Jump to content
Българският форум за музиканти

Revalver


James Hetfield

Recommended Posts

Как да шерна патча? С траял версията съм...

 

Той не е сложен де: ампа е от King Nothing пача, с vintage вместо modern, tonestack = "no tonestack" и Power Supply = "transparent"

Каб-импулса е къстъм, дай е-маил ако искаш да ти го пратя

Има малко EQ накрая...

 

Барабаните са DFHS Custom&Vintage, Camco сет-а, с eq-ната каса +24dB/12kHz

Чудесно звучи!!! :D Справил си се супер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мдааа...чудна програмка. Разби ме отвсякъде и май ще измести Гитар Риг 2 от челното мясно на фаворитите ми.

Доста по-лека откъм CPU е от гореспоменатата и има доста повече работи за човъркане. Стори ми се по-"шумна", но не съм разцъкал още noise gate-възножностите.

 

Ако мога да обобщя излезлите през годината "китарни" софтуери, бих казал следното:

 

Ревалвер 2

Екстра е за тежки стилове, лека и приятна за работа (+). Много "шумна" ми с е стори; няма вграден плеър (-); има възможност за включване на VST ефект или инструмент в самия чейн на програмата (уникала функция до момнета)(+); stand alone & VST

 

Amplitube 2

За по леки стилове (рок и овърдрайвни), добри спийкър симулации, лека за PC-то; слаба откъм тежки звуци (маже прекалено много) (-); доста безшумна (без страничен шум)(+); има вграден плеър за просвирване на бекинг тракс или ритъм (+); stand alone & VST

 

Waves GTR

За по леки стилове (блусарски изпълнение, clean); достатъчно лека; само VST и капризан към хост програми (не бачка с повечето от по-неизвестните)

 

Guitar Rig 2

Универсална - голямо многообразие от вградени пресети (бленди) (+); възможности за доста интересни, "изкривени" и странни звуци наподобяващи синт понякога (за експериментатори), идеална за сола; по-тежка за PC-то от горните (-); средно безшумна; има вградени 2 плеъра за просвирване на бакинг тракс влкючително да се чува през избрания пресет (+); възможност за самостоятелен запис през нея без наличие на хост програма; stand alone & VST

 

 

Повечето от горните стават и за бас (но за тази цел има IK Multimedia Ampeg 1.0)

 

 

Всичко това е лично мнение.

Надявам се да съм полезен на хората захванали се със софт китарни ефекти.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно звучи, ама много замазан звук - все едно че е минал през 100 спийкър симулатора :D

дам ...слушалките ми правят номера... :):)

Или ушите ми след 5 часа свирене на тях :D

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз на какво мислиш го слушам в тоз късен час :D (К271)

 

Ако му докараш малко повече презънс ми се струва, че ще стане муцка звука :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме заитригува. Даже ми хареса, въпреки резервите ми към подобен тип софт.Първата версия според мен не беше особено добра.Признавам си обаче, че не съм се заигравал много с нея. :wall: Това, което сте записали пичове ми хареса и ме впечатли.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Ballad_of_Serenity_D.mp3

"Firefly Theme Song" with RVMKII

 

 

Main Title Theme Written by: Joss Whedon

Performed by: Me :rolleyes:

 

"Firefly"

Main Title Theme Written by: Joss Whedon

Performed by: Sonny Rhodes

 

Take my love, take my land

Take me where I cannot stand

I don't care, I'm still free

You can't take the sky from me

Take me out to the black

Tell them I ain't comin' back

Burn the land and boil the sea

You can't take the sky from me

There's no place I can be

Since I found Serenity

But you can't take the sky from me...

 

Or, you can listen to the themesong here.

 

http://www.fireflywiki.org/img/Ballad_of_Serenity.mp3

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:) това като за софт ми прозвуча по-добре от много процесори. :) Поздравления. Всичките неща, които пускаш с новия Revalver (и не само) поне на мен ми звучат много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:) това като за софт ми прозвуча по-добре от много процесори. :) Поздравления. Всичките неща, които пускаш с новия Revalver (и не само) поне на мен ми звучат много добре.

И мен така ми звучи :)

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Song_for_R.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:greenangel: това като за софт ми прозвуча по-добре от много процесори. :) Поздравления. Всичките неща, които пускаш с новия Revalver (и не само) поне на мен ми звучат много добре.

И мен така ми звучи :)

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Song_for_R.mp3

 

Човече. Яко ме зарибихте. Изтеглих демо версията. Това наистина звучи яко. :) От 48 часа съм спал само 2. От работа на компа в къщи и пак на работа. Ще пусна семпъл по-нататък, че в къщи нямам нет и пиша от работа. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.