Jump to content
Българският форум за музиканти

за скъпите и евтини Jackson


TONY

Recommended Posts

Просто дървото в комбинация с лака явно има по-особен резонанс. Забелязал съм още, че джаксъните почти не вибрират в ръката като ударите ниска струна, за разлика от страт-а, който целия вибрира. Затова и джаксъна има повечко състейн, де, но ако трябва да се изразя образно - страта ми звучи по-акустично, а джаксън-а - все едно е направен от камък. На някои хора, пък може точно това да им харесва.

и за вибрирането си в голяма заблуда :lol: Наистина не знам какъв ти е проблема с Джаксън, но ми се струва лееееко глупаво да коментираш китара на която не си СВИРИЛ (казвам СВИРИЛ не ХВАЩАЛ).

 

И считам за редно да спомена още нещо - понеже заговори за чист звук - все пак става въпрос за електрически китари - не за акустични. Електрическата китара не разчита на натуралния си звук, а на този, хванат от адаптерте и променян по електронен път.

 

Ти си имаш някаква представа за добър звук... завинтил си си адаптерите направо в тялото, правил си честотни корекции например, може би дори си сложил некъф преамп че да ти изкара сигнал с ниско съпротивление, че да не ти се губят високите по жицата. Ти си променил звука на тая китара - и това че тя звучи така не значи че това и е натуралния звук. Един чист джаксън може да не звучи като обработена китара като го ръгнеш в линеен вход, но в амп, или през процесор чистия му звук си е перфектен. Това е защото замисъла на електрическата китара е такъв.

 

Това което ти си направил с твоята китара за да ти харесва е по скоро недостатък отколкото предимство. Ако мислиш да свириш само чиста китара лошо няма, но почнеш ли да обработваш този "предварително обработен" звук резултатите ще са доста по различни от очакваните, и не винаги добри.

 

Лично аз предпочитам китарата да си е напълно естествена - по този начин е много по лесно боравенето със различни звуци, а и ако примерно скъсам струна или недай си боже ми се строши китарата то няма да имам проблем да хвана каква да е и да си изкарам същия звук.

 

Просто електрическите китари звучат така - необработените барабани също звучат зле. А те са си баш акустични инструменти, докато китарата е предимно електрически. И се отърси от мисълта че твоето мнение, и твоят вкус са еталон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарите джаксън НЕ ми харесва как звучат(поне евтините), и не мисля че ще ми харесат, без значение какви адаптери имат и колко предусилватели им сложа. Май все още не ти е станало ясно. Колкото и да пишеш разни обяснения, ще продължавам да твърдя, че звучат ЗЛЕ в сравнение с други китари от същия клас. В моята китара за сега нямам предусилватели, но наистина мисля да сложа, с цел по-малко шум при свирене с дисторшън. За сега, обаче китарата си е напълно естествена, и звучи така, много ми харесва, и изобщо не мисля, че звучи неестествено, както и си звучи много добре колкото и да я обработваш след това.

 

Колкото до вибрирането си е баш така. Изпробвано е.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като разликата между евтините и скъпите е само в адаптерите, хадруера и начина на свързване на грфа с тялото според тебе как така едните ти харесват други не? Ти май изобщо не отбираш от дума? Не че нещо, но все пак някой хора тук притежаваме джаксън китари и имаме доста по добри наблюдения над тях. Едно е да хванеш китара за 1 път, съвсем друго е да свириш на нея в продължение на години.

 

И пак почваш с изтъкване на твоето мнение... поне досега е точно глас в пустиня. Мен ми стана ясно че не ти харесват, но изобщо не ми дреме чесно казано, нито значи че са зле. А ти продължаваш буквално навсякъде да плюеш по китарите, като че ли не са една от най разпространените и доказали се марки въпреки малкия размер на фирмата и сегашния и статут на дъщерна. Даже започвам да си мисля че цялата работа е плод на ината ти. Ако ще водим дискусия да я водим както трябва. Ако ще е превземки аз съм дотук. Вземи си джаксън, посвири на него и пак се обади. Приказки на изуст... колко искаш, от далече по непокметентни от тебе хора. Направо се излагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм съгласен с теб. Аз така го чувам. Това не е инат, а просто мнението ми за това, което чувам. Всякакви други приказки са излишни.

 

Плюс това темата е за даване на мнения относно китарите, и аз си давам мнението.

Споренето е излишно. Даваш си мнението и толкова. Аз така правя.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за да има един човек стабилна база за сравнение между два инструмента, е добре не само да интерпретира мнения на трети страни, прочетени из разни форуми, ревюта, или чути в разговор, а преди всичко да е свирил с тези инструменти. Но не в музикален магазин за 5 минути, с еди-какъв си усилвател и процесор, а в къщи, и то достатъчно дълго, за да може да даде компетентно мнение, вместо да разтегне поредния безсмислен локум. Имам 3 китари, едната от които e Jackson JS30, и досега не съм и намерил нито един кусур от многократно коментираните тук - флойд роуз-а не разстройва китарата, дори е да я вдигна на него, китарата има достатъчно състейн, адаптерите не вибрират, китарата не шуми, грифа е бърз и удобен, и т.н. Преди няколко месеца смених фабричните адаптери със Сиймор Дънкан, но и оригиналните бяха страхотни. Не мога да разбера защо постоянно трябва да се плюе дадена марка (Jackson, Zoom, Squier, Stagg и т.н.). Ужасно тъпо и досадно е, а и честно казано, напълно убеден съм, че не всеки от редовно плюещите свири с техника за по няколко хиляди лева, нали? Не можем ли да бъдем малко по-толерантни, и да пишем за неща, които наистина разбираме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах, не налагам мнението си. На мен така ми звучат китарите толкова. Мисля, че спорове на база личен вкус са безсмислени, и призовавам към незапочване на такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко ретроспекция

когато рокоенрола беше млад - и дьра,бьра, дьра

Jackson беше разделил производстото така - Jackson - Charvel - Charvette

той се казва - Groover Jackson млад майстор с радикални и много добри идеи за китарния дизайн -прави юнайтед с Чарвел

днес бачка за Уошбьрн( де де -майстор сенйьор -по нашему - баш майстра на кьстьм шопа - тоест на мен като на шоп - трябва да ги правят с 90 % отстьпка :P )

та - Джаксьн -бяха най ( освен качество и разни картинки по тялото)( за китарни гьзари)

Чарвел - средно - но бая високо качество( за уьркин мюзишьнтс)

Чарвет - за начинаещи

тоест - това което сега правят

Фендер - Скуаяр

Гибсьн - Епифон

ЕСП - Лимитед

Мюзикмен- ОЛП

просто се раделя производствто с цел -качеството на бюджетните серии ( и най вече пропуски в това качество) да не влияят на утвьрдения имидж

(БС РИЧ - пьк в момента го карат - както Джаксьн - няма разделение - от най евтино до най скьпо)

по този начин - навремето НИКОЙ не е казвал нищо лошо за Джаксьн

те бяха Мираж - почти недостижим колкото Памела Андерсьн ;)

естествено марката се наложи като една от най успешните Метьл китари

( в БГ се ползва от метьли и ресторантски музиканти - които в повечето случаи

са бивши метал - хард рокери - вече женени -и свирещи за да пьлнят тенджерата на жена си)

после фалит и Фендер като най хищната акула на китарния пазар - решава - тьй като няма сериозни позиции на пазара за метьл китари да лапне Джаксьн

- изобщо Фендер лапа - всичко което си заслужава======

сега като се замислим - най ниския клас не са китари за хора които вече могат да свирят - те са за тези които тепьрва започват

по мое мнение - като за начало най разумно е човек да започне с китара до 500 лева макс ( не както децата на някои бизнесмени директно сьс най скьпия Ибанез) - по простата причина че за 2 години ( в началото китаристите свирят нон стоп - иска им се да стигна най голямите световни звезди) просто им виждат сметката на тия китари - и вече могат да си купят нещо по

( а дали ше е Джаксьн или скуаяр - се тая - тук повече значение има какьв надпис ще кефи купуващия тази бюджетна китара- примерно де, темата за сингьл срещу хьмбькер - е на друго място)

тоест те така или иначе не са мен ,Ефтим и тн

това че Евто конкретно не харесва фирмата -ок-негово си мнение

ето днес като си свирех на моя JTX1 - stive hacket model (може да я чуете на айрьн мейдьн кавьра който сьм постнал на г мейла - отдясно - другата е ибанез - макар че МП3 ужасно скапва - не само за мен - днес правих сравнение с запис на КИнг Даймьнд - мп3 формат и сьщото парче вьв флак - разликата е огромна) -та си казах -китарата е толкова добра - че аз не сьм достатьчно добьр за нея

 

сега за сьжаление РФ - едва ли ще подарят на Евто някой Джаксьн - за да си промени мнението - щото след това хиляда ще кажат - тия джаксьн са много лоши - дайте и на нас

хубаво който наистина притежава такава китара да си даде мнението

тоест - колкото повече - толкова по добре

не знам обаче - при все че се чете форума от РФ - дали обратната врьзка кьм производителя сьществува - тоест това че ,както става ясно чат пат се намират китари с некачествени - РАЗТРОЙВАЩИ ФЛОЙДОВЕ - включително и от предния период за който РФ не отговарят - дали ще стигне до заводите

 

и после ще кажат - в резултат на обратна врьзка с потребителите - подобрихме това и това(знам че звуча наивно)

но за мен "Джаксьн" е като ученическа любов :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wayne Charvel Guitar Repair е основан някъде към 1974.Основно ремонтира и модифицира китари и сглобява инструменти(вкл. и от части доставяни от Schecter)с марка Charvel.Takива например са и първите китари за E.Van Halen.Изпълнява и поръчки от Fender за Custom модификации за техни клиенти(вкл. R.Blackmore).По това време Fender нямат Custom Shop и възлагат специфичните задачи на различни майсторски ателиета.Това,впрочем е широка практика и с други производители не само по това време,но и за немалък период занапред.

Grover Jackson се присъединява към компанията,като обикновен китарен майстор и скоро получава шанс да бъде съдружник и името му да се включи във фирменото наименование Charvel/Jackson Guitars,а през 1978 придобива дяла на Charvel и името на марката.Във връзка с проект за инструмент за R.Rhoads,Jackson прави нововъведения,неизползвани до този момент в други модели - новата глава,която е всъщност модифициран Explorer,направен така,че да се избегнат патентни спорове; Neck Through; Compound Radius.Решава се на тази основа,да се развие нова линия инструменти с название Jackson и името на компанията се променя на Jackson/Charvel .Продължават да се работят и висококачествените и много популярни Charvel,със Strat контур.През 1986 марките Charvel и Jackson са продадени на Японски производител и нещата полека тръгват надолу.От този период са Японските модели Charvel с конструкция като на старите висококачествени Made in San Dimas,и Made in Ontario,Jackson-и.Появяват се и бюджетните Charvette.След "мъки" през 90-те, правата са придобити от Fender Guitar Company и марките се възраждат.

 

Периодът от началото на 70-те докъм средата на 80-те,е много интересен във връзка с взаимоотношенията и преплитането на професионалните пътища, и съвместна работа, на голяма група от личности,станали емблематични за Американското Hi End китарно производство:Wayne Charvel;G.Jackson;Carl Sandoval;Dave Schecter;Tom Anderson;James Tyler;Rudy Pensa;John Suhr;Ted McCarty;Tom Walker;Bernie Rico Sr.;Forrest White;Leo Fender;Seymour Duncan;Floyd Rose;Don Grosh;Lynn Elsworth;Sterling Ball;Mike McGuire;Al Carness.....

 

...но за това - друг път...и то,ако стане дума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много интересно(емотиконка на човече, пиещо кафе).

Винаги внасяш някакво разнообразие в темите. <_>

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм си заплюл от РФ един Джаксън JS30KE. Китарата я пробвах 2 пъти с различни ефекти и да си призная останах очарован. Убеден съм, че това е китарата която искам, която ми трябва. Харесва ми звука, грифът и е удобен, тялото и позволява да се свири седнал (при някои стрли например е трудно). Т.е. освен, че е ефектно, тялото е и удобно - 2 в 1. Не намерих дефекти по китарата, всичко си и работи и не чувам, вуждам и усещам нещо нередно по инструмента.

 

Споредн горепосочените класификации китарата е от нисък клас, но цената не ме вълнува толкова колкото практическото приложение на инструмента в ръцете ми.

Ето я и китарата

Китарата ми трябва за стилове по тежест от траш нагоре, тъй че не виждам защо да не я закупя. :guitar: :guitar: :guitar:

 

 

 

Коментирам тялото защото някой би могъл да каже, че я искам заради визията. Оправдавам се с това, че тя е просто бонус към добрия инструмент.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, определено китарите които стават за свирене, изглеждат наистина добре и цената им не е четирицифрена не са много

 

аз си купих джаксън защото скуаера ми беше потресаващо грозен а и доста неудобен, но както се оказа в последствие тона, състейна и усещането са много по добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той се казва - Groover Jackson млад майстор с радикални и много добри идеи...

...днес бачка за Уошбьрн( де де -майстор сенйьор -по нашему - баш майстра на кьстьм шопа ...

Grover Jackson прави дизайна на Mercury серията на Washburn,излязла през 90-те.Не ми е известно в момента да имат нещо общо(разбира се може и да греша).Настоящият шеф на продукцията в Washburn,ако не се лъжа,е Gil Vasquez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро моята информация е стара - последно сьм чувал да бачка за уошбьр за това - но оттогава е изтекла вода

 

БТУ - в каталога на уошбьрн имаше един кьстьм модел за китариста на Аеросмит - Веньм -се казва китарата ( за групата е друга тема)

просто уникат

Grover Jackson :virtuoz::D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Джаксън. ж Свирил съм не веднъж на един къстъм модел - "Солист"

с активни ЕМГ. Поръчвана е някъде 92-3 година от УСА по каталог с къстъм

части, дърво и боя. Мисля че е струвала 2500 ДМ.,

И бих дал 2та си Ибанеза за нея. Кантовете и надписа са от седеф.

А флойда е шалер. Проблеми никакви. :virtuoz: ь

 

6.JPG

грифа по тесен от ибанез

някак по фин и по плавен...не е точно за големи ръце

моите пръсти са доста големи и досега само ибанез грифа най ми пасва

особено около 1ва позиция.

 

Също съм свирил на тези новите Джаксън за по 500-800 лв.

и тези от Технополис. Просто нямат нищо общо.

та дори и с ибанзите за по 1000 лв или 800 лв

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.