Jump to content
Българският форум за музиканти

Упражнение по reamping и смесване [Метъл]


Recommended Posts

Sardaefox - благодаря :) Твоят вариант много ми хареса, както и втория вариант на Patzo

 

Софтуер - ФЛ Студио - за китарите съм използвал един много готин и безплатен плъгин Tridirt , Rogh Rider - компресор , а останалите неща , като еквалайзери , ривърби лимитери и т.н. са вградени

 

бтв : Ще е хубаво и автора да сподели ако желае разбира се какъв е неговия чейн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го моят опит. Има какво още да се желае, смятам да направя още няколко версии по-нататък.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спретнах и аз нещо набързо в движение в подкрепа на чудесната инициатива с каквото имах подръка...на слушалки и със симулатор от UAD карта толкова...хич не съм фен на симулациите ама по-натам ако има време ще пробвам с микрофон и добър кабинет и амп. Поздрави на всички участници!

 

http://soundcloud.com/telerig/talley-song

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Готин ефект на lead китарката :) Ритъм китарите са леко undergained за стила според мен ;)

 

По-късно ще чуя и предишните семпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cubase 5, AmplitubeMetal, iZotope Ozone 4, другото е стандартно... За около час по нощите и аз :) Не можах да изкарам хубаво солцата ама... джангър да става :metalist:

http://dl.dropbox.co...y/Talley_01.mp3

 

p.s. Soundcloud sucks :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя среднощен опит. Интересното е, че ми звучи добре и сутринта :)

Не претендирам да разбирам нито от реампинг, нито от смесване. Още по-малко от мастеринг.

 

Какво съм използвал:

Koch Pedaltone (ако някой се интересува мога да сложа снимки с корекциите)

N-Audio ReAmp

TORPEDO PI-FREE

и останалото са плъгини на Logic-а, предимно EQ, Reverd и Delay за китарите.

 

 

http://snd.sc/HWmE1A

 

 

Screen Shot 2012-04-05 at 09.26.13.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преслушах набързо, това са насоките, които бих дал (ако търсите такива, разбира се):

 

Mr_Stench доста тихи и небалансирани като ниво ляво-дясно ми се струват китарите. Баса кефи колко е мръсен ;)

 

Dickens много драстично EQ си използвал май... леко кухо звучи така

 

musicman ритъм китарите са undergained иначе като цяло добре звучат, баса и китарите леко кънтят и не са много ясни в ниските среди

 

Trysth също добре като цяло, но има излишък между 300 и 600Hz и към 2.3 kHz

 

emo_tion1 пробвай с някой друг amp sim и без толкова прекалено компресиране.

 

sardaesox компресията е в повече и китарите не са с еднаква сила лява-дясна. Може да се изчистят средите на баса около 300-500Hz

 

patzo хареса ми баса, по ритъм китарите може да се поработи, някак на заден план са и им липсва дефиниция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахааа... ясно... ми ще пробвам с повече :)

Аз лично не съм фен на жуженето, гледам драйва да е толкова, колкото да не ми жужи. Но от този стил не разбирам, така че ще вдигна гейна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.