Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно чалгата


Recommended Posts

не мисля, че чалгата като псевдомузика трябва да се обсъжда... С кво го е заслужила... не е направила нищо. Знае се само по нашия край - Балканите.

така че я земи тея 2 каси, както сега си слушам спокойно чилдрен оф бодом...

 

мойто мнение е, че музиката е тъпа, и хората които слушат тая музика са предимно културно недоразвити и музикално неграмотни. и постепенно под музикалното въздействие на тази музика затъпяват прогресивно и ценностната им система тотално се променя, демек деградират. Ако слушането на чалга започне от ранни години, когато човек не се е изградил като личност, това води до типичен балкански просташки манталитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

начи кво - чалга феновете са тъпаци, а ти си пример за светъл ум...?

да веее....

Нали видя кво написа Никифена!?

И е тъпо да противопоставяш един човек на група хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чалгата по перфектен начин отразява социалното ниво на милата ни родина.

последното ти изречение, нещо не ти разбрах мисълта от него. ще може ли да се изразиш по-ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз тва казах, че милата ни родина (колко ми е странно да го чуя от тебе :P ) затъпява.

Пояснявам - сравняват се подобни неща. Един човек с друг човек и група хора, с друга група хора. Не може да сравняваш Джордж Буш с руския народ примерно. Ама що да не сравниш по интелигентност чалгафоните и блусарите. Вярвам вече е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно по тази тема. така или иначе не ми е приятно да говоря за това. но ето какво беше написал 1 приятел преди време:

 

Слушането на Чалга

е най-нисшата съставка на

минималното остатъчно количество

първобитен инстинкт, отговарящ за

реагирането на несвързани звуци и

безуспешно опитващ се да симулира

интерес към музика!

При интелигентните хора този рефлекс

е напълно закърнял, а при чалгаджиите

поради липса на изместващи го фактори

заема цялото налично СЪЗНАНИЕ!!!

Лъчо L.G.

 

евала ти лъчо :P

 

този надписе седеше от вътрешната страна на вратата в стаята му някъде из 4то блок в студ град ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва, че определяме музиката според публиката и.

 

Чалгата била просташка музика - мдам - отчасти заради безумните текстове, но може би най-вече заради всичките тези селяни и простаци, които я слушат.

 

Само че по тази логика спокойно можем да сложим в същата графа и дет метъла. Ако случайно човек успее да разбере какво пее вокалът на една такава група и осъзнае колко просташко е цялото това блъскане и бутане на дрогирани и мъртво пияни метъли на един концерт, най-вероятно спокойно би бутнал и тази музика в графа "просташка" музика.

 

Въпреки, че не ме кефи нито чалгата, нито дет метъла, все пак има известно количество песни които са доста добри. Например "Ти си (моят ангел, ти си моят бог...) ако не се лъжа на Камелия ме кефи като песничка, също така се радвам на албума Human на Death.

 

Може би е по-коректно да се коментира самата музика, а не публиката и. Така си мисля аз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазни певици с тлъсти бюстове превзеха българското черноморие.И те като кучетата нямат фамилни имена.

хахаха

 

 

търсенето определя предлагането ...

 

 

хехехехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва, че определяме музиката според публиката и.

 

Чалгата била просташка музика - мдам - отчасти заради безумните текстове, но може би най-вече заради всичките тези селяни и простаци, които я слушат.

 

Само че по тази логика спокойно можем да сложим в същата графа и дет метъла. Ако случайно човек успее да разбере какво пее вокалът на една такава група и осъзнае колко просташко е цялото това блъскане и бутане на дрогирани и мъртво пияни метъли на един концерт, най-вероятно спокойно би бутнал и тази музика в графа "просташка" музика.

 

Въпреки, че не ме кефи нито чалгата, нито дет метъла, все пак има известно количество песни които са доста добри. Например "Ти си (моят ангел, ти си моят бог...) ако не се лъжа на Камелия ме кефи като песничка, също така се радвам на албума Human на Death.

 

Може би е по-коректно да се коментира самата музика, а не публиката и. Така си мисля аз ;)

Еми тя музиката до голяма степен опрделя сама аудиторията си. Да вземат да меят за друго и да не си врат циците на всяка снимка, и да видим колко ще им остане аудиторията.

Ако искате може да отворим тема за дет метъла, да не разводняваме тука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.