Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
X-sert

DR Black Beauties?

Recommended Posts

И така, реших да похарча малко повече пари за хубави струни понеже за мен струните са половината инструмент.

Някой свирил ли е на DR Black Beauties?Става въпрос за 45-105.

Основно ме притеснява факта че са оцветени.Не че не ме кефи.Просто се притеснявам че може би 20-30 лева от цената отиват за това че са цветни.

Ще се свири в Ми и дроп Ре с тях.
Ще се свири от средно тежък рок до тихички, изливащи се баладо-подобни неща.

Еквалайзера ми е със леко вдигнати 100 Hz и леко вдигнати ниски среди.Все пак има песни в които ми трябва по-изразен "мърморещ" бас.Там вдигам високите среди.

Дали ще ми свършат работа?
Приемам и други предложения за струни.
Готов съм да инвестирам около 80-90 лева.

EDIT:Ще се свири както с пръсти така и с перо.Перото дали ще изяде покритието и съответно цвета?

Edited by X-sert

Ще ти вършат.. Особено за мърморещия бас. Пробай Elixir.. Срещу перото няма спасение , покритието пада.

• Like 1

А каква би била разликата между Elexir и DR?

Не мисля че ще сбъркам които и струни да си взема, но все пак чисто теоритично каква е разликата?
Освен цвета естествено.

Елексира издържат най-много като живот иначе едва ли ще усетиш земя-луна разлика,ако разбира се не са - едните SS -  другите NS.Моя съвет е да пробваш с Dean Markley - Blue Steel (ако нямаш кинти само за един чифт струни) - най-добрите струни за метал и рок за мен , определено карат всеки бас да зазвучи различно,но все пак ти си знаеш най-добре какво ти трябва. 

Да не отварям друга тема - къде в София се продават струни DR? Имам предвид директно, не с поръчка. Гледах в сайта на musicdivision, но не видях тези, дето ги търся ("Hi Beam Lite" 40-100) ...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By hegemarth
      Здравейте! Наскоро се сетих за едни струни, които един приятел си беше купил. Попитах го, но той не помни какви са били, защото беше отдавна.
      Та, въпросните струни бяха с оплетка, а не намотка, както обикновените. Решил съм да си взема и аз едни, да ги пробвам, обаче не знам нито какъв модел се водят, нито марка. Ако някой знае и може да ме насочи, ще съм благодарен! :)
    • By viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• By Nao
      Здравейте!
      Преди няколко дни открихме у баба стара цитра, Jubel tone, 27 струни, от които някои липсват. Много ми се иска да ѝ намеря нови и да опитам да свиря на нея, но не съм виждала досега в музикалните магазини подобно нещо. Имате ли идея от къде бих могла да се снабдя с комплект?
    • By merkurial
      Здравейте! С електрическа китара съм, която по принцип е с 10-ки струни, но сега ми се ще да опитам с 11-ки. Китарата е set neck и ме е страх, че ако сложа по-дебели струни ще създават по-голямо дърпане и може да се изкриви или напука грифа.
      Безопасно ли е да сложа по-дебели или да си остана на 10-ки?
    • By vasilena0901
      Здравейте!
      Имам класическа китара. Вчера й се скъса първа струна. Вкъщи намерих метални струни, но съм чувала, че изкривявали грифа на класическата китара.
      Живея в малък град, където няма музикални магазини. Сложила съм само първа струна /металната/ и останалите са си найлонови. Усеща се разликата, но съм само любител и не ми пречи толкова. Скоро няма да пътувам до голям град.
      Просто искам да питам дали нещо ще стане на китарата ако свиря с една метална струна.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.