Jump to content
Българският форум за музиканти

Have You Heard


kolio_k

Recommended Posts

Едно мое много любимо парче от едно време. Тук го свиря с Бигбенд. Саундът на китарата е много компромисен, защото по време на гига ми се скапа една от преамп лампите, но все пак се чува горе долу.

 

http://snd.sc/gvtzKY

 

Надявам се да допадне на някой и се радвам на всякакви коментари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно е! Определно звукът ти не е скапан, дори и да се е скапала една лампа, звучи много класно. (със сигурност не е от лампите, по-скоро от нечий пръсти :) ). Ще се радвам да чуя още подобни неща...може би дори нещо авторско :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин бенд!!! Кольо,би ли обяснил как си водиш ритмически линията(много ми харесва и е нещо което ме интересува)!!! Поздрави и хвала на такива хора като теб!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за коментарите, радвам се че ви харесва!

 

Съжалявам, но това с ритмичната линия не го разбрах, с удоволствие бих ти отговорил (доколкото мога), но би ли изяснил какво точно имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как и кога решеваш да преминеш от осминки на шеснайстинки(имаш ли си правило или просто се подчиняваш на усещането си)...дано да съм бил по-ясен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е много любимо. Солото доста като Матини ми звучи - предполагам нарочно си вкарал Матини-пинизи и звук ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам някакво конкретно правило, просто се старая да се ръководя от музиката ( и то части от настроението си като я свиря), но не винаги успявам :) , даже доста често май не :D .

 

Но като цяло е хубаво в солото да има някакво нагряване, едно от условията за което е ритмичното разнообразие с тенденция да има повече ноти по към края :) , но разбира се и това си зависи от конкретната музикална ситуация

 

И на мен ми е много любимо. Солото доста като Матини ми звучи - предполагам нарочно си вкарал Матини-пинизи и звук ...

 

Да, опитах се да наподобя саунда, но се получи едно доста неприятно кривене заради свършилата преамп лампа. Иначе като свирене Матини е много специфичен и не съм се опитвал да го копирам , по скоро скоро, ако има нещо общо, то е неволно (каквото е останало от едно време като го вадих по сериозно)

 

Мерси за слушането и коментара друже :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.