Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul Pickups


jabs

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Като пресен член на клуба на притежателите на реномираната марка,

зарових се в характеристиките на предлаганите адаптери за модела Лес Пол.

Една проста схемичка показва следните налични и предлагани адаптери от Гибсън:

gibsonpickups.jpg

Моля опитните във форума за мнение относно разликите в звученето основно на комбинациите 49х / Burstbuckers / '57 Classic.

 

Плюсове. Минуси. Персонални предпочитания.

 

1. Моля за извинение ако вече има подобна тема. Търсих, не намерих. Не исках да спамя "клуба на собствениците на Гибсън".

2. Изключвам графата "други адаптери" (не произведени от Гибсън) но ако някой има лични предпочитания, ще се радвам да ги сподели.

3. Благодаря искрено за всички мнения.

 

Поздрав,

Явор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм си работа и с 3те вида, но не мога да ти кажа нищо кой знае колко конкретно за тях от опит, освен ако не ти цитирам, това, което пише в нета или съдейки от собствената ти таблица. Адаптерите са много подобни по принцип и понеже всички са били на различни китари, няма как да ти кажа кои са били по добри и защо. Още повече , че саунда зависи много повече от самата китара, отколкото от адаптерите. В момента имам Burstbucker Pro и 490/498 на по две китари всеки и тип и една с една не си приличат като звук. Два пъти съм въртял 490/498 и Бърстбъкъри на една и съща китара, но разликите бяха по скоро съвсем минимални.

 

Единственото, което със сигурност мога да твърдя, че и 3те вида са много приятни и биха свършили чудесна работа, на всеки, който търси хъмбъкър с винтидж характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, благодаря за прямото и конкретно мнение. :)

От друг твой пост разбирам че си минал и през Sеymour Duncan, след това обратно към Гибсънските адаптери. Явно и за тях важи казаното от теб по-горе.

Но ! На теб и дъска с три струни да ти дадат (като на рекламата на Каменица, която е крадена де, но това е друга тема) пак ще изкараш зашеметяващ звук. Все пак успокояващо е че и китаристи от твоя калибър обичат да си ровичкат по инструментите, доказва че и на вас нищо човешко не ви е чуждо :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, това за дъската едва ли е така, иначе щях доста пари да си спестя. Иначе днес, при пряко сравнение между комплекти 490,498/Burstbuckers Pro на две сходни китари (Gibson LP Studio и Gibson LP STandard), стигнах до извода, че 490/498 звучат малко по чисто с драйв(някак си все едно че имат по малко output, но на чисто са даже по силни от ББ, което ме навежда над мисълта , че е въпрос на честоти по скоро) и една идея по студено (много относително описание, но така е, описание на звук :greenball: ), но в никакъв случай неприятно.

Разбира се разликите може да са от самите китари (вероятно, защото на чисто не си приличат много по звук)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен сток адаптерите са именно 490/498 и нек-адаптера ми е проблема - звучи твърде ... хм, пискливо за Гибсън (или наистина студено, да, може би това е думата) , вследствие взех да се замислям за един комплект Classic 57 (с евентуално Classic Plus за бридж). Вчера пробвах китарата на стария ми колега по група, която е същата като моята, неясна година на производство (не се загледах в серийния номер), той твърди че е със BB. Определено по-"топъл" звук. Но на драйв пък наистина ми се стори по-"мътен". (ха сега де, ако го прочете Тони Манов, за тия мъглявини ще ме гази Парен Валяк :)) Честно, не ме убеди че инвестицията за подмяна с ВВ си заслужава. Остава ми да намеря едно ЛП с 57-седмици за проба... Пък може и да се кротна и да си седна на трибуквието :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bare knuckles Mules - най-добрите адаптери за LP китара. https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=vintage&pickup=the_mule

Няма да сбъркаш и с други модели ако искаш нещо по-модерно или по-яко. Но специално тези са супер, поне според мен. Има доста ревюта в мрежата.

Ето едно много интересно:

Gibson 57 и
BKP Mule
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Първият пост на Кольо, казва всичко.

Разликите са минимални и касят някакви темброви характеристики, донякъде и чувството за "гейн".

Колкото до тези таблици. С таблици не се свири.

Която и двойка да ползваш, генерално звучиш като себе си.

Смисъл да се сменят на Гибсън адаптерите с други гибсънски има само, ако предварително имаш идея,

какво гониш и дали ще го постигнеш.

Ъпгрейт към Bare knuckles не мога да коментрам, дали има смисъл.

Ако пробвам, ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

seimuor duncan адаптери съм ползвал доста. Разлика няма кой знае каква главно се влиае от китарата като цяло.
просто слагаш скъп сет зада изкараш максимално звука от дървото хардлера струните и т.н.
разбирасе ако сравняваш сходни адаптери.
правех един експеримент на китара фендер сложих адаптер за бридж СД  59 или Сн 4  маи беше
и повярваи ми не зву4еше като гибсан  после го смених с Р90 нек  тона беше по дълбок и с не толкова среди ко като цяло си остана фендерския тон 

ако сравняваш стокови адаптери и без значение от коя марка скъпи сетове  няма смисал,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета благодаря ви, но все пак нека отбележа че темата е от преди година.

Иначе, мина ми мерака за смени и се опитвам просто да свиря повече отколкото да разглобявам.

Поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.