Jump to content
Българският форум за музиканти

Организирам курс по южноиндийска класическа музика


Recommended Posts

Организирам курсове по концепций от южноиндийската култура.Тези похвати могат да са от полза на всякакъв тип музиканти.Интересно е за вас,метъл маниаци и за вас джаз експериментатори.За хора които искат да преминат отвъд границите на Кандирия,Мешуга,Кинг Кримсън.Такива концепций са използвани още от хора като Арнолд Шомберг,Игор Стравински,Бела Барток,Франк Запа и много други!Очаквам вашите коментари!

Редактирано от l.o.w.e.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Организирам курсове по концепций от южноиндийската култура.Тези похвати могат да са от полза на всякакъв тип музиканти.Интересно е за вас,метъл маниаци и за вас джаз експериментатори.За хора които искат да преминат отвъд границите на Кандирия,Мешуга,Кинг Кримсън.Такива концепций са използвани още от хора като Арнолд Шомберг,Игор Стравински,Бела Барток,Франк Запа и много други!Очаквам вашите коментари!

Имам голям интерес. Къде би се провеждал подобен курс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъчно ясна информация! Трябва ухо да чуе звуков(или музикален пример/семпъл). Ще ни демонстрираш ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъчно ясна информация! Трябва ухо да чуе звуков(или музикален пример/семпъл). Ще ни демонстрираш ли нещо?

Здравей Лими,тук ти пускам един линк да добиеш представа макар и бегла за какво става въпрос.Концепцийте които ще се изучават са доста по-комплексни от това което чуваш тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Организирам курсове по концепций от южноиндийската култура.Тези похвати могат да са от полза на всякакъв тип музиканти.Интересно е за вас,метъл маниаци и за вас джаз експериментатори.За хора които искат да преминат отвъд границите на Кандирия,Мешуга,Кинг Кримсън.Такива концепций са използвани още от хора като Арнолд Шомберг,Игор Стравински,Бела Барток,Франк Запа и много други!Очаквам вашите коментари!

Имам голям интерес. Къде би се провеждал подобен курс?

Пламене здравей,за момента все още събирам кандидати,но ако искаш и си наистина заинтересуван можем да започнем веднага.Курсовете ще организирам в домашни условия,в центъра на Варна.Можеш да ме търсиш на следните телефони 0895433399,0887510221.

Константин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно! От няколко години вече слушам активно както карнатик, така и хиндустани класическа музика. Представи се малко повече, ако може. Учил ли си някъде, по какви методи преподаваш и тн.? И аз свиря на бас и се опитвам да прилагам чутото и прочетено по въпроса на иснтрумента. Струва ми се много интересно. Особено на фретлес, където може и 1/4 тонове да се вадят. Голяма лудница е индийската музика. :-) Очаквам с нетърпение да споделиш некви идеи. Жалко, че в момента няма как да се преместя от голямата мръсна София, че да обменим идеи на живо, но ще се радвам и тук да прочета нещичко. Разглеждах по амазон.ком се въртят разни книжки за хиндустани, обаче, (сигурно и за карнатик има) школа/помагало за на изучаване на различните раги без учител, издадени от школите на някои популярни индийски изпълнители и се зарибявам да се сдобия с такова пособие, да почерпя допълнителна информация. Какво мислиш по въпроса? Имал ли си досег с подобни четива? :-) Поздрави и успех!!! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Да кажа малко за себе си.Ппринцип започнах да свиря като малък на виолончело,завършил съм музикалното във Варна,после учих 4 години в ДМА Панчо Владигеров специалност бас и контрабас.Преместих се в Амстердам където завърших КОнсерватория специалност Бас китара джаз отдел,където съм учил 2 години южноиндийска класическа музика при двама много интересни учителя,които тепърва компилират тези концепций.Причината че не може да се намери информация написана или каквато и да било за тази материя по простата причина че всичко се предава от уста на уста в Индия.Моите учители са живяли там доста време и са се учили от едни от най-добрите в областта.Казват се Рафаел Рейна ( http://web.mac.com/cmtnwt/iWeb/CMTNWT/Teachers/8F3F0427-D6D2-11DA-9F63-000A95C1C7A6.html )и Йос Званенбърг( http://web.mac.com/cmtnwt/iWeb/CMTNWT/Teachers/0D06AA24-D6CF-11DA-9F63-000A95C1C7A6.html ).И двамата са едни от основателите на лейбъла за експериментална музика на базата на индийски концепций Карнатик Лаб.

http://karnaticlab.com/

На пазара в интернет може да се намери една книга по задълбочена която е издадена от една жена(не сещам името но книгата е с червена корица).Имам я но това далеч не се доближава до истината,там нещата съвсем малко са засегнати и става въпрос за хиндустани индийска музика,която е повлияна от исляма.Докато ако говорим за Карнатик музика,тя е класическата форма на южноиндийската музика която няма нищо общо с исляма.Преди да се занимаваш с рагите трябва първо да се обърне внимание на ритмическата и структурната страна на индийската музика,за да знаем как да разположим тези раги и как се използват те в музиката и как въобще работи индийската музика!Ако си наистина заинтересован можем да измислим някакъв виртуален курс през скайп например!

 

До скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

l.o.w.e. , имаш ЛС! Моля за отговор! Този курс ме интересува прекалено силно, че да изпусна!

Редактирано от luppo3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

концепция - съществително име, женски род - ед.ч.

концепция - основна форма

концепция - ед.ч.

концепцията - ед.ч., членувано

концепции - мн.ч.

концепциите - мн.ч., членувано

 

Извинявай, не се заяждам, но не се сдържах след 5 бр. концепций

 

Иначе, материята заслужава интерес и внимание, поздравления за начинанието.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.