжаление вече направих нещата, които сте написали. Проблема явно се корени по-издълбоко, защото някой ми спомена, че поразиите от този dongle се крият нейде, където човек не може да го стигне и бърникането по регистрите никак не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера нещо си играех с едни мидита и по едно време, не знам какво съм натиснал без да искам, но се появи следният проблем:

В Миди едитора не ще да снап-ва спрямо quantize. Примерно задал съм quantize да е осмини триоли, но снапинга става само на четвъртини. :) И изобщо, каквато и да е стойност да дам на quantize, само на 4тини снапва, въпреки че съм му задал да снапва спрямо quantize.

Така, редакцията на мидита става много куца.

Прерових целия Help, но не открих как да оправя нещата. Което е по лошото, сега като отворя нова сесия и там нещата са по тоя начин. <_<

Моля, някой който знае за какво става дума да ми даде някакъв съвет.

Не съм хич спец по Кюбейс и понякога се случва да се забича с нещо такова, и винаги се оказва, че е нещо много просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами горе в лентата са ти всички опции за снап, куантайз и т.н. Просто когато превключиш нещо там, то се запазва и за следващата сесия. Разцъкай нещата оттам. Няма откъде другаде да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лошото е, че донгъла на нуендото ми скапа системата и в момента нямам кюбейс пред себе си за да мога да погледна какъв може да е проблема. По принцип крайните десни бутони горе в лентата се занимават с тези функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нещо се омазват траковете. Външни инструменти на 3 трака и после виждам зор докато ги напасна, а и трите се записват с различно закъснение, някои с предварение, абе пълна каша B), писна ми. Се си викам абе що нещо не мога да запиша една китара като хората , а то компа се ебава. Какъв може да е проблема :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До бутона Snap има един прозорец, който като клинеш на стрелката му надолу има избор на вида Snap. Той трябва да е на Grid. за да може да местиш по грида на едитора и освен това копчето за Snap трябва да е пуснато. Quantize определя също най-малката резолюция на грида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.