Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросченценценце


Recommended Posts

http://usuarios.lycos.es/jfog/44mix12.mp3

 

ето това е линка към новото :bravo:

Как то казах тук малко по вече ми харесва , махна се онова бъждене и някак си усещам липста на Бас

 

бързам че бягам за работа после ще допълним

:godbless:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък изобщо не съм съгласен със това което каза edgecrusher... sorry ..... Няколко неща просто на които искам да наблегна вниманието:

1. Като запишеш тихо и после го вдигнеш във mix-a де факто вдигаш нивото на шум което неизбежно си записал !!! Запис се прави (и особено понеже не говорим за класическа/акостична музика) колкото да не минава в червеното което ще ти е клип индикатор де факто... ако искаш после можеш да го намалиш в mix-a ;)

2. По принцип защо не пробвате нещо друго - запишете китарите чисти без distortion и след това ги прекараите само през дист. ;) имаш страшно много цонтрол върху самя тип distortion и върху целия му звук;)

3. Mix не се прави на слушалки .... по добре на скапани колони от колкото на слушалки - слушалките винаги се познават и не правят добро впечатление( да не говорим че mix-a e клаустрофобичен) ...При лошите колони - ще слушаш про направени неща които някои със монитори ти е казал че звучат добре и ще се стремиш към това ... слушалки просто не могат да възпроизведат правилно всички честоти ;) Дам ...говорим за демо разбира се ..... Да не говорим пък ако искаш да правиш mix за голяма уредба ;) ... Където ти трябва bass.

4. Изобщо не съм съгласен със това колко китари и колко не знам си какво било оптимално за звучене - това си е до човека,които прави mix-a ... Спазваш ли някои основни правила и можеш три пъти повече инструменти да събереш и то в стерео ;) ... Всичко си е до eq и dynamics....

 

 

P.S.Това,че е глухо е в резултат на кумулативния ефект от eq-to и filtera,които ползваш : де факто от 12000hz нагире режеш не със -3.5dbFS a със -6dbFS само на стадий eq, което де факто ти е цялто чувство за въздух/пространство и по принцип всичките ти високи честоти (и което де факто си е доста драстично).... В същото време потвърждава това,което ти казах за reflections -- това че на тебе ти звучи добре значи че някъде си увеличават високите в стаята ти и ти пречат да чуваш правилно при което компенсираш във filter-a и eq-to....

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как то казах тук малко по вече ми харесва , махна се  онова бъждене и някак си  усещам липста на Бас

niama kak da ima bass pri takqv filter ;) low shelf-a ti pochva ot ~150hz adolu, a tam sa niskite koito praviat vpechatlenie ....

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Kato zapishesh tiho i posle go vdignesh vqv mix-a de fakto vdigash nivoto na shum koeto neizbejno si zapisal !!! Zapis se pravi (i osobenno poneje ne govorim za clasicheska/acoustichna muzika) kolkoto da ne minava v chervenoto koeto shte ti e clip indicator de fakto... ako iskahs pols emojesh da go namalish v mix-a ;)

Според мен говореха за гейна на процесора, а не на нивото на запис. Иначе подкрепям казаното до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Kato zapishesh tiho i posle go vdignesh vqv mix-a de fakto vdigash nivoto na shum koeto neizbejno si zapisal !!! Zapis se pravi (i osobenno poneje ne govorim za clasicheska/acoustichna muzika) kolkoto da ne minava v chervenoto koeto shte ti e clip indicator de fakto... ako iskahs pols emojesh da go namalish v mix-a ;)

Според мен говореха за гейна на процесора, а не на нивото на запис. Иначе подкрепям казаното до тук.

ахх значи е моя грешката и в такъв случай се извинявам.... аз не съм разбрал правилно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат' ми Ейдж знае, има истини в нещата които е написал.

Тука смятам утре и в други ден да си поблъскам още малко главата и пробвам да запиша това онова , да поблъскам още малко главата във зида де ;)

Но не смятам да поствам вече неща че става банално вече.

Ясно е че мъглата е дълбока и с нож да я режеш.А и темата много се изроди

може да пуснем тема Аз и моя Вамп ( само за маниаци ;) ) там ще се разпрявяме за тия работи.. евентуално....

до някой друг ден ще отрежа и линковете, трябва ми Уеб пространството не за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az pqk izobshto ne sqm sqglasen sqs tova koeto kaza edgecrusher... sorry .....

Няма лошо приятел.Аз също мисля ,че това което си изнесъл като информация е истина,но в случая моя постинг беше адресиран към Фоги, защото съм запознат с неговата ситуация и начини на работа.Т.е. това което давам като съвети не е точно общовалидно за всеки.Все пак той в момента се опива да си запише няколко идеи с цел да ги завърже в аранжимент, а не да прави постижения в звукозаписната технология.Знам че си има мого тънкости,но просто в случая говорехме на съвсем друго ниво.

Респект! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

Аз имам въпрос свързан с размера на китарата. Примерно, наскоро гледах едно клипче на Ed Sheeran и много ме изкефи китарата му. Търсих по нета китари с такъв размер ама не мога да намеря. Или просто не знам точно как да потърся подобен размер. Ако имате секунда погледнете тоя линк и вижте горе-долу как изглежда китарката  https://www.youtube.com/watch?v=K4Udv9qgOWU . Е такова или някво подобно търся. Почвам да се отчайвам  :unsure:  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.