Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Pa 80


anji

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Има начин да свириш на терца или в акорди дори ,само че трябва да натиснеш праволния бутон (копче). Много от съвременните аранжори (самосвирки) имата тази функция. Доколкото си спомням имаш един слаидер или плъзгач който е асаинабъл или с думи прости за настроика от теб самия какво да прави. ако искаш единия тембър или бленда или както му казваш да си го усилваш просто настрои плъзгача да контролира силата(volume) или каквото си искаш !!! ПА 80 е много функционален клавир ако малко поне разбираш от синтезатори то би се справил!!!!

 

Действаи !!!

Редактирано от nicky_p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Има едно копче пише на него (ensemble) от там се пуска терцата!!!

 

(25. ENSEMBLE

This button turns the Ensemble function on or off. When on,

the right-hand melody is harmonized with the left-hand

chords.

Note: The Ensemble function works only when the keyboard is

in SPLIT mode, and the LOWER Chord Scanning mode

selected.)

 

това пише в мануала

е,?

Редактирано от nicky_p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависимост в какъв режим на дисплея се намираш имаш усилване и намаляване на трите звука в дясна ръка. Можеш да усилиш или намалиш на секундата всеки един от тях!!!!

 

ПИЧ, НЕ СИ ПОЗНАВАШ КЛАВИРА!!!

 

Аз бачкам със софтуеарен аранжор и ми се наложи директно да почна работа без да го познавам като функций или каквото и да е там, беше трудно ама се оправих.

Ти с такъв клавир като ПА80 ако неможеш да се оправиш , ЗАЕБИ !!!!

 

Терминологията ти куца яко. Вземи една книжка за МИДИ и/или и речник и ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един точен пич да има в тоз сайт.Брато виж ся Енсабле не е за терца там са цели акорди или нещо такова.Мен ми трябва да свиря с хиджас терца което там тази функция не съществува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не си си купил правилния клавир!!!

Все пак виж дали има някакви настройки на този енсемъл , обикновенно има !!!

E(nsemble)

Harmonization type.

Duet Adds a single note to the melody.

Close Adds a closed-position chord to the melody.

Open 1 Adds an open-position chord to the melody.

Open 2 As the above, but with a different algorhythm.

Block Block harmonization – very typical of jazz

music.

Power Ensemble

Adds a fifth and an octave to the melody, as

heard in hard rock.

Fourths LO Typical of jazz, this option adds a perfect

fourth and a minor seventh under the melody.

Fourths UP As the above, but with notes added over the

melody.

Fifths This adds a series of Fifths below the original

note.

Octave Adds one or more octaves to the melody.

Dual This option adds to the melody line a second

note, at a fixed interval set with the “Note”

parameter. When selecting this option, a transposition

value appears (-24…+24 semitones to

the original note).

Brass Typical Brass section harmonization.

Reed Typical Reed section harmonization.

Trill This option trills the melody note. You can set

the trill speed by using the Tempo parameter

(see below).

Note: You must play at least two notes with this

option!

Repeat The played note is repeated in sync with the

Tempo parameter (see below). When playing a

chord, only the first note is repeated.

Echo As the Repeat option, but with the repeated

notes fading away after the time set with the

Feedback parameter (see below).

 

Това го пише в книжката на клавира!!!

Защо не четеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа чесно, няма клавир на който да задаваш в какъв макам свириш. То си е и до начин на изпълнение. И в КАРДЖАГАР и в ХУЗАМ да свириш то си трябва да го измислиш как да ти звучи. Никой няма на готово да ти го направи!!! Просто няма как да обясниш на ПА80 или на които и да е клавир кога понижава втора степен или увеличава седма или т.н.

Просто си измисли начин! или ползвай тремоло ефекта или трилер ефекта пак от менюто на енсембала!!!

 

Аз не съм свирил на ПА80 , виждал съм и съм пробвал ама потруди се и ти малко де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли откога се мъча.Има маками но като се нагласи Жсичките програми т.е 3те максимално в блендата всички свират с макама.На мен ми трябва нещо като едит кей на секи клавиш но на тунинга за жалост променя всичко не само ч от трите програми???Итова не може да се настройва :(:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа чесно, няма клавир на който да задаваш в какъв макам свириш. То си е и до начин на изпълнение. И в КАРДЖАГАР и в ХУЗАМ да свириш то си трябва да го измислиш как да ти звучи. Никой няма на готово да ти го направи!!! Просто няма как да обясниш на ПА80 или на които и да е клавир кога понижава втора степен или увеличава седма или т.н.

Просто си измисли начин! или ползвай тремоло ефекта или трилер ефекта пак от менюто на енсембала!!!

 

Аз не съм свирил на ПА80 , виждал съм и съм пробвал ама потруди се и ти малко де!

м.м ..не е така :)

на моя Тритон имам направено бленди в макам хиджас в всичките тоналности -както и натурален мажор и минор .т.е. най-използваните :(:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за самосвирките!!!

Че тритона има скали , да , но трябва да си го програмираш как да ти свири!!!

 

Аз също имам Тритон

Имайки предвид че в арабската музика има над 20 разновидности само на четвърттоновите скали в Тритона не са сложили кой знае какво!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя Тритон имам направено бленди в макам хиджас в всичките тоналности -както и натурален мажор и минор .т.е. най-използваните

 

Ами прати ми ГЛОБАЛ СЕТИНГИТЕ и някое ПиСиДЖи да видя че не мога да си обясня как можеш да си направиш дуал воис на тритона който да ти свири в определен макам ама ДВУГЛАС като ти изпълняваш ЕДНОГЛАС!

Ще помисля как и дали може ама си мисля не е възможно да се направи!!!

(лично мнение, не ангажирам никой ТРИТОН ЮЗЕР с него)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя Тритон имам направено бленди в макам хиджас в всичките тоналности -както и натурален мажор и минор .т.е. най-използваните

 

Ами прати ми ГЛОБАЛ СЕТИНГИТЕ и някое ПиСиДЖи да видя че не мога да си обясня как можеш да си направиш дуал воис на тритона който да ти свири в определен макам ама ДВУГЛАС като ти изпълняваш ЕДНОГЛАС!

Ще помисля как и дали може ама си мисля не е възможно да се направи!!!

(лично мнение, не ангажирам никой ТРИТОН ЮЗЕР с него)

ей...бре...............как да не може.....свириш в тоналност да речем Ла мажор,макам хиджас -едногласа,а ти звучи и едновременно на тона ла-до диез-а/терцовия тон/ :):):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя Тритон имам направено бленди в макам хиджас в всичките тоналности -както и натурален мажор и минор .т.е. най-използваните

 

Ами прати ми ГЛОБАЛ СЕТИНГИТЕ и някое ПиСиДЖи да видя че не мога да си обясня как можеш да си направиш дуал воис на тритона който да ти свири в определен макам ама ДВУГЛАС като ти изпълняваш ЕДНОГЛАС!

Ще помисля как и дали може ама си мисля не е възможно да се направи!!!

(лично мнение, не ангажирам никой ТРИТОН ЮЗЕР с него)

ей...бре...............как да не може.....свириш в тоналност да речем Ла мажор,макам хиджас -едногласа,а ти звучи и едновременно на тона ла-до диез-а/терцовия тон/ :):):beer:

Ами на тона ре пич кой е терцивия тон??Да не би да е Фа бекар??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.